רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים
שנה חדשה ב-Forever יצאה לדרכה, ולמרות שינואר כבר מאחורינו, עדיין לא מאוחר להציב לעצמכם יעדים ולחשוב על כל מה שאתם רוצים להשיג ב-2021. למעשה, התחלות חדשות לא קשורות רק לימים הראשונים או לחודש הראשון של כל שנה- הן יכולות להתרחש בכל זמן.

 

כשמשהו לא עובד לכם, אתם יכולים תמיד לאמץ התחלה חדשה ולהקדיש זמן להכנת רשימת יעדים גדולים וקטנים. נסו לראות את החלומות שלכם לפניכם ותכננו להגיע לשם.

אם השנה לא הצבתם לעצמכם יעדים עדיין, או אפילו אם הצבתם אבל אתם לא במקום שתכננתם להיות בו- אף פעם לא מאוחר. מומנטום יכול להיבנות מהר יותר ממה שאתם חושבים. בתחילה היעד שהצבתם לעצמכם יכול להיות דרגת מנהל. היעד הזה יכול להיראות תיאורטי והדרך אליו אולי לא ברורה, אך ככל שעובר הזמן ובזמן שאתם עובדים לקראת היעד שלכם, אתם מתחילים לראות שההתקדמות וההישגים שלכם הופכים מוחשיים יותר.  לפני שאתם שמים לב, הזדמנויות חדשות נפתחות לפניכם והיעדים שלכם מתפתחים וגדלים. מה שמתחיל כיעד להגיע לדרגת מנהל הופך לתוכנית להשיג זכאות ל-EM. תוכנית להשיג זכאות לכנס הגלובלי הופכת לחזון קבלת צ’ק של בונוס היו”ר.

חשוב לזכור שהשגת יעד לא אומרת שחציתם את קו הגמר ואתם יכולים לשבת להירגע. כל אחד מהיעדים שלכם דוחף אתכם לבניית מומנטום לקראת אבן הדרך הבאה בחיים שלכם. אפילו הצבת יעד קטן היום, אם זה כל מה שאתם מוכנים אליו, ידחוף אתכם להגיע ליעדים גדולים יותר בטווח הארוך. כשאתם חושבים על הדבר הבא שאתם רוצים להשיג, אל תשכחו לקחת את הזמן כדי להביט לאחור על כל מה שכבר השגתם. כשאתם מציבים יעדים חדשים ומכינים את רשימת המטלות שלכם, אל תשכחו את רשימת ההישגים שלכם.

הרשימה הזו תעזור לכם להתגבר על הרגעים האלה שנוצר בהם ספק ואתם מרגישים שהכול גדול עליכם, או שיעד הופך להיות בלתי ניתן להשגה. שמעתם אותי אומר כבר פעמים רבות שהישגים גדולים בנויים ממספר רב מאוד של ניצחונות קטנים לאורך הדרך. רשמו לעצמכם את כולם.

לא כל שבוע או כל חודש יסתדרו בדיוק כפי שתכננתם. יהיו זמנים שבהם אתם לא ממש משיגים אחד מהיעדים שלכם או שתבינו שאתם לא בדרך להשיג אותו. במקום שזה ישבור אתכם או שזה יכניס אתכם לתחושה שהתוכנית שלכם לשנה הקרובה מתפרקת, חזרו לרשימת ההישגים שלכם והזכירו לעצמכם שאתגרים הם אף פעם לא גדולים כמו שהם מרגישים ברגע הראשון.

בין אם עדיין לא התחלתם לעבוד לקרות היעדים שלכם ל-2021 ובין אם אתם כבר בדרך, תמיד יש הזדמנות להתחלה חדשה אם אתם צריכים אותה. חבקו את ההתחלות החדשות כשהן מגיעות, כשאתם יודעים שתמיד יש יעד חדש לשאוף אליו והזדמנות טרייה לקדם בברכה את כל האפשרויות העתידיות.

אם השנה לא הצבתם לעצמכם יעדים עדיין, או אפילו אם הצבתם אבל אתם לא במקום שתכננתם להיות בו- אף פעם לא מאוחר.

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן