נחמה ואילון מאיר, אלונה קומפנייץ, הודייה פיין, תמה קופמן
ב-FOREVER יש לנו את הכלים לעמוד בכל אתגר ולהתגבר על כל מכשול, כי החיים עצמם מצווים עלינו לנוע קדימה. שוחחנו עם אלו שעשו את זה בצורה הטובה ביותר השנה.

נחמה ואילון: כולנו התעוררנו בפרוץ המלחמה לסיטואציה שבה המצב האישי-נפשי לא במיטבו. בתוך זה, אילון גוייס למילואים מיומה הראשון של המלחמה ועד רגע כתיבת שורות אלו… העמידה באתגר של ניהול עסק למרות הטירוף של להיות לבד עם הילדים, הוא ההישג הגדול ביותר עבורנו השנה. זה כלל התגייסות פנימית רבה וחוסן נפשי, שזה הנשק החשוב ביותר של כל בעל עסק בתקופות כאלה.

הודיה: אחרי ששנתיים לא יכולתי לעבוד בצורה מסודרת משום שילדתי ילד מהמם עם צרכים מיוחדים, שעבר בשנתיים האלו כמה ניתוחים + אשפוזים ארוכים, כשהחלה שנת 2023, חשבתי שהפעם אצליח יותר לעבוד, הכנסתי את הקטן למעון שיקומי, והנחתי שיהיה לי זמן לחזור לשגרה. כתבתי לעצמי יעדים לשנת 2023 והחלטתי שהשנה אני עושה את בונוס היו״ר! חלומות ומציאות אלו שני דברים שונים.
בפועל, במשך כמעט כל המחצית הראשונה של 2023, הקטן נאלץ לעבור כמה ניתוחים, אשפוזים והתערבויות רפואיות כאלו ואחרות. כשהוא התחיל להתאזן וראינו שהוא בטוב, נסענו להתרענן יחד כל המשפחה לטיול של חודש (אני מודה כל יום על העובדה שאנחנו יכולים לנסוע לחודש עם העבודה ב-FOREVER). חזרנו וראיתי שאני רחוקה מלעמוד ביעד של בונוס היו״ר, ושחסרים לי המון CC. החלטתי שאני לא מוותרת ושמיד אחרי החגים אעבוד על זה ברמה מטורפת. בעקבות המלחמה אחרי החגים, השנה מבחינתי התחילה יותר לכיוון סוף אוקטובר.

האם אפשרי בחודשיים וקצת להשיג יעד כל כך רחוק? האם שווה להתאמץ או שסתם אתאכזב? החלטתי שאני עושה הכל, אבל הכל כדי לעמוד ביעד, מקסימום אגדל, מקסימום אצליח!
אני כותבת את השורות האלו שבוע לפני סגירת 2023, בונוס היו״ר עוד לא סגור, אבל הוא קרוב מאוד וכבר ברור שאני אעמוד בו. אני מודה בטירוף על היכולת להתחיל את העסק הזה כל יום מחדש.
לא משנה מה היה עד כה, תמיד אפשר להתחיל ולהצליח.
אני שמחה שהחלטתי לעבוד חזק כדי להשיג את היעד ששמתי לעצמי.


אלונה: ההישג הכי משמעותי עבורי זה שהמנהלות שלי כבר החלו להיכנס לטופ 10 ב-NM. אני מאוד גאה בזה, כי אנחנו צוות יחסית חדש, פעילים פחות מארבע שנים בישראל. כמו כן, סוף סוף סגרנו את בונוס היו”ר וגם בזה אני גאה מאוד, כי ההישג הזה מהווה דוגמה למי שלא מאמין שאפשר להרוויח כאן כסף משמעותי בעסק מבוסס לטווח ארוך.

תמה: ההישג המשמעותי שלי הוא בעיקר סך ה-CC השנתי שלי. מספר זה מסכם את כל המעשים הרבים היומיומיים שהקבוצה שלי ואני עושים יחד במשך השנה כולה. עוד טלפון למשווק, עוד תזכורת ללקוח, עוד מצגת עסקית, עוד מוצר שמכרנו וכן הלאה. כי העסק בפוראוור הוא לא עסק שבו נותנים “מכה” אחת ומצליחים. זהו עסק שבו אינסוף פעולות יומיומיות מצטרפות יחד להצלחה אחת כוללת.

אלונה: אני לחלוטין מאמינה שהעסקים הגדולים ביותר והמנהיגים החזקים ביותר נולדים בזמנים הקשים ביותר. כרגע זה הזמן שבו כל המדינה זקוקה למוצרים שלנו וכל אחד יכול לעזור לאחרים באמצעות שיתוף ההזדמנויות המדהימות של FOREVER. לא רואים תוצאות? זה אומר שאתם לא משתמשים במוצרים שלנו וזה אומר שאתם לא באמת רוצים לעזור לאנשים. תתחילו לעשות את שניהם ותראו כמה אנשים סביבכם יהיו אסירי תודה לכם וגם החיים שלכם יתחילו להשתנות לטובה.

נחמה: האמת, שבאופי שלי אני תמיד מרגישה תקועה… גם כשהמצב קשה וגם כשיש פריחה. תמיד הנפש שלי מוצאת סיבות מדוע לא לעבוד, מדוע לרחם על עצמי ולחפש תירוצים… אבל עם השנים למדתי שעל אף שתמיד יש סיבה ״למה לא״, גם הסיבה הכי מוצדקת לא תשלם לי את החשבונות ותסדר אותי כלכלית. לכן, אני לא שואלת את עצמי ״האם לעשות״ אלא ״איך לעשות״.
חלק מלהיות עצמאי זה להבין שהגורל שלנו בידיים שלנו ותמיד יש דרך!
תמה: לפעמים “משברים” הם תירוצים שאנחנו נותנים לעצמנו מדוע אנחנו כעת מורידים רגל מהגז, פחות מתאמצים או מורידים שעות עבודה. הגישה שלי היא שעסק הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. אלו משימות שפשוט צריך לעשות. כמו שגם בשעת קושי אני אבשל ואנקה את הבית כך אני גם אמשיך לעבוד.
להיות עצמאי זה כיף גדול אבל דורש משמעת עצמית גדולה. ולפעמים גם עצמאי צריך להיות בראש של שכיר – שגם ביום שאין לו חשק או אין לו כוחות, הוא ימשיך ללכת לעבוד כרגיל (או כמעט כרגיל).

הודיה: יש לי שתי המלצות לכל מי שמרגיש שמשהו לא מתקדם כמו שרציתם: 1. תתחילו מחדש באמת, מבלי לסחוב איתכם מחשבות של ״עד עכשיו לא הצלחתי, למה שעכשיו אצליח…״ כי המחשבות האלו לא נותנות לכם להתקדם. 2. תעשו יותר. ככל שעושים יותר רואים עוד ועוד תוצאות, מתעסקים במה שכן ולא במה שלא (ויש הרבה כן כשעסוקים בעשייה מרובה) .

 

אלונה: בתחילת דרכי, הספונסרית שלי אמרה לי: “תאספי את כל מה שהחברה נותנת בדרך לפסגה, ואז הדרך שלך תהיה נפלאה”, הקשבתי לה ובגלל זה אני משתתפת בכל התמריצים של החברה. השגת כל תמריץ נותנת תחושה מופלאה של עוד ניצחון! אם יש לכם מטרה ואתם באמת רוצים להגיע אליה, הצעד לעבר המטרה יהיה רק עוד תמריץ אחד, ואז עוד אחד, ולא תשימו לב שאתם מטפסים על האוורסט שלכם ועל הדרך נהנים מהנוף, ולא מרגישים רק מאמץ ותסכול. כל הישג מחזק אתכם ודוחף אתכם למעלה.

נחמה: מותר להתעלם מתמריצים. היופי בעסק שלנו, שהוא מתאים גם לאנשים שרוצים עסק קטן וצנוע עם הכנסה צדדית (אני קוראת לזה ״דמי כיס״) וגם למי שרוצה עסק גדול (מדהים לראות כמה אנשים אצלנו בחברה הגיעו להכנסה גבוהה הרבה מעל מה שמקובל בשוק. אך מי שמכוון גבוה, וצריך הרבה כסף כל חודש, הדרך היחידה להגיע לכך היא ע״י התמריצים!!
התמריצים שדרגו לחלוטין את איכות החיים שלנו. אנחנו מקבלים שתי חופשות על חשבון החברה בכל שנה, וכל חצי שנה יש לנו זמן איכות להתפנק ולנוח (בזכות תמריצי האיגל והכנס הגלובלי). קנינו השנה רכב חדש על חשבון החברה (תמריץ FOREVER2DRIVE ), וכשמקבלים מאות אלפי שקלים בחלוקת רווחים (בונוס היו״ר) – זה ‘נחמד למדי’ בלשון המעטה…

תמה: תמריצים הם אחד הדברים המרכזיים בעסק שלנו עבור כל מי שרוצה לגדול פה באמת. הם עוזרים לנו להיות ממוקדים ביעד. הם נותנים לנו מוטיבציה וחשק לעבוד, והם גם מגוונים לנו את העבודה. אם נסתכל על תמריץ רק כבונוס אז אולי נוותר לעצמנו. לדעתי כדאי להסתכל על תמריץ כמו יעד שחייבים לעמוד בו. ממש לדמיין כאילו הבוס נתן לנו יעד להגיע אליו תוך זמן מסוים. ואז אנחנו הופכים את עצמנו למחוייבים לתמריץ והסיכוי לעמוד בו גדל. בנוסף, כדאי להתייחס לתמריצים כחלק בלתי נפרד מההכנסה שלנו בפוראוור ולא רק כבונוס שהוא רשות, כי התמריצים משדרגים בצורה משמעותית את ההכנסה שלנו מהעסק.

הודיה: התמריצים בפוראוור באים לעזור לנו לבנות את העסק שלנו,
לכן כל תמריץ שניתן לכם בין אם עליית דרגה, יעד של מכירות חדש או למנהלים סגירת האיגל מנג’ר כל שנה- זו הצמיחה העסקית, שם נמצא הכסף. אני כבר רואה שזה שבחרתי לעשות את בונוס היו״ר על אף הקשיים, יצר עבורי צמיחה מחודשת מרעננת ומדהימה.
שימו יעדים מול העיניים!

אלונה: אם את מתחילה לבנות עסק, אל תפסיקי עד שתגיעי ליעד שלך. באמת אמרתי את זה לעצמי בתחילת הדרך, ומאז אני ממשיכה בדרך הזו כאילו הצטרפתי רק אתמול לחברה.

נחמה: הייתי אומרת לעצמי לקחת פחות ללב תקופות של חוסר התקדמות – התקופות הללו תמיד חולפות אלא אם כן מורידים את הרגל מהגז. אם מפסיקים לעבוד, זה מנציח את חוסר ההתקדמות.

הודיה: אם הייתי פוגשת את עצמי ביום שהצטרפתי הייתי אומרת לעצמי-
תזכרי כל הדרך שאת הולכת לעזור למלאאאא אנשים בגוף ובפרנסה שלהם ואת הולכת להיות ענקית!!!
מי שיודע לאן הוא הולך – יעבור כל איך.

תמה: הייתי מסבירה לעצמי שפוראוור זו ריצה למרחקים ארוכים. צריך אורך נשימה, צריך לראות לרחוק, צריך לדעת שהעסק גדל. זה לוקח זמן אבל בסוף הוא גדל.
טיפ נוסף הוא שידע זה כח. צריך להבין את העסק, להבין את המוצרים ולהבין את אסטרטגיות העבודה וככה מצליחים בעז”ה.

אלונה: אני מאחלת לכל בעלי העסקים בישראל ששנת 2024 תהיה שנה מוצלחת, שנה של השגת היעדים שלכם, של טיפוס על האוורסט שלכם ללא פחדים וכאבים, אלא בשמחה ובהתלהבות מהמוצרים וההזדמנויות המדהימות של החברה שלנו.

FLP, | למאמרים נוספים של FLP