מיהם שמונת הויטמינים והמינרלים שאנחנו אוהבים במיוחד בחורף?

תמונה של סלט

ויטמין C

ויטמין C חיוני לתפקודו התקין של הגוף במיוחד בתקופת החורף. בין היתר, ויטמין C תורם לייצור קולגן תקין לצורך תפקוד של כלי דם, עצמות, סחוס, עור, חניכיים ושיניים. הוא תורם לתפקוד תקין של מערכת העצבים, מערכת החיסון ולתפקוד פסיכולוגי בריא, והוא מועיל במיוחד בעת ספורט מאחר שהוא עוזר לשמור על תפקוד תקין של המערכת החיסונית במהלך פעילות גופנית מאומצת ואחריה, ובנוסף הוא תורם להפחתה של עייפות ותשישות. למרבה המזל, מוצרים רבים של Forever מכילים שפע של הויטמין הקסום הזה, כך שאין לכם שום תירוץ להמנע מויטמין חשוב זה.

מוצרי Forever שמכילים ויטמין C
אבסורבנט סי, ג׳ין צ׳יה, פוראור קלציום, +ARGI , פוראור אימובלנד , פוראור קידס, פוראור פומסטין , פוראור דיילי , פוראור נוטרא Q10 , פוראור לייט אולטרה, ג׳ל אלו ורה לשתייה

מזון מומלץ
פירות הדר, גמבה, ירק עלים כהים, ברוקולי, פירות יער, קיווי, עגבניות, אפונה.

כמות מומלצת ביום
60 מיליגרם (בערך).

תמונה של דיילי

ויטמין D

ויטמין D חשוב לכל המשפחה, אז וודאו שאתם ממלאים את ארונות המטבח שלכם במוצרי מזון ומוצרי Forever שמכילים את הויטמין הנהדר הזה. אתם יכולים לקבל ויטמין D בצורה טבעית מקרני השמש, אך מחקרים שנערכו בארץ מראים שמרבית אוכלוסיית ישראל הבוגרת נמצאת במצב של מחסור בויטמין D.
ויטמין D חשוב מאחר שהוא תורם לרמות תקינות של סידן בדם, שומר על תפקוד תקין של עצמות, שיניים ושרירים, והוא חיוני לתפקודה התקין של המערכת החיסונית. לויטמין D יש תפקיד בתהליך חלוקת התא, והוא עוזר להפחית את הסיכון לנפילות אשר קשורות להפרעות בשיווי משקל וחולשה בשרירים – לכן הוא חיוני עבור כל מי שעבר את גיל שישים! כמו כן הוא נדרש לגדילה והתפתחות תקינה של עצמות בילדים.

מוצרי Forever שמכילים ויטמין D
פוראור קלציום , פוראור קידס , פוראור דיילי, פוראור לייט אולטרה,

מזון מומלץ
דגים, שמן דגים, פטריות, גבינה, חלמון ביצה.

כמות מומלצת ביום
15 מיקרוגרם (בערך).ֿ

תמונה של איש קוצץ סלט

ויטמין A

תזונה לקויה המבוססת על מזון קפוא ומעובד עשויה שלא להכיל את הויטמינים החיוניים הנדרשים לשמירה על גופכם, לכן וודאו שאתם צורכים כמות מספקת של ויטמין A באמצעות אכילה בריאה או שימוש בתוספי תזונה של Forever אשר מכילים שפע של ויטמין זה. ויטמין A תורם לשמירה על קרום רירי, עור בריא, ראייה תקינה, והוא עוזר לשמור על תפקוד תקין של המערכת החיסונית. ההמלצה היא תמיד לצרוך את הויטמין כבטא קרוטן.

מוצרי Forever שמכילים ויטמין A
פוראור לייט אולטרה, A בטא קאר

מזון מומלץ
בטטה, גזר, ירק עלים כהים, קישואים, חסה, משמשים מיובשים, גמבה, דגים.

כמות מומלצת ביום
700-900 מיליגרם (בערך).

סידן

מרבית האנשים יודעים שסידן חיוני לשמירה על העצמות והשיניים, לכן הוא מהווה מינרל חשוב במיוחד עבור ילדים, אך הוא עוזר גם להפחית את האובדן של מינרל בעצמות בנשים לאחר לידה ואחרי גיל המעבר. מה שאתם עשויים לא לדעת על הסידן, הוא שהסידן תורם גם לקרישת דם, תפקוד שרירים והעברה סינפטית תקינה, ולמטבוליזם תקין אשר מניב אנרגיה. כמו כן, הוא נדרש לתפקוד תקין של אנזימי עיכול, ויש לו חלק בתהליך חלוקת התא.

מוצרי Forever שמכילים סידן
נייצ׳ר מין, ג׳ין צ׳יה, פוראור קלציום , פוראור לייט אולטרה , פוראור גרסיניה פלוס

מזון מומלץ
ירק עלים כהים, גבינה, חלב ויוגורט דל שומן, ברוקולי, שעועית ירוקה, שקדים, סרדינים וטחינה.

כמות מומלצת ביום
1,000 מיליגרם (בערך).

 

ברזל

לברזל יש הרבה תפקידים חשובים והוא נמצא בעיקר בבשר, לכן צמחונים וטבעונים מוכרחים להבטיח שהם אוכלים כמויות גדולות של תרד, אגוזים וגרעינים כדי לצרוך את הכמות היומית המומלצת של ברזל. ברזל תורם לייצור תקין של תאי דם אדומים והמוגלובין. הוא מסייע להעברת חמצן תקינה בגוף ותורם לתפקוד תקין של המערכת החיסונית. כמו כן, ברזל יכול לתרום להפחתה של עייפות ותשישות וגם לו יש תפקיד בתהליך חלוקת התא. הברזל חשוב במיוחד עבור ילדים מאחר שהוא יכול לעזור להתפתחות הקוגניטיבית התקינה שלהם.

מוצרי Forever שמכילים ברזל
נייצ׳ר מין, פוראור קידס, פוראור דיילי , פוראור גרסיניה פלוס

מזון מומלץ
כבד, גרעיני חמניות, אגוזים, בשר בקר, טלה, שעועית, דגנים מלאים, תרד, שוקולד מריר, טופו ועדשים שחורות.

כמות מומלצת ביום
18 מיליגרם עבור נשים ו- 8 מיליגרם עבור גברים (בערך).

 

מגנזיום

מוזר לחשוב שמתכות יכולות להביא תועלת כה רבה לגוף שלנו, אך האלמנטים האלה מאוד חיוניים לבריאות הכללית. מגנזיום הוא מינרל שתורם לאיזון אלקטרוליטי, לתפקוד תקין של מערכת העצבים והשרירים (מונע התכווצויות שרירים ברגליים), ולתפקוד פסיכולוגי בריא. כמו כן, הוא מועיל לשמירה על בריאות העצמות והשיניים ותורם להפחתה של עייפות ותשישות.

מוצרי Forever שמכילים מגנזיום
פוראור קלציום, נייצ׳ר מין, פוראור אולטרה Q10, פוראור לייט אולטרה

מזון מומלץ
ירק עלים כהים, אגוזים, גרעינים, דגים, שעועית, אבוקדו, יוגורט, בננות, פירות יבשים.

כמות מומלצת ביום
310-420 מיליגרם (בערך).

 

חלבון

החלבון פופולרי במיוחד בתחום הספורט ושמירת המשקל אך החיבה אליו היא הרבה יותר משיגעון חולף. החלבון חיוני מאוד ותורם להתפתחות של מסת השריר, שמירה על מסת השריר ועל עצמות בריאות, והוא חיוני לגדילה והתפתחות תקינה של עצמות בילדים. חיוני מאוד אצל אנשים מבוגרים בגלל תזונה לקויה.

מוצרי Forever שמכילים חלבון
פוראור לייט אולטרה , חטיפי Pro X2

מזון מומלץ
בשר, דגים, גבינה, טופו, שעועית, עדשים, יוגורט, ביצים, אגוזים, גרעינים.

כמות מומלצת ביום
46-56 גרם (בערך).

 

אבץ

אבץ הוא מתכת חשובה נוספת, אך הוא חשוב במיוחד עבור גברים ששומרים על משקל. האבץ תורם למטבוליזם תקין של קרבוהידרטים, תפקוד קוגניטיבי, פוריות ורבייה תקינים, והוא חיוני לשמירה על עצמות, שיער, ציפורניים ועור בריאים, כמו גם ראיה ורמות טסטוסטרון תקינות בדם. גם לאבץ תפקיד בתהליך חלוקת התא ותורם לתפקוד תקין של מערכת העצבים ובריאות הערמונית – אתם לא רוצים לוותר עליו!

מוצרי Forever שמכילים אבץ
פוראור קלציום, נייצ׳ר מין, פוראור אימובלנד, פוראור קידס, פוראור דיילי, פוראור לייט אולטרה

מזון מומלץ
בשר, תרד, דלעת, אגוזים, קקאו, שעועית, פטריות.

כמות מומלצת ביום
8-11 מיליגרם (בערך).

סיפורי הצלחה