אדם מאי, מנהל יהלום ספיר, בריטניה
פרסום EM

Eagle Manager חשוב מכיוון שהוא נותן למנהלים חדשים קפיצת מדרגה לבונוס היו”ר ולכנס הגלובלי; זה עוזר למנהלים חדשים לבנות את העסק שלהם. אתם לא יכולים להשיג EM עד שהשגתם מנהל, ומנהל דורש 3-4 חודשים של פעילות עקבית וכ-25 אנשים בצוות שלכם. כדי להגיע ל- EM צריך לעשות 720CC בשנה (1 למאי עד 31 לאפריל), 100 מתוך ה-CC צריכים להיות מ-FBO חדשים שאתם חונכים וצריך לפתח לפחות שני ראשי צוות תחתיכם. אם אתם עושים זאת תהיו בדרך לכנס EMR, והפעם לבחירתכם, בתאילנד או בארה״ב!
כל המנהלים צריכים לעשות הכל כדי להגיע ל- EM, כדי להיות מסוגלים להסתכל לצוות שלהם בעיניים ולומר, ‘עשיתי את החלק שלי’.

מה אנשים יכולים לצפות לקבל מכנס EMR ?
EMR צריך להיתפס כהזדמנות להיות בחברה אחת עם הטובים ביותר. זאת אחת הפעמים הבודדות שאתם יכולים להתקרב באופן אישי לחברי GLT, בעלי עסקים עם בונוס היו”ר רמה 3 וכמובן גם רקס, גרג ואיידן. זאת הזדמנות לקבל הכשרה מבעלי העסקים הבכירים ביותר בעולם; הזדמנות לקבל את הידע הדרוש לכם כדי להקפיץ את העסק שלכם לרמה הבאה – ולכן זה כל כך חשוב.
רקס יצר את ההתקדמות ב-Forever כבמגרש משחקים, כך שכל אחד יכול להצליח. זה לא משנה מה הרקע שלך מכיוון ש- Forever לא מפלה על רקע גיל, מין, דת, אתניות או חינוך. זאת הזדמנות שווה ולכולנו יש גישה לאותה הזדמנות. לפני כמה שנים שמעתי אימרה שאומרת ‘המחיר של משמעת שוקל גרמים בודדים אבל המחיר של תחושת חרטה שוקל טונות’. אל תפספסו את ההזדמנות; זה באמת יכול לשנות את חייכם ואת החיי המשפחות שלכם.

לחצו כאן למאמר המלא

סיפורי הצלחה