רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים Forever Living Products
יש סיפור שנהוג לספר לילדי בתי הספר בארה״ב, על אדם בשם ג'וני אפלסיד. ג'וני אפלסיד ("זרע התפוח"), הסתובב, כך מספרים, באזורים הכפריים ונטע עצי תפוח שיוכלו להאכיל את תושבי האזור, או את המתיישבים שעברו בו כדי ליישב את המערב. הסיפור שלו הפך לסמל של נדיבות ושל העברת הטוב הלאה.
תמונת אילוסטרציה - עץ תפוחים

אני תמיד אהבתי לספר לאנשים שג’וני אפלסיד היה למעשה אדם אמיתי בשם ג’ון צ’פמן. בראשית המאה ה-19 הוא באמת נטע דונמים רבים של עצים לאורך החזית המערבית של אמריקה, הרבה לפני שהמדינה שלי, אריזונה, אפילו התקיימה. אני תוהה לעתים כמה אנשים עצרו כדי לשבת בצלו של אחד מהעצים שלו, לקטוף תפוח ולנוח.

לכל החלטה שאנחנו עושים יש את היכולת להפוך לזרע וכל זרע שאנחנו זורעים יש השפעה מתגלגלת.

אני יכול רק לדמיין שבמהלך השנים העצים שלו והפירות שהם סיפקו השפיעו כנראה על מיליוני בני אדם. למעשה, קיים עץ שעדיין עומד עד היום באוהיו, עץ בן 200 שנים כמעט שמספרים עליו שניטע בידי ג’וני אפלסיד בכבודו ובעצמו. אני משוכנע שכאשר הוא נטע את העצים האלה, לא היה לו מושג לכמה אנשים הוא יעזור או כמה פירות העצים שלו יספקו במהלך השנים.

הפעולות שלו היו פשוטות, אבל התוצאה שלהן הייתה אדירה. זו הסיבה שהסיפור שלו עדיין נוגע באנשים רבים כל-כך עד היום. כולנו זורעים זרעים במהלך חיינו. זה קורה כשאנחנו מספרים לאחרים על התשוקות שלנו ועל מה שנותן לנו השראה – או עושים מעשה נדיב כלשהו. לכל החלטה שאנחנו עושים יש את היכולת להפוך לזרע וכל זרע שאנחנו זורעים יש השפעה מתגלגלת. אחרים ייקחו את הדברים שאתם משתפים וישתמשו בידע הזה כדי לזרוע זרעים משלהם ולהעניק השראה לאנשים אחרים.

יש לשאוף לזרוע זרעים של חיוביות וחיזוק. עם מעט טיפוח ואכפתיות, השורשים יתחזקו והענפים והעלים יתרוממו לכיוון אורה של השמש. בדיוק כמו שהטבע מפזר את הזרעים ומעניק חיים לעולם, בעסק שלנו אנחנו מפיצים זרעים של הזדמנות, של חיים בריאים ועבודה משותפת לקראת יעד משותף.

כבעלי עסקים ב-Forever, אנחנו זורעים זרעים שיכולים לעזור לעסק שלנו לצמוח תוך כדי כך שהוא מספק לאחרים את הכלים והביטחון לשגשג. זה קורה בכל פעם שאתם מדריכים מישהו, חולקים את הידע שלכם או מציגים לאדם חדש כלשהו את ההזדמנות של Forever. לא עובר זמן רב והם בונים על הידע הזה ומפיצים אותו לאנשים נוספים.

בדיוק כמו אלה שמצאו מנוחה והקלה בצל אחד מהעצים של ג’וני אפלסיד, כולנו חולקים את פירות העבודה הקשה שלנו אלה עם אלה. בדיוק כמותו, מה שאתם זורעים היום יעזור לעצב את העתיד של אחרים וייצור מורשת שתעמוד במבחן הזמן.

 

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן