איך ׳להתחיל בקטן׳ יכול לעזור לכם להשיג משהו גדול

בוודאי שמעתם אנשים שאומרים שהמפתח להשגת יעדים הוא ברצון האמיתי להשיג אותם. הלוואי והחיים היו פשוטים כל כך כל הזמן. אחרי הכל, אי אפשר פשוט להחליט להצליח לרוץ מרתון השנה ולרוץ את כל 42 הקילומטרים ביום שלאחר מכן- לא משנה כמה אתם באמת רוצים. מחקרים אף מראים שהצבת יעדים גדולים מדי מייד בתחילת הדרך היא מתכון לכישלון. אבל אין משמעות הדבר שבלתי ניתן להגיע ליעדים גדולים במהלך השנה הקרובה. הסוד לשינוי המצב האישי הוא הצבת יעדים קטנים וברי השגה שמסתכמים לכדי שינוי בחייכם באופן גדול ומשמעותי.

 

סיעור מוחות לגבי יעדים

יכול להיות שיש לכם כבר בראש יעד מסוים, או שכמו רבים אחרים אתם רוצים אולי לעשות שינוי אבל לא מצליחים להחליט מהם הדברים שאותם בדיוק תרצו להשיג. הצבת יעדים לשנה החדשה היא הרבה יותר מסתם החלטה לעשות עוד כמה תרגילי ספורט או התחייבות לשים לב יותר לתזונה. הנה כמה תחומים בחיים שלכם שתוכלו לחשוב עליהם כשאתם חושבים לעומק על דרכים להפוך את השנה הקרובה לשנה שבה אתם משנים את מצבכם לטובה.

יצירתיות

האם זו תהיה השנה שבה אתם לומדים לצייר? אולי תמיד הרגשתם שיש לכם בראש ספר שרק מחכה שתכתבו אותו? חשבו על תחומים יצירתיים שרציתם תמיד לעסוק בהם ונדחקו מחשבתית לאחור, וכמו שאומרים- לכו על זה.

הנאה

האם זה מרגיש לכם כאילו אף פעם אין לכם די זמן לעצמכם? הציבו יעדים המשלבים פינוי זמן רב יותר בשבילכם. היעד יכול להיות שאיפה לחופשה שתמיד חלמתם עליה או לפנות עוד מעט זמן בכל שבוע כדי לעשות משהו שאתם אוהבים.

קריירה

האם אתם רוצים להפיק יותר מהעבודה שלכם? האם תמיד חלמתם להקים עסק אבל אף פעם לא גרמתם לזה לקרות?

חינוך

האם יש איזושהי יכולת שהייתם רוצים לפתח או תחום ידע שמעניין אתכם?

הלך רוח

חשבו על הפחדים או החששות שלכם שגרמו לכם לעיכוב ואיך אתם יכולים להתגבר על המכשולים האלה. אולי אתם רוצים להשקיע בחשיבה חיובית יותר, לקיחת סיכונים רבים יותר או להקפיד להודות יותר על מה שיש לכם.

גופני

ישנן אפשרויות רבות להצבת יעדים בתחום הגופני, מהורדה של כמה קילוגרמים ועד פעילות רבה יותר או בניית מסת שריר.

נדיבות

הציבו יעד שיעזור לכם להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור אחרים. זו יכולה להיות פעילות התנדבותית רבה יותר או תרומה לארגון צדקה חדש.

 

פרקו לחלקים את היעדים הגדולים

אם החלטתם מה אתם מקווים להשיג, הגיע הזמן לתכנן ליישם את הכל. הנה כמה דברים שחשוב לזכור כשיוצאים לדרך.

 

הציבו יעדים קטנים שמתאימים לחזון שלכם

מדובר ביעדים קטנים יותר שניתן לפרק אותם לפי ימים, שבועות או חודשים. חשבו עליהם כעל צעדים שיעזרו לכם להגיע לחזון שלכם. למשל, אם השאיפות שלכם קשורות לבריאות, חשבו על הדברים הקטנים שאתם יכולים לעשות כדי לבנות את המומנטום. התחילו בהחלפת ארוחה אחת ביום באופציה בריאה יותר. לאחר שהתרגלתם לזה, התחילו לחתוך בכמות הקינוחים. עשו הליכה של קילומטר וחצי שלוש פעמים בשבוע וכשזה מתחיל להיות קל, עלו לשניים וחצי קילומטרים.

שמרו על תיעוד

השתמשו בגיליון נתונים, אפליקציה או לוח שבעזרתם תוכלו לעקוב אחר היעדים שלכם ולסמן את מה שהשגתם. זה יעזור לכם לשמור על מוטיבציה ולעקוב אחר ההתקדמות שלכם.

היו ספציפיים

הציבו יעדים מדויקים והוסיפו להם אפילו תאריכים וזמנים אם זה אפשרי בכדי ליצור תחושה של נשיאה באחריות. זה יספק לכם גם תיעוד של ההישגים שלכם, הישגים שבאמת יצטברו עם הזמן וישמרו על המוטיבציה שלכם להמשיך להשיג את היעדים הבאים.

היו מציאותיים

אל תיקחו על עצמכם יותר מדי עם היעדים הקטנים יותר שלכם. ודאו שהיעדים ניתנים להשגה בתחילה והפכו אותם לקשים יותר במשך הזמן. הצבת יעדים בלתי מציאותיים במיוחד בתחילת הדרך תוביל רק לאכזבה בהמשך, מכיוון שניסיתם יותר מדי מוקדם מדי. בנו את המומנטום וחגגו את הניצחונות הקטנים לאורך הדרך.

התמקדו בהתקדמות שלכם, לא בעיכובים

הדבר הטוב ביותר בהצבת יעדים קטנים על מנת להשיג יעדים גדולים יותר הוא שקל יותר להתמודד עם כישלונות ולחזור למסלול. כשאתם מחמיצים יעד קטן אחד או יותר, אל תהיו קשים עם עצמכם. פשוט התחייבו להשאיר אותם בעבר ונסו חזק יותר כשאתם דוחפים קדימה, תוך מחשבה על התמונה הגדולה.