רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים
יש משל עתיק שהתגלגל לשפות רבות שאומר שאדם המנסה לתפוס שתי ציפורים (או ללכוד שתי ארנבות, תלוי בשפת המשל) לא יתפוס אף אחת ...
בכל רגע נתון בחייכם, יכולים להיות מיליון דברים שמושכים אתכם לכיוונים רבים ושונים. כיצד אתם קובעים סדר עדיפויות כאשר ניראה שהכול חשוב ומצריך תשומת לב? אם אתם בוחרים לקחת על עצמכם יותר מדי דברים בבת אחת, או לא מצליחים להחליט, כפי שהמשל מתריע, אתם עלולים להיכשל במה שאתם עובדים למענו. אתם עלולים לפספס את שתי הציפורים.

כולנו מתעכבים על ניתוח-יתר של דברים אשר ניצבים לנגד עיננו ולעיתים הדבר עלול להציף אותנו ברגשות משתקים. כמה פעמים זה קרה לכם בעסק שלכם? אתם צריכים לתכנן הדרכה, ליצור קשר עם כמה שכנים לביצוע הזמנת מוצרים שגרתית, להסיע את ילדיכם לבית הספר, ליצור קשר עם מועמדים לצירוף, לעשות סידורים, לשלם חשבונות, לערוך השקת מוצר, לקבוע תור לרופא ולחשוב איך אפשר לארגן ארוחה. וכל זה לפני שעות הצהריים. לעתים, זה ממש קשה לדעת היכן להשקיע את האנרגיה כדי לקבל את התוצאות הכי טובות.
מניסיוני, התשובה נמצאת במיקוד בטווח הארוך ו”ללכת אל עבר המטרה”.
יש דברים כה רבים שעליכם לעשות בכל יום נתון אשר עשויים להשפיע על רמת הקשב שלכם, אך כל עוד אתם נותרים ממוקדים במטרה הסופית, המשימות היומיומיות לא יסיחו את דעתכם.
האם אי פעם עקבתם אחר מסלול טיסה במהלך טיסה ארוכה כדי לראות היכן אתם נמצאים, והבנתם שאתם נעים בכיוון שלא ציפיתם לנוע בו? אולי המטוס פנה לכיוון צפון כאשר ציפיתם לטוס מזרחה. מבחינה סטטיסטית, מטוסים סוטים מנתיבם הישיר 70% מהזמן במהלך טיסה, אך הם תמיד יודעים לאן הם טסים, ולכן תמיד מגיעים.
אותו הדבר נכון גם לגבי העסק שלכם. אתם עשויים לחוות תבוסות, ימים עמוסים או אתגרים שלא ציפיתם להם ולהרגיש מיואשים. אך כל עוד אתם זוכרים את מטרותיכם לטווח הרחוק, אתם לעולם לא תסטו באמת ממסלולכם, וגם אם תסטו, אתם תצליחו לזהות זאת מיד, לחשב מסלול מחדש ולחזור לדברים החשובים באמת.
אם תציבו לעצמכם אתגר להתמקד במטרה עיקרית אחת – ציפור אחת, ולאחר מכן, כאשר תתפסו את הציפור, תבחרו להתמקד במטרה הבאה, לכם ולעסק שלכם תמיד תהיה המשכיות.

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן

סיפורי הצלחה