על בסיס מפגש זום עם נעה הורביץ לקהילת FOREVER
נעה הורוביץ, מנהלת, מדגישה את חשיבות בניית החוסן האישי והקהילתי, במיוחד בעתות משבר. כבעלי עסקים של FOREVER, יש לנו הזדמנות להשפיע באופן משמעותי, הן בחיינו האישיים והן בחיי הסובבים אותנו.

צרו לעצמכם קהילה

נעה מדגישה שחוסן מתחיל בקשר שלנו עם אנשים שסביבנו, בקהילה שלנו. לכן, חשוב דווקא בזמנים אלו ליצור קהילה לעצמנו, גם אם זה אומר לפנות לשכנים שמעולם לא פגשנו.
“זה הזמן ללכת לשכנים, תנקשו בדלת עם איזה פס עוגה או משקה אלוורה או מגש פירות… מה שיש בכוחכם לעשות. אפילו רק עם חיוך, להגיד “מה העניינים, אני השכנה ממול, רציתי לראות שאתה בסדר”.
פעולה פשוטה זו יכולה לסייע רבות ביצירת תחושת ביחד ותמיכה רגשית חיונית. זה לא רק מחזק את החוסן שלנו אלא גם עוזר לבנות קהילה חזקה ואכפתית. נועה מדגימה זאת מתוך חוויה אישית:
“בשבת בבוקר של ה-7.10 עוד לא לגמרי הבנתי מה קורה, אנחנו שומרי שבת, לא הייתה לנו אזעקה אז לא קלטתי באמת. בעלי הלך לבית כנסת, ובאיזור 9:00 פתאום יש דפיקה בדלת, שתי חברות. שאלתי אותן –”מה קורה?” אמרו לי, “באנו לראות מה איתך” לא הבנתי מה בדיוק למה, מה הן רוצות, גם הייתי בפיג’מה, אכלנו ארוחת בוקר, לגמרי הייתי בקצב שלי. לבעלי יש תפקיד מאוד בכיר בצבא אז אחת החברות אמרה, ידענו שהוא הראשון ללכת. ישר פרצתי בבכי כי הבנתי – איך הן חשבו עליי. זה ריגש אותי.”
מחוות האכפתיות שלהם הזכירה לה את החשיבות של להיות שם בשביל אחרים.

“אם אין מי שיעשה את זה בשבילכם תהיו אלה שעושים את זה בשביל אנשים אחרים. אין לכם מושג כמה כוח זה נותן וכמה תחושת ניראות ומשמעות שאני חלק ממשהו. לדפוק למישהו בדלת, לשאול מה העניינים איתכם, ובטח אם אתם יודעים שיש להם מגויסים, אם זה הורים אחים ילדים. אין לכם מושג כמה כוח זה נותן.”
לפעמים, לקיחת יוזמה לפנות למישהו יכולה לחמם את הלב ולספק לו תמיכה ונחמה נחוצים, אך גם לא פחות, לחמם ולחזק אתכם.

הכוח של FOREVER

כבעלי עסקים ב- FOREVER, אנחנו חלק מקהילה ייחודית ותומכת. “ב-FOREVER אנחנו קהילה, אנחנו קהילה! תיעזרו בזה, באמת. זה לא דיבורים באוויר, “אנחנו קהילה, אנחנו קהילה”, זה קהילה על אמת! תיעזרו בטוב שיש לנו פה באמת כל אחד, זה ברמת הוואטסאפ, ההודעה, השיחת טלפון כל אחד מה שהוא רוצה.”

מעבר לקבוצות שלנו, לאנשים שאנחנו עובדים איתם, נועה מזכירה לנו שכבעלי עסקים של FOREVER, יש לנו אוצר של ידע, מיומנויות ומוצרים שיכולים לסייע בבניית חוסן לעצמנו ולמי שאכפת לנו מהם.
“אני אגיד לכם שבעיני זה ממש חלק מהחוסן שלי, שאני יודעת שאני יכולה לעזור לחברים ולמשפחה שלי עכשיו. זה שיש מלחמה זה לא אומר שלאנשים לא כואב הגב. לאנשים עדיין כואבת הבטן. אולי אפילו יותר מרוב הלחץ. אם אתם לא ישנים כי אתם בחרדות, קחו מזון מלכות, שתו אלוורה וארג’י, קחו בי-פולן… תעשו חסד עם האנשים שאתם אוהבים. זה חלק מהחוסן שלנו, זה חלק מהיכולת שלנו לעזור, לאנשים שאנחנו אוהבים, לחיילים בחזית, למפונים, לנפגעים, אבל קודם כל גם לעצמנו – שתו אלוורה, קחו ארג’י, קחו פולן. תחזקו את עצמכם. לאכול כמו שצריך לישון כמו שצריך. תדאגו לחייך. כן זה לא קל, לחייך למרות המצב הקשה”.

בזמנים מאתגרים אלו, המסר של נועה הורוביץ מהדהד חזק בקהילת FOREVER. בניית חוסן אישי, משפחתי וקהילתי אינו קשור רק לעמידה איתנה, אלא גם להיות חזקים יחד. באמצעות מעשי חסד, תמיכה בחיילינו וניצול המשאבים העומדים לרשותנו, נוכל לנווט משברים בחוסן ובתחושת משמעות. זכרו, אנחנו חלק מקהילה שאכפת לה, וביחד נוכל לעשות שינוי.

FLP, | למאמרים נוספים של FLP