ניק פיג׳ן , בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חיובית, מאמנת להצלחה גלובלית. אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלה: www.niycpidgeon.com
אם נסתכל על האנשים המצליחנים בעולם ונחקור את התנהגותם במטרה ללמוד מהו הגורם להצלחתם, אנחנו לעתים נדירות ניראה שמדובר בדבר אחד פורץ דרך שמבדיל אותם מכלל האוכלוסייה.

למעשה, במרבית המקרים מדובר בשילוב בין גורמים רבים – הרגלים יומיומיים קטנים, שכשמצרפים אותם יחד יוצרים השפעה חיובית כוללת. דמיינו שהיינו משווים את ההרגלים היומיומיים שלכם לאלו של אחד מהמודלים שלכם לחיקוי- האם הם היו נראים זהים או האם יימצאו קווי דמיון ביניהם? או שמא היה שוני מוחלט? אם נבחן צורות התנהגות יום יומיות המניעות אנשים שונים להצלחה, ישנם מספר הרגלים שחוזרים על עצמם פעם אחר פעם:

מעקב אחר ההתקדמות   |   להיות עם תשוקה בוערת
ללמוד מטעויות   |   לפעול מתוך מחויבות והתלהבות
בילוי זמן עם האנשים הנכונים   |   ללמוד, להשתפר, לקרוא בכל יום
שמירה על איזון נכון בחיים   |   לקחת סיכונים
כתיבת מטרות ויעדים   |   להתמודד היטב עם בעיות
מחשבה לטווח הארוך    |    להיות צנועים
להחמיא לאחרים   |   לשתף מידע ונתונים

 

לצד הרגלים אלו, ישנם 7 הרגלים אישיים שלי שאני מבחינה שמצליחנים רבים עושים בהם שימוש, והייתי רוצה להמליץ לכם לאמץ אותם גם כן.

1. תכננו את הזמן שלכם

להתעורר וללכת עם הזרם לא יביא אתכם להישגים גבוהים במידה ואתם מעוניינים בהצלחה של ממש.
אני ממליצה על בנייה של תוכנית כללית הכוללת את מה שהייתם רוצים מאוד ליצור ולהגשים ב-12 החודשים הבאים, ולאחר מכן להביט על כל חודש וחודש על מנת לחשוב על מה עשוי להיות חשוב במהלך אותו פרק זמן. יתכן ותעבדו לקראת השגת תמריץ המגיע בחודש מסוים, או שיתכן ואתם יודעים שאתם מתכננים לצאת לחופשה, לכן עליכם לתכנן מראש מתי עליכם לספק תמיכה לצוות שלכם.
ברגע שהגדרתם את התכנית השנתית שלכם, זה הזמן להסתכל על
החודש הקרוב. מה הייתם רוצים במיוחד ליצור בחודש הזה? באפשרותכם להציב מטרה שתסייע להמריץ אתכם לאורך הדרך.
ואז מגיע התכנון השבועי… תכנון השבוע שלכם הוא גורם בסיסי להצלחה. באמצעות הגדרת התוכניות שלכם והצבתן מולכם אתם מפנים מקום במחשבותיכם ומתמקדים במה שחשוב בצורה הרבה יותר יעילה. אני תמיד מתכננת הכל, עד לפרטים הכי בסיסיים, לרבות זמני שינה, זמני נסיעות וארוחות, אותם לעתים כל כך קרובות שוכחים.
לאחר מכן עליכם להסתכל על המשימות שצריך לעשות, והיכן אתם יכולים לשלב אותם בלוח הזמנים שלכם. קחו את השבוע שלכם ופרקו אותו לכל יום בנפרד, תכננו את סדרי העדיפויות שלכם עבור כל יום בלילה שלפני, זה יעזור לכם להשיג בהירות ולעבוד ביעילות רבה יותר.

2. פעילות גופנית

כאשר היזם ואיש העסקים הבריטי, סר ריצ’ארד ברנסון נתבקש לתת טיפ להגברת היצרנות האישית, הוא ענה בפשטות, “פעילות גופנית”. ברנסון טען שהשיג ארבע שעות פרודוקטיביות נוספות במהלך היום שלו בימים בהם התאמן בבוקר – דבר שאני לחלוטין מסכימה אתו!
האימון שלכם עשוי להראות ולהרגיש כמו מטלה, אולם זה ככל הנראה בשל העובדה שאתם מבצעים את האימון הלא נכון. עבדתי כמאמנת אישית במשך עשור ולמדתי את החשיבות שקיימת בהפיכת האימונים לדבר מהנה. בחרו במשהו שאתם נהנים ממנו, וסביר להניח שתעשו אותו הרבה יותר! אפילו הליכה של 20 דקות מפעילה את המוח שלכם ומכינה אותו לקראת קליטת מידע.
בפעם הבאה שתרגישו נפילת אנרגיה, או שלא תרגישו בעלי מוטיבציה לעבוד בעסק שלכם, צאו להליכה.

3. קחו תוספי תזונה

אני יודעת שאני מטיפה כאן למשוכנעים, ואתם הרי המומחים במגוון התוספים המדהים שלכם, אולם ברצוני להדגיש את חשיבותם של תוספי התזונה לתפריט שלכם, ועל ידי כך יצירת פרסום לעסק שלכם ותרגול של מה שאתם מעודדים.
בתפריטי המזון המודרניים שלנו חסרים הרבה ויטמינים ומינרלים, ובאמצעות אספקת תמיכה לאנרגיה ולבריאות שלכם אתם הופכים ליעילים יותר בתור בעלי עסקים ב- Forever.
באופן אישי, אני מקפידה לפתוח את היום עם ג’ל אלו ורה לשתייה, פוראור לייט אחרי האימון שלי ובי-פרופוליס בטיסות. וודאו שאתם מעניקים לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה באמצעות הזנה נכונה של הגוף שלכם.

4. הכרת תודה

הכרת תודה היא אחד המושגים החזקים והיעילים ביותר שאנחנו חוקרים בתחום הפסיכולוגיה החיובית – יש לה את היכולת הן לשנות את דפוס החשיבה שלכם, להגדיל את ההצלחה שלכם ולשנות לחלוטין את החיים שלכם ברגע.
הכרת תודה אינו מושג חדש, אך מה שחדש היא העדות שיש לנו כעת בתחום המדע, התומכת ביעילות שלה.
הכרת תודה מסייעת לכם להרגיש יותר מסופקים, משפרת את הרווחה שלכם, מפחיתה לחצים ומסייעת לכם למשוך אליכם הצלחה גדולה יותר. פיתחו את הבוקר שלכם בהכרת תודה, סיימו איתה את יומכם, ובמהלך כל היום, בכל פעם שאתם זקוקים למעט תמריץ!

5. שאלו יותר שאלות

חבר שלי שנחשב לאדם מאוד מצליח אמר לי יום אחד, “את יודעת ניק, למדתי כל כך הרבה במהלך השנים רק מלשאול שאלות”…
אם אתם לא שואלים שאלות, לעולם לא תדעו, ובמקום לדאוג או לנחש, אתם יכולים ללמוד משהו ולהבין קצת יותר באמצעות שאילת השאלה.
ניתן ליישם את זה במהלך אימונים בהם אתם משתתפים, להציג שאלות בפני אנשים בעלי דרגה גבוהה משלכם, אנשי הצוות שלכם וגם להציג שאלות בפני לקוחות ומועמדים, במטרה לסייע לכם להבין יותר לגבי מצבם באותו רגע וכיצד אתם יכולים לסייע להם.
צאו מהראש שלכם והתחילו לפעול מתוך סקרנות, כמעט כמו של ילד, תוך שאתם חושבים על איפה באפשרותכם לשאול שאלה שתסייע לצמיחה שלכם ושל העסק שלכם.

6. התעוררו מוקדם

המצליחנים הגדולים מתעוררים מוקדם בבוקר והולכים לעבודה! הבוקר מאפשר לכם כל כך הרבה מרחב וזמן לעשות דברים וללא הסחות דעת. אולם, במידה ואתם מתכננים להתעורר מוקדם יותר, אנא וודאו שאתם הולכים לישון מוקדם יותר. מחסור בשינה אינו בריא ומעניק לכם מראה לא טוב בכלל!

7. עשו מדיטציה

ללא התוספת האחרונה הזו – מדיטציה, לא הייתה זו רשימה של הרגלי הצלחה. שיהיה ברור, במדיטציה אין כוונה לשבת ברגליים שלובות כשהעיניים עצומות, ולנסות נואשות לא לחשוב על כלום. ניתן לתפור מדיטציה עבורכם.
אני ממליצה להתחיל עם חמש עד עשר דקות בלבד בבוקר, תוך שימוש במדיטציה מונחית אליה אתם מתחברים. באפשרותכם לחפש את הטכניקה של הדמיה העצמית הטובה ביותר מתוך מבחר אינסופי ב-YouTube. זיכרו, מדיטציה מצריכה תרגול – זוהי הסיבה לכך שמתייחסים אליה כאל תרגול מדיטציה!
עשו מאמץ ושחררו את הלחץ מהצורך להיות מושלמים ורק התמקדו בקול ובנשימה שלכם. מדיטציה ידועה כאמצעי להפחתת חרדה ולחץ, מסייעת בשיפור הקשב והמיקוד שלכם ומסייעת לכם לחשוב בצורה בהירה וצלולה יותר. התמידו לבצע מדיטציה כיוון שהתוצאות שלה יהיו כדאיות!

במאמר זה קיים מידע רב ורעיונות רבים, ואינני מצפה מכם לצאת ולהתחיל ליישם את כל הדברים כאן ועכשיו. הכוונה שלי היא שתבחרו דבר אחד אליו אתם מתחייבים היום, ותתמקדו בהרגל חיובי חדש זה כחלק משגרת יומכם.
במהלך הזמן, ההרגל החדש שלכם יהפוך לדבר אוטומטי, וברגע שהצלחתם לשלב דבר אחד בהצלחה תוכלו להוסיף הרגלים נוספים.

ניק פידג׳ן, מאמנת להצלחה גלובלית | למאמרים נוספים של ניק פידג׳ן

סיפורי הצלחה