נחמה מאיר, מנהלת בכירה, EM
Eagle Manager כבר נמצא אצלנו בבית: הוא נמצא אצל אילון ואצלי במחשבות; הוא נמצא אצלנו בשאיפות ובמטרות, וה-EM, חשוב מכל, נמצא גם בתכנון המעשי.
למה? כי הוא מהווה את הצמיחה הבאה שלנו!

למי שעדיין לא מכיר,
Eagle Manager = תמריץ איגל מנג׳ר,
או בקיצור EM. התמריץ מוביל לכנס שנקרא בקיצור EMR (ה-R עבור Retreat שמשמעותו חופשה והתנתקות מעומס החיים)

 

מאמר זה פונה לשלושה סוגי FBOs:

1. FBO שעדיין לא בדרגת מנהל
2. מנהלים
3. מנהלים שכבר עשו בעבר EM

לכל אחד מאלה, אתגרים שונים בחתירה לתמריץ Eagle Manager.
בשנים האחרונות נהיה יותר ויותר ברור, שהנהלת Forever העולמית שמה את תמריץ EM בראש סדר העדיפויות. כן, דווקא EM, מבין כלל התמריצים הרבים והמפנקים שיש בחברה.
מי שמכיר את מדיניות החברה והחתירה המתמדת שלה לקידום העסקים של כולנו, מבין שאם החברה מדגישה כל-כך תמריץ זה, אין ספק שהוא המפתח לבניית עסקים יציבים וגדולים לאורך זמן.
אז במקום לכתוב על כל הכיף שהיה לנו בנסיעות לכנסי EM, או על הצמיחה הגדולה שעמידה ביעד EM הביאה לעסק שלנו, נתמקד במאמר זה בדגשים לעבודה, כדי שכמה שיותר אנשים יעמדו בתמריץ השנה!

מה לעשות אם אתם עדיין לא מנהלים?

אם אתם עדיין לא מנהלים, הצעד הראשון שנחוץ לעשות באופן מיידי, זה להגיע לדרגת מנהל.
איך עושים זאת?
א. מקבלים החלטה חד משמעית, שמנהל זה מה שאני רוצה! דרגת מנהל לא מגיעה במקרה, היא מגיעה כשאנחנו מחליטים, מבינים את המשמעות, מכינים את בני המשפחה לתקופה עמוסה, ומתחייבים ללכת עם זה עד הסוף.
ב. בונים תוכנית עבודה יחד עם החונכ/ת- רושמים ביומן מתי אנחנו מקדישים זמן לבניית עסק של מנהל. כשלוחות הזמנים לחודשים הקרובים יהיו בנויים, החונך שלך יתן לך משימות כדי לנצל את הזמן בדרך היעילה ביותר.
ג. קובעים תאריך יעד להגעה לדרגת מנהל, ותולים אותו בכל מקום בבית. המוח שלנו מתמגנט ליעדים ויזואליים. אם התאריך לא נוכח מסביבכם, זה לא יקרה…
ד. מתחייבים לגיוס מאסיבי. אי אפשר להגיע לדרגת מנהל כשמתביישים ומתחבאים בפינה ולא מספרים לאף אחד על ההזדמנות העסקית שלנו. התחייבו לדבר על העסק עם כמות מסויימת של אנשים בכל יום.
ה. מצאו מקורות אנרגיה ותמיכה- אנשים נוטים לזלזל בהמלצה הזו. אנחנו אישית משלמים הרבה כסף כל שבוע למאמן עסקי כדי לשמר רמת אנרגיה גבוהה. זה שווה כל שקל!
ו. עבדו לפי מיפוי מסודר:
מפו כמה CC תעשו בכל חודש ממכירות, באיזו דרך תמכרו את אותם מוצרים. אותו הדבר לגבי בניית צוות: כמה CC תעשו מבניית צוות, ואיך תגיעו לאותם אנשים.
לדוגמה: בחודש דצמבר עלי להגיע ל-5CC.
איך אעשה זאת? על ידי צירוף שני אנשים לצוות (סה״כ 4 + 1 במכירות).
כדי לצרף שני אנשים לצוות, עלי לדבר סטטיסטית עם 25 אנשים.
לכן אציע את העסק ל-5 אנשים כל יום במהלך החודש, כך אגיע ליעד.
זאת כמובן רק דוגמה, כיוון שהסטטיסטיקה משתנה בשטח מאדם לאדם. כדי לדעת למפות ולתכנן, עליכם לדעת מהי הסטטיסטיקה האישית שלכם. עם כמה אנשים עליכם לדבר כדי להגיע לפגישה? כמה פגישות אתם צריכים כדי לצרף מישהו בפועל?
כמו כן, אתם צריכים לדעת מהם הסטטיסטיקות שלכם לגבי מכירות. כמה אתם מוכרים בערב מכירה? בדוכן? בטלפונים ללקוחות קיימים?
אז אם בחודש דצמבר, בדוגמה האמורה, בנוסף לצירוף שני אנשים, עלי למכור לפי התוכנית לפחות 1CC,  אקיים שני ערבי מכירה (כי סטטיסטית, אני יודעת שזה יתן לי את ה-1CC הנחוץ לי).

הערה חשובה: אנחנו לא מכניסים לחשבון בכלל CC של שימוש אישי במוצרים, זהו הבסיס של הבסיס של כל העסק שלנו… מי שלא משתמש במוצרים, במידה רבה ובאופן קבוע, איך ימכור? איך ידבר בהתלהבות מדבקת? איך ילהיב אחרים? הרי אנחנו לא עסק של מכירת קרח לאסקימוסים. אנחנו עסק חברתי, של יושר ושל שיתוף מכל הלב. לכן שימוש הוא אבן יסוד ומי ש׳חוסך׳ בשימוש במוצרים, הלקוחות שלו ׳יחסכו׳ ולא יקנו ממנו גם.
ז. התחייבו ל- 4CC אישי כבר מעכשיו. התחייבו עד הסוף, בלי דרך חזרה. כשרמת המחוייבות שלכם תהיה מוחלטת, מבלי להתנדנד, באופן שגם המשווקים שתצרפו לצוות שלכם יעבדו על מחזור מכירות של 4CC. זה יקל עליכם מאד את הדרך למנהל, ובכלל לעסק מצליח.

הגעתם לדרגת מנהל? כל הכבוד! עכשיו עברו לשלב הבא…

תמונה של נחמה מאיר עם שלט EMמה לעשות אם אתם כבר מנהלים?

א. יצבו את רמת ה-CC שלכם על מינימום של 60CC NM בחודש. אם אתם לא שם כרגע, בנו לכם תוכנית, בדיוק כמו שבניתם בדרך למנהל. הגדלת ה-CC היא על ידי הפעולות הפשוטות שעשינו תמיד, גם כמשווק בכיר: מכירות וצירוף אנשים. כמובן, שיש לנו יתרון כמנהלים, שיש לנו גם צוות שמגדיל את מחזור המכירות שלנו, אך אסור לשכוח את העיקר:
העבודה שלנו עצמנו. השאר כבר יבוא.
ב. כבר החודש, כבר השבוע, כבר היום- צאו בגיוס מאסיבי. כדי לעמוד בתמריץ EM אנחנו צריכים כמות של כ-10 משווקים חדשים, כדי לענות על דרישות הCC החדש, ולמצוא מתוכם שניים שיסגרו דרגת ראש צוות. עשו זאת מיד כדי לאפשר לאנשים זמן הבשלה וזמן עבודה להשגת ה-CC החדש הדרוש.
לא לשכוח, אתם יכולים! עשיתם זאת כדי להגיע לדרגת מנהל… אז שחזרו את העשייה.
ג. תלו את היעד, כולל תאריך, במקום בולט בבית.
ד. בנו טבלה מדוייקת של מספר ה-CC הנדרש, ה-CC הקיים, וכמה שנשאר לכם להשלים.
ה. הזכירו לעצמכם: אם הגעתם לדרגת מנהל, אתם יכולים בהחלט לעמוד בדרישות ה-EM. זה עניין של החלטה!

מה לעשות אם כבר עמדתם באתגר EM בעבר?

הסכנה הכי גדולה בעסק שלנו היא שאננות. עמדנו ביעד, הגענו, ואז אנחנו לא מספיק מתגייסים בתוכנו ליעד הבא… אני מכירה את זה על עצמי כמובן, מקרוב. כולנו מתקשים בזה.
מה שעוזר זה התרגילים הפשוטים האלה:
א. התחייבו בפני אנשים אחרים שתעמדו ביעד. מחקרים מלמדים אותנו שזהו גורם שממריץ מאד.
ב. גייסו עוד FBO נוסף או שניים לעשות איתם יחד את התמריץ. עם שפע המנהלים ב-Forever ישראל, כל אחד יכול למצוא חבר למשימה.
ג. תלו בסביבת העבודה שלך תזכורות ליעדים קודמים שעמדתם בהם.
ד. דמיינו כמה דקות בכל בוקר ובכל ערב, את ההצלחה בתמריץ EM. דמיינו לפרטים, איך זה ירגיש, איך זה יראה, יריח, יטעם…. המוח שלנו יודע למצוא דרכים לבצע את מה שהוא כבר דמיין בעבר.
ה. התחילו לספור את ה-CC, כמה כבר יש לנו. הרבה פעמים אנחנו מגלים שכבר עשינו מבלי משים חלק גדול מהדרך. מקדו את המחשבה בחלקים של התמריץ שכן הצלחנו, ופחות על מה שחסר.
ו. חזרו על הפעולות הפשוטות והמצמיחות של העסק שלנו: שימוש, מכירות, צירוף ואימון הצוות. ההצלחה טמונה בפעולות הפשוטות. לפעמים היעד נראה גדול. אבל כשאנחנו מזכירים לעצמנו שהכל מסתובב סביב פעולות שאנחנו יודעים לעשות מצוין, כל יעד נראה קרוב יותר.

מיותר לציין, שכל אחד יותר ממוזמן להשתמש בהמלצות ובכלים שניתנו פה גם לאתגרים בקטגוריות האחרות (בונוס היו״ר, למשל). בסופו של דבר, העסק שלנו פשוט מאין כמוהו. זה מה שכל כך יפה בו.

לכנס EMR הקודם, נסעתי עם אחותי חנה, אילון פירגן ונשאר בבית לשמור על הילדים. הכנס התקיים באוניית פאר תוך כדי הפלגה בחופי הים התיכון, מברצלונה לרומא. בכנס היו לי מפגשים משמעותיים מאד עם מנהיגים מהעולם, שלימדו אותי רבות.
ביום האחרון של הכנס, בסיפון האוניה, מול ים כחול כהה, חוויתי תחושה מדהימה של עוצמה. היו בסך הכל כמה אלפים בודדים של מנהלים שזכו בתמריץ, מכל העולם. ואני ביניהם?!…
מי שמכיר אותי יודע, אני אדם פשוט, מעולם לא הייתי מיוחדת או בולטת בשום תחום.
והנה, אני פשוט צובטת את עצמי, אני כאן, בין נבחרת של מעטים שעבדו קשה על התמריץ הזה, וזכו.
התחושה החזקה היתה- כמה היה שווה להתאמץ.
אם אני הצלחתי,  כל אחד יכול.
או כמו שאווה שבתאי תמיד אומרת- “אם אחד יכול-כל אחד יכול!”
ותחושה נוספת שהכתה בי- כמה Forever מאפשרת לנו לנסוק למעלה, למרות היותנו אנשים רגילים מן השורה.
אז אל תוותרו.

לכו על EM ותנסקו כמו נשרים!

נחמה מאיר, מנהלת בכירה, EM | למאמרים נוספים של נחמה מאיר

סיפורי הצלחה