ניק פיג׳ן , בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חיובית, מאמנת להצלחה גלובלית.
״חזון״ הינו חיוני כדי לעזור לכם לנוע קדימה, הוא מעלה את רמות התקווה והאופטימיות שלכם, אשר מאפשרות לכם להיות בעלי תחושה חיובית יותר, להרגיש מאושרים ובעלי מוטיבציה
איור בחירת נתיב

 

כאשר אתם מנהלים את חייכם ממקום נרגש ומלא שמחה, כל דפוס החשיבה שלכם נפתח והופך ליצירתי יותר. כמו כן, תצליחו לזהות הזדמנויות סביבכם ביתר קלות.
חזונכם לטווח הרחוק הוא המפתח שיעזור לכם להתמודד עם הקשיים שלכם בטווח הקצר, ולכן הוא חייב להיות הדבר הנכון עבורכם.
היתרון הגדול  עבור בעלי עסקים ב-Forever הוא שאתם זוכים לקבוע את גורלכם. יש בידיכם את הכוח לבחור את חזונכם לעתיד ויש בידיכם את החופש לממש אותו.
בהסתמך על דפוס החשיבה שאתם בוחרים, אתם עשויים למצוא את עצמכם במקום של מחסור, אי-ודאות ודאגה… או, לחלופין, אתם יכולים לבחור לנהל את חייכם ממקום של כוונה, שפע ואופטימיות.
אם דבר מה קשה עבורכם ברגע זה, הזכירו לעצמכם עבור מה אתם עובדים. הזכירו לעצמכם שאם אתם מוותרים עכשיו, אתם מוותרים גם על החזון שלכם. אם החזון, המטרה והסיבה העיקרית שלכם מספיק חזקים, הרי שויתור אינו אופציה מבחינתכם.
היו ממוקדים במטרה, ודאו כי אתם מודעים לפעולה שאתם מבצעים, וכי היא בכיוון בו אתם רוצים ללכת.
לעתים, קל  להיאחז בדברים לא חשובים, בחשיבה לטווח הקצר ולהתמקד בדברים שלא מסתדרים כעת כפי שאתם רוצים, אך זה רק משאיר אתכם במקום של מחסור וגורם לכם לפעול מתוך מחסור.

להלן 3 עקרונות שאתם יכולים לממש כדי לעבור לדפוס חשיבה של שפע, ולהישאר שם:

התמקדו במה שיש לכם ובמה שאתם יכולים לעשות

בכך שתתמקדו בדברים שעובדים עבורכם, מיד תעבירו את דפוס החשיבה שלכם למקום של הכרת תודה, עוצמה ושפע. אנו יודעים, בזכות המדע של פסיכולוגיה חיובית, כי עשייה רבה יותר של דברים בהם אתם טובים מאפשרת לכם להרגיש שלמים ולהתקדם אף יותר לקראת המטרה שלכם. במקום לדאוג לגבי מה עלול לקרות, או מה לא מסתדר, בחרו להתמקד במה שאתם יכולים לעשות, וזהו את הצעד החיובי הבא שלכם בכיוון הנכון.
“התמקדו במה שאתם יכולים לשלוט בו, שחררו את מה שאינכם יכולים לשלוט בו”.

היו מאוד ברורים לגבי החזון שלכם

האם אי פעם התבקשתם לעצום עיניים ולדמיין את העתיד שלכם, ונתקלתם בבד קנבס ריק בראשכם? מה שבאמת עוזר הוא להיות ברורים לגבי החזון שלכם בעזרת כתיבת הדברים אותם ברצונכם ליצור, בכל תחום בחייכם. לאחר מכן, כאשר אתם עוצמים את עיניכם ומתחברים לחזון שלכם, יש באפשרותכם יכולת רבה יותר לראות בברור.
התייחסו לכל אחד מן התחומים הבאים בתורו; בריאותכם, רווחתכם, מערכות היחסים שלכם, הקריירה שלכם, התפתחותכם האישית, הנאתכם וסביבתכם. קחו כל תחום וכתבו כיצד אתם רואים את עצמכם בתחום המסוים הזה בחייכם, כאשר הכול מסתדר בצורה הטובה ביותר. לאחר מכן, אתם יכולים לחבר את כל החלקים יחד כדי ליצור לעצמכם חזון שלם וברור בתוך התודעה שלכם.
עצה: כאשר אתם יוצרים לעצמכם חזון, ודאו כי אתם מצרפים אליו מסגרת זמן מדויקת. זה יכול להיות שנה, שנתיים, חמש או עשר שנים בעתיד. באמצעות צירוף מסגרת זמן מחדדים את ההבנה לגבי מה שאתם רוצים, מה שנותן לכם עוגן אשר לקראתו אתם יכולים להתקדם.

הזכירו לעצמכם כי הכל אפשרי בפרספקטיבה

בפעם הבאה, כאשר אתם מרגישים לחץ או קושי, התחברו אל החזון הגדול יותר שזה עתה יצרתם. שאלו את עצמכם, האם בעוד חמש שנים מהיום, הדבר שמדאיג אתכם כעת, באמת יהיה חשוב, או האם בכלל תזכרו אותו? לקיחה של צעד אחורה ממשהו שאתם מתקשים למצוא בו את החיובי, יכולה לעזור לכם לחדש את תחושת התקווה והמחויבות שלכם ולהניע אתכם אל מטרתכם.
כמו כן, אתם יכולים לשאול את עצמכם את השאלה, “מה יעשה המודל לחיקוי שלי במצב כזה”, כדי לקבל פרספקטיבה. בכך שתציבו את עצמכם בנעליו של מנהיג Forever שאתם מעריכים במיוחד אתם תצליחו להשתחרר מהקושי במצב. קחו נשימה עמוקה והסתכלו מנקודת מבט חדשה.
עקביות עם החזון שלכם, האמונה העצמית בכך שתגיעו לשם, והמוכנות שלכם לנקוט בצעדים כדי לממש אותו נתמכים על-ידי הבחירה של מציאת פרספקטיבה בחשיבה על האתגרים שלפניכם.

בררו במפגשכם הקבוצתי הקרוב מהו החזון שלכם, שמרו על דפוס חשיבה שופע והתמקדו בהצלחה ובמטרות ארוכות הטווח. שלכם.

ניק פידג׳ן, מאמנת להצלחה גלובלית | למאמרים נוספים של ניק פידג׳ן

סיפורי הצלחה