אודי ראב"ד, מנכ"ל Forever ישראל
לא פשוט לסכם פרק חיים שלם שנמשך לאורך כ–25 שנים במספר פסקאות מועט

תמונה של אודי ליד אוטובוס ירוק

25 שנות בנייה והובלה

המפגש הראשוני עם Forever היה דרך חבר ששמע שאני מחפש עסק, מספר חודשים לפני שחזרתי לארץ משהות באוסטרליה. התמזל מזלי ומייסד החברה מר רקס מוהן ביקר במלבורן באותה תקופה והמפגש איתו השאיר בי רושם עז ורצון בוער לחבר את העתיד שלי עם החברה המדהימה הזו. לא היה צריך להיות עם אינטואיציה חזקה כדי להבין שחברה שבראשה עומד אדם עם חזון ברור, אוהב אדם, שופע מרץ ומקרין על סביבותיו כמויות אנרגיה בלתי נדלות היא חברה שכדאי להתחבר אליה. כשלמדתי מִנהל עסקים דובר תמיד על “מיקסום רווחים” ומעט מאד על הפן האנושי של פעילות החברה. היום זה נושא שנמצא בשיח הציבורי. החשיבה ששמה את האדם בחזית ולא את רווחי החברה לא הייתה בנמצא אז, ו-Forever היתה חריגה בנוף עם המסר “לתת הזדמנות לכל אדם להרוויח כפי יכולתו”. בנוסף, העובדה שלחברה יש מוצרים אמיתיים עם בידול שיווקי מבוסס על עובדות רק חיזקה את ההחלטה.

השנים הראשונות היו מאתגרות במיוחד. לא היה בנמצא כל חומר כתוב בעברית וכל מה שהיה באנגלית היה צריך לעברת (לא רק לתרגם) ולהתאים לרוח הדברים בארץ באותה תקופה. בתקופה בה התחרות בשוק השיווק הרשתי חזקה ביותר וכנגד כל ההתנגדויות של אנשים מסביב נבנתה קבוצת משווקים מאד ייחודית. בחריצות בלתי נידלית, ברצון לעזור לאנשים בכל רחבי הארץ הגענו להישגים מאד משמעותיים. ההתבססות על הפן האנושי, העזרה ההדדית ולא רק על הרווח האישי יצרה תרבות מאד יעילה, שהניבה רווחים מאד משמעותיים לחברי הקבוצה ולמחזור העסקי שהיה מאד מכובד (400CC עם 700 משווקים בלבד).

אבני דרך משמעותיות

האישור המיוחל מ–Forever על ההסכמה לפתוח את הפעילות בארץ היווה את אחת מנקודות האושר שלי. האפשרות לכל אחד בישראל להצטרף למסע אישי אמיתי עם פוטנציאל ענק ללא השקעה, היה משאת חיי והנה זה מתגשם.
כשנחתה כאן המכולה הראשונה, ומייד אחריה ההצטרפות של גרעין המשווקים הראשון, שלימים היווה את הבסיס למנהיגי החברה, היה אישור לכל התהליך שהובלתי.
בהמשך, חציית ה– 1000CC הראשון ואח”כ 2000CC, היוו רגעי גאווה. בחודש שחצינו את ה – 3000CC בפעם הראשונה, שוחחתי עם איידן או’הר ואמרתי לו כי החודש הזה לא היה טוב אלא מצויין ושחצינו עוד משוכה מאד משמעותית. הוא מאד שמח איתי. ידעתי שההצטרפות שלנו לבונוס היו”ר כבר לפנינו וזה יקפיץ את כל מערך בעלי העסקים קדימה.

השגת 3000CC בנובמבר האחרון היה עבורי סוג של נקודת ציון משמעותית ביותר כי היא קרתה שבוע לאחר שפיטר בוטס הודיע לי על סיום התפקיד שלי כמנכ”ל. ידעתי שאני משאיר אחרי חברה בריאה עם עתיד מעולה הפרוש לפני כל מי שרוצה לבנות את עתידו עם Forever!

התפתחות אישית

אחד מהמשפטים שהיו על הקיר בכיתה א’ בה למדתי היה:
“ואהבת לרעך כמוך.” הוא תמיד נשמע כקלישאה אבל גיליתי שהוא גם שורש העוצמה שהנחיל רקס מוהן בחברה. מהיום הראשון שבו פגשתי אותו ועד לפעם האחרונה שבו צפיתי בסרטון וידאו שלו הוא אמר: “הכוח של Forever הוא כוח האהבה!”

באופן אישי למדתי מספר עקרונות שהעצימו אותי והעניקו לי את האפשרות להיות עבור כל אחד ואחת לאורך כל 25 השנים. למדתי לא לשפוט, להאזין לכל אחד ולתת לו את מקומו תוך שיחה בגובה העיניים. ההבנה שנתינה היא סוג של אנרגיה המאפשרת לחזק ולהתחזק רק ביססה את הפעילות שלי והעניקה לי כוח ומוטיבציה לפעול יום יום ללא לאות – גם בעיתות של אתגרים מתמשכים
(וכאלו היו לא מעט).

האפשרות לעזור לכל אחד ואחת גם אם הם לא חלק מהעסק האישי שלי העניקה לי סיפוק ללא סוף.

מסר אחרון

חזונו של רקס מוהן “לתת הזדמנות לכל אחד…” המהווה את בסיס קיומה של Forever הביא לצמיחתה להיכן שהיא היום, בין חברות השיווק המובילות בעולם. החשיבה ששמה את האדם בחזית חייבת להשמר.
בנוסף, צמיחת החברה תמשיך להתקיים אם יישמר שיתוף הפעולה בין המנהיגים בעסק, והפוקוס יהיה על קידום ופיתוח חברי הקבוצות שלהם המעוניינים לצמוח תוך שמירה על אתיקה ויושרה כלפי כל אחד ואחת.

אני רוצה לאחל לכולכם המון הצלחה!


אתם מוזמנים להשאיר תגובה ולכתוב לאודי מילות פרידה

, מנכ״ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה