יובל אורן, מנכ"ל Forever ישראל
בכל פעם שאני יוצא אל דרך חדשה אני חווה תחושת ראשוניות, מעין מבט חדש ונקי על הדברים. בכל עסק חדש שהקמתי השכלתי ליהנות מתקופת הראשוניות המיוחדת הזאת, תקופה המגבירה את היכולת לחשוב מחוץ לקופסה, בעיקר כי עדיין לא מכירים את מגבלות הקופסה.
תמונה של כביש (אילוסטרציה)

הראשוניות מעניקה לנו את היכולת להביא לחידוש משמעותי בתחום בו אנו רוצים לעסוק. הרי כולנו למדנו את ״מגבלות החיים״ כל אדם בוגר מכיר היטב מה אפשר ומה ״אי אפשר״ לעשות, ולכן צעירים או אנשים בתחילתה של דרך חדשה, נמצאים במצב טבעי של מחשבה מחוץ לקופסה. בואו נזכר לרגע ברגעי הראשוניות של העסק שלכם, הימים בהם הכל היה חדש ומופלא, הימים בהם לא תמיד הלכתם בדרך שאחרים כבר הלכו בה, המקום בו ראיתם וגיליתם דברים לראשונה וכמו הסתכלתם עליהם מבחוץ ויכולתם להבחין בפגמים ובמקומות לשיפור, שלאדם שנמצא בפנים קשה לראות, מהמקום הזה ניתן להגיע לתוצאות בלתי רגילות.

“כשאתם משנים את הצורה שבה אתם מסתכלים על דברים, הדברים שאתם מסתכלים עליהם משתנים״
דר’ וויין וו. דייר

עם ישראל ומדינת ישראל, אומת הסטארט-אפ, ידועה ביכולת הבלתי נלאית להמציא את עצמה מחדש ולהביא לעולם חידושים מדהימים במספר רב של תחומים- טכנולוגיה, רפואה, ביטחון, חקלאות וכו׳. המקום הזה בו החדשנות אינה מקבלת את ״מגבלות החיים״ או את ה״אי אפשריים״ של החיים, זו הייחודיות והכוח שלנו הישראלים שתמיד יכולים לראות את המעבר ולרוב לא ״מקבלים״ את ה״אי אפשריים״.

אנחנו חיים במקום בו נוצרים הרעיונות החדשניים הטובים ביותר בעולם.

אם נשכיל לנצל את הראשוניות הזו שקיימת בעסק שלנו מבעלי העסקים החדשים בשילוב הניסיון, הידע המקצועי והחשיבה היצירתית אשר טבועה עמוק בתוכנו נצמח. לכן, אין זה משנה אם את בעלת ניסיון ורוצה לשלב כוחות עם המשווק החדש שלך או בין אם רק נכנסת לתחום ואת נמצאית בהתהוותה של הדרך, פתחי את המחשבה שלך, שלבי כוחות ויחד הביאו פתרונות בלתי רגילים שירימו את העסק שלכם לגבהים חדשים.
השבועות והחודשים הראשונים של כל אדם בעסק חדש הינם משמעותיים ביותר לקביעת ההצלחה של העסק. אם נדע לשים את המיקוד שלנו במקום הנכון ולתת לאדם הזה את הכלים הנכונים ואת התמיכה הנכונה נוכל להביא את העסק שלו ושלנו לפריחה ולצמיחה.

מאחל לכולנו דרך חדשה מלאה בהשראה וראשוניות,

בברכה,

יובל אורן, מנכ"ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של יובל אורן