מיליון ישראלים סובלים מיתר לחץ דם ומיליארד בכל העולם. יתר לחץ דם נשמע כמו בעיה פשוטה ושולית, עד שנזכרים בכינוי שדבק בו: "הרוצח השקט". אנחנו מקווים לקבל את תשומת לבכם עם מספר עצות על עניינים שבלב.

תמונה מדף עם מוצרים

הגיע הזמן לישון

נראה כאילו אנחנו לא מפסיקים לדבר על החשיבות שיש לשנת לילה טובה, ובריאות הלב אינו דבר יוצא מן הכלל בנושא זה. מחקרים מראים כי לאנשים שלוקחים לעצמם מספיק זמן מנוחה יש לחץ דם נמוך יותר ונמצאים ברמת סיכון נמוך יותר לחלות במחלת לב ובמחלות כרוניות אחרות. הכינו את הגוף והנפש שלכם לשינה נינוחה באמצעות כיבוי מכשיר הטלוויזיה והימנעות משימוש במכשיר הטלפון הנייד המטריד שלכם. האור המלאכותי המגיע ממקורות אלו יכול למנוע מכם להירדם במהירות ולחוות שינה נינוחה ושקטה!

ועכשיו – לזוז!

גם את החשיבות שבפעילות הגופנית לא שמרנו בלב. אפשר להתחיל בפעילות קלה כמו לוותר על נסיעה ברכב למרחקים קצרים או ויתור על המעלית כשאפשר לטפס מספר קומות ברגל. כמובן, שמשאלת לבנו צריכה להיות פעילות אירובית מוסדרת למשך 40 דקות כשלוש פעמים בשבוע. אך לא רק פעילות אירובית. האם ידעתם שיוגה ומדיטציה נמצאו כמפחיתות לחץ דם. איך? נשימות עמוקות גורמות לירידה בערכי לחץ הדם מאחר שהן מפחיתות את פעולת המערכת העצבית שגורמת לכיווץ כלי הדם.

מה מספרים המספרים?

מדידה של רמות הכולסטרול ושל לחץ הדם שלכם נחשבת לדרך מצוינת למדוד את בריאות לבכם, ולזהות מקומות המעוררים דאגה. רמות כולסטרול בריאות צריכות להיות מתחת ל-200 מ”ג/דציליטר. מספר זה מייצג מיליגרמים לכל דציליטר ומודד את ריכוז הכולסטרול בדם שלכם. בדומה לכך, לחץ דם בערכים מתחת ל 120/80 מילימטרים / כספית (ממ”כ) שנחשב בעבר כאופטימלי נחשב כעת לנורמלי והוגדר כ”רצוי״. המספר העליון מציין לחץ דם בעורקים בזמן שהלב פועם והמספר התחתון מודד את לחץ הדם בעורקים בין פעימות הלב בזמן שהלב נמצא במנוחה. חשוב לזכור שקריאה אחת אינה מצביעה על כך שמשהו לא בסדר אולם מספר גדול של קריאות של לחץ דם גבוה יכול לספק לכם תובנה לגבי מידת יעילות תפקוד הלב שלכם. אלו הן רק מספר קטן של דרכים באמצעותן הגוף שלנו מווסת ומדווח.

לאכול את הלב

אוקי, כמובן שאנחנו לא מתכוונים למשפט הזה פשוטו כמשמעו! אולם ישנם מוצרי מזון בריאים ללב אותם עליכם לוודא שנמצאים בתפריט המזון שלכם. שומנים טובים (חד שומנים ורב שומנים בלתי רוויים) כגון שמן זית, שמן קנולה, דגים המכילים כמות גדולה של אומגה 3, אבוקדו, אגוזים מסוימים ומוצרי מזון רבים אחרים משמשים מקורות מצוינים לאותם שומנים בריאים.
גופכם זקוק גם לכמות גדולה של סיבים באמצעות דגנים מלאים וירקות. יעד המטרה צריך להיות 35 גרם של סיבים בכל יום! סיבים תומכים בבריאות הלב באמצעות עידוד רמת כולסטרול נמוכה וסיוע לכם להרגיש שבעים יותר, דבר שיכול לתמוך בתהליך הירידה במשקל. כפי שאתם בודאי יודעים, כאשר אתם יורדים במשקל, הגוף מסוגל לתפקד ביעילות רבה יותר, שכשלעצמו מסייע בתמיכה ללב שלכם. מה יש לא לאהוב בזה?

עזרה מחבר

בזמן שכולנו מנסים לבצע את הבחירות הבריאות ביותר שניתן, ישנם רגעים בהם משימה זו קשה או בלתי אפשרית. ישנם תוספים רבים לבריאות הלב שיכולים לעזור במילוי פערים אלו. ארבעה מתוך התוספים המועדפים עלינו הם: סופר אומגה 3, פייבר, פוראור נוטרה קיו-10, וכמובן: ARGI+

אומגה-3
תוסף זה מגיע בשתי גרסאות (האחת בהשגחה למהדרין והשנייה ללא כשרות) מכיל תערובת אולטימטיבית ובלעדית של שמנים, הוא התוסף הטוב ביותר של אומגה-3, EPA ו- DHA. כיוון שהוא מכיל גם ויטמין E, מקורו של הסופר אומגה 3 שלנו אינו רק בשמן דגים טהור אחד אלא בשלושה שמני דגים טהורים: אנשובי, סלמון ובקלה. ובנוסף מכיל אומגה 9 משמן זית. תוסף זה, המאגד היטב רכיבים אלה, מספק תמיכה למערכות מרכזיות בגוף כגון מערכת הלב וכלי הדם, מערכת העיכול והמערכת החיסונית, ותומך גם בבריאות המוח והעיניים.

פוראור פייבר
הוסיפו בקלות סיבים למזונכם עם האריזות הנוחות שלנו, המכילות ארבעה סוגים של סיבים- כולל פרוקטואוליגוסכרידים (.S.O.F) שמהווים גם חומר פרוביוטי. האבקה מתמוססת בקלות ומוסיפה לכל משקה או מאכל 5 גרם של סיבים תזונתיים – כמות שוות ערך לכמעט שני טוסטים של לחם מחיטה מלאה.

בריאות הלב עם קו-אנזים 01Q
תוסף זה מכיל מערך של כמה וכמה רכיבים המועילים ללב. מלבד קו-אנזים 01Q, שידוע כעוזר לתפקוד הבסיסי של התאים, נוטרא קיו 10 מספק ויטמיני B למיניהם, חומצה פולית ותמציות צמחיות, חומרים התומכים במערכת הלב וכלי הדם. לציטין סויה מוסיף גם חומר סיכה לכלי הדם.

ARGI+
אהבה ממבט ראשון
תערובת הפירות הבלעדית שלנו תגיע אליכם בקרוב במראה חדש! התערובת שמציעה את כוח הניקוי נוגד החמצון של ה- L-ארגינין, חומצת אמינו המומרת בגופנו לחנקן חמצני, אשר עוזר ללב לספק דם לאיברים חיוניים על ידי פתיחה והרפייה של כלי דם התורמים לזרימת דם מוגברת. השילוב עם תכונות נוגדות החמצון של הרימון יחד עם תרכובת מתמצית יין אדומה התומכת בכולסטרול-הבריא סוללת את הדרך המושלמת אל הלב, הוספנו לכל זה מיצוי קליפות הענב ופירות יער התומכים במערכת החיסונית – הלב שלכם פשוט יאהב אתכם.

תמונה של ארג׳י פלוס

 

הבנת ההשפעות שיכולות להיות לתפריט המזון, לפעילות גופנית ולשנת לילה טובה על בריאותכם הינו צעד ראשון גדול ומשמעותי לביצוע שינויים חיוביים שיכולים לסייע לכם להיראות ולהרגיש טוב יותר.

סיפורי הצלחה