רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים
מומחי הישרדות מעריכים כי האדם הממוצע יכול לשרוד כיומיים בקור האכזרי ובתנאים הקשים של הרי האנדים.

פראדו ו- 16 מחבריו ועמיתיו לקבוצה שרדו במשך 72 ימים כשהמטוס שלהם התרסק בשנת 1972. ההתגברות מעוררת ההשראה על סדרת אירועים שהתרחשה לאחר מכן חושפת את כוחה האמתי של המנהיגות.

“זהו כנראה אחד מסיפורי המנהיגות המדהימים ביותר בעולם,” אמר ננדו כאשר נאם בפני קהל של 12,000 אנשים בכנס הגלובלי בדאלאס. “אתם יודעים למה? בגלל שכל המנהיגים מתו ואנשים שלא נועדו להיות מנהיגים, נאלצו להפוך למנהיגים.” הצהרה רצינית זו מושרשת במשהו עמוק בהרבה. לכל אחד ולכל אחת יש את היכולת לקבוע את גורלם; לכל אחת ולכל אחד יש את היכולת להנהיג.

סיפורו של ננדו והעסק של Forever מלמד אותנו שמנהיגים מתהווים ולא נולדים. ישנם אנשים רבים בחיינו ובעסקים שלנו אותם אנחנו מעריצים, אשר נראים כמו מנהיגים מטבעם. נראה שהמדריכים, החונכים, החברים ובני המשפחה האלה יודעים את התשובות ומנהיגות היא דבר טבעי עבורם. אני לא אשקר, אכן יש כאלה שעבורם היא טבעית יותר. אבל, במצב כמו זה של ננדו, שבו כל המנהיגים נעלמו כהרף עין, יכולתם של אחרים לצמוח טומנת בחובה אמת עמוקה יותר: ישנו מנהיג בכל אחד מאתנו.

לכל אחד ואחת מאתנו יש את היכולת לעשות בחירות שיכולות להניע את חיינו קדימה. כמו כן, אנחנו יכולים לבחור להמתין. אם אנחנו נמתין עד שנרגיש בנוח, עד שכל התשובות יהיו ברשותנו או עד שעניינים אחרים יסתדרו כשורה, יתכן שלעולם לא נקיים את מלוא הפוטנציאל הטבוע בנו או שנאחר את המועד. מה שאולי נראה כמו זמן רב להשגת המטרה הבאה שלכם, ביצוע שינוי בחיים או אפילו יציאה לחופשה במקום עליו תמיד חלמתם, יכול להיעלם בן רגע. הזמן עובר במהירות ודברים משתנים במהירות הבזק, בדיוק כפי שאותו המטוס התרסק באנדים.

ננדו פראדו סיים את סיפורו בכנס הגלובלי עם מסר עמוק: “כשאתם עושים את מה שאתם אוהבים בכל יום בחייכם, אתם יוצרים את העתיד שלכם.” אל תחכו לרגע הנכון כדי להפוך למנהיגים, במקום זאת, תסללו את הדרך שלכם. היכולת הזו כבר טמונה בכם.

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן

סיפורי הצלחה