מבוסס על הרצאתו של קים מדסן, מנהל יהלום
קים מדסן, מנהל יהלום, היה האורח המרכזי בכנס ה-Success שקיימנו בפתיחת שנת 2020, ולמעשה, קים הוא האורח בעל הדרגה הגבוהה ביותר שהגיע עד כה לישראל.
קים מדסן, מגדיר את עצמו היום כ״אזרח העולם״. הוא מדנמרק, אך נמצא היום בעיקר בדובאי, נשוי לסופי שמוצאה מאוגנדה וארבעת ילדיו נולדו בספרד...
קים מגשים את כל חלומותיו המקצועיים, ובלי שום השכלה פורמלית הגיע למקומות הכי גבוהים בחברה. ״עד היום״, הוא מספר בגאווה, ״הרווחתי רק מבונוס היו״ר כ-8,000,000$, אבל אני לא עוצר כאן, אני ממשיך לעבוד, ממשיך להשתפר״
תמונה מהסקסס דיי

ילדות קשה

קים מדסן, לקח אותנו יחד למסע בזמן. בגיל 8 הוריו התגרשו, אביו יצא מהתמונה ואמו שמצבה הנפשי לא אפשר לה לטפל בילדיה שלחה את קים לבית יתומים ואת אחיו למשפחות אומנה.
קים התחיל את דרכו במקום שאין בו תקווה. ללא חברים או דמות שתשמש לו כהשראה, נהג להביט מהחלון ולחלום. למרות ואולי בגלל ילדותו הקשה היו לו חלומות גדולים על עושר והצלחה. ״אני אהיה עשיר, אפילו תהיה לי לימוזינה״ נהג לומר. שאר הילדים ואפילו המורים צחקו עליו ועל חלומותיו. בכל פעם שמצבה הנפשי של אימו השתפר, קים ואחיו חזרו לגור איתה, וניראה היה שמעתה יוכל להגשים את חלומותיו , אך אז מצבה התדרדר שוב, וקים חזר לבית יתומים, וכך פעם אחר פעם, יוצא מלא תקווה וחוזר שבור. לבסוף אמו התחתנה, המשפחה חזרה להתאחד וסיפורו של קים החל לקבל תפנית לחיוב. אך גם כיום, הוא מושפע מעברו, וכשקנה לאחרונה את הלימוזינה הרביעית שלו, הוא מודה שעשה זאת כדי להשקיט בראשו את לעגם של אותם ילדים, ושמשתמש בה כמגן כנגד אותם זיכרונות טראומטיים.
היום השליחות של קים היא להעביר את מסר התקווה ומסר ההצלחה לכל המשווקים, כדי שיוכלו להאמין שכל אחד וכל אחת יכולים להצליח ב-Forever, לא משנה מהיכן הגיעו.

״תמיד יהיו אנשים בחייכם שינהגו בכם באופן מוטעה.
זכרו להודות להם על כך שעזרו לכם להיות חזקים יותר״.

מתחילים לעבוד

לפני הכל, בואו ננסה להבין מהי הצלחה. האם יש נוסחה להצלחה?
כולנו רוצים להצליח, קים מסביר, אבל תמיד יהיה מישהו או משהו שישבש לכם את התנועה, ולכן עליכם להיות תמיד מוכנים לזה, להיות דרוכים. הראשונים שינסו לעצור אתכם אלו אתם. תמיד יהיו לכם תירוצים למה לא לעשות משהו. ״תירוצים לא יספקו הצלחה, אלא מובילים לכישלון.
עשו דברים בנחישות, כי נחישות אמיתית בעשייה מביאה עימה מבט של מנהיג שמוביל אחריו קבוצה. השתמשו בסיפור שלכם ובסיפורים של אחרים כהשראה. ראו את עצמכם כנמרים ולא כחתלתולים.״

״הצלחה היא לא מפתח לאושר. אושר הוא מפתח להצלחה. אם אתם אוהבים את מה שאתם עושים ההצלחה תגיע…״
אלברט שוויצר

להיות מאושרים

אנחנו תמיד מאזינים בראשנו לשני ״אנשים״ הטוב והרע. ב-Forever אנו מאזינים כל הזמן לאותם קולות. עם הזמן לומדים להאזין לקולות הטובים, לומדים להכיר את היתרונות העסקיים ואת כוחם של המוצרים.
כבעל עסק ב-Forever אני תמיד מדבר על העסק לפני שאני מדבר על המוצרים, כי אם מישהו יסרב להצטרף לעסק שלי, אולי ירצה לשמוע על המוצרים, אך אף פעם לא להפך.

אבל מהם חיים מאושרים?
״לפני זמן מה״, קים מספר, ״קיבלתי עצה מחבר על שלושה דברים בחיים, 3 מפתחות לאושר״:
1. שמרו על יחסים טובים ככל הניתן עם אלו שגורמים לכם לצחוק ולהרגיש טוב. התרחקו מאנשים שמשפיעים עליכם לרעה.
2. תאהבו את מה שאתם עושים, תיהנו מהעשייה שלכם. רוב האנשים לא נהנים מהעבודה שלהם, רצים כמו בתחרות של עכברים במבוך וגם אם הם מנצחים בתחרות הם עדיין עכברים.
3. צרו את החיים ששווה לקום בבוקר עבורם.

חפשו את המפתחות הללו ב-Forever, הם יובילו להצלחה שהיא בסופו של יום, לחיות את החיים שאתם באמת רוצים לחיות.

תמונת אילוסטרציה קוף
תיאוריית הקוף

״אם תשימו כסף ובננות מול קופים הם יעדיפו את הבננות, כי הם לא מבינים שכסף יכול לקנות הרבה בננות. במציאות, אם תניחו כסף ובריאות מול אנשים, הם כנראה יעדיפו לקבל כסף, כי אנשים רבים לא מבינים שבריאות טובה יכולה להביא כסף ואושר. אין משהו בעל ערך גבוה יותר מאושר.״
ג’ק מַא (יזם טכנולוגי, איש עסקים, אמן לחימה ומיליארדר סיני)

אנחנו מציעים הצעה עסקית ממש טובה אבל אנשים רבים מסרבים לשמוע. הם יעדיפו עבודה בטוחה וקבועה ולא בהצעה עסקית למרות שיכולה להביא להם כסף רב יותר. זהו האתגר שלנו. האם אפשר לשכנע אותם לשנות את דרך החשיבה שלהם, ואיך אפשר לזהות אנשים שמעוניינים לשמוע על ההזדמנות העסקית?
כשאני פונה למישהו והוא טוען ש…
1. מדובר בפירמידה
2. המוצרים יקרים
3. יש סביבי רק אנשים ספקניים
4. אני לא אוכל להצליח
5. זה לא באמת בריא
אני אומר לאותם אנשים: ״לכו לאכול בננות…״ כי אני מבין שלא אוכל לשנות אותם. אני מתמקד באנשים שרוצים שינוי.

לפי ״תיאוריית הקוף״ המנצח הוא חלק מהפתרון והקוף הוא חלק מהבעיה. הקוף יראה בעיה בכל הזדמנות והמנצח יראה הזדמנות בכל אתגר. המנצח יראה באנשים טובים משאב ואילו הקוף יראה בהם מתחרים. למנצח יש תוכנית ולקוף יש תירוץ.

 

חברת Forever כ-״רולס רויס״

קים אוהב להשוות את Forever למכונית יוקרה, כזו שאנשים עוצרים לצלם כשרואים אותה ברחוב. ״אנחנו לא מוכרים מוצרים, אנשים באים אלינו לקנות מוצרים״ . כמו מכונית יוקרה שבנויה באופן ידני, בקפידה, מתוך הבנה שהיא הכי טובה בשוק, שאין לה מתחרים, כך ב- Forever כל עלה נקטף ומפולט ידנית, האיכות נשמרת לאורך כל הדרך בכל תהליך היצור. אין הבטחות שווא, אין מתחרים, וההוכחה לכך היא שאנחנו מאפשרים ללקוחות להחזיר את המוצר במשך 30 יום ועדיין יש מעט מאוד החזרות.

ההצלחה ב-Forever

״לא תגיעו ליעד שלכם אם בדרך שלכם בכל רגע תעצרו ותזרקו אבנים אל עבר כל כלב שנובח לעברכם״
וינסטון צ׳רצ׳יל

כל אלו שמצליחים ב-Forever עוברים את אותה הדרך, אותו מסע. המסע הוא הצלחה, לא המטרה שבסופו. כשה״למה״ מספיק חזק תגלו את ה״איך״. הכינו לעצמכם ״לוח חלומות״ והציגו בו את חלומותיכם החומריים, הרוחניים, הנפשיים וכו׳ . על מנת להגשים את החלומות תצטרכו לעבוד ולעבור דרך, ואולי אפילו להשאיר חברים מאחור, כי ״לעתים צריך להשאיר מאחור דברים כדי להשיג מה שאתם רוצים, אחרת מה שאתם רוצים יישאר מאחור״. אנשים רבים נעצרים ברגעי הקושי, כשיש תחושת סבל, אך ככל שתתמודדו עם יותר אתגרים התמורה תהיה גדולה יותר.
הדרך להצלחה ב-forever לפי קים מכילה 9 צעדים: הלמה, האיך, קבלת החלטה, התמקדות במטרה, פעולה, הקרבה, מאבק, סבל והצלחה.

״אם במהלך השנים הקרובות תגשימו את מה שאפילו לא חלמתם, תוכלו להגשים גם את חלומותיהם של האחרים״
רקס מוהן

התמדה ונחישות

הדרך להצלחה בעיניי קים לפני הכל היא ההתמדה. העבודה היומיומית חזקה מכל סמינר ומכל אימון מקצועי שתשלמו עליו. אך עדיין על מנת להתקדם אין צורך להמציא כלום, פשוט מומלץ להיעזר בחוברת ״הצעד הראשון למנהל״, לקרוא דף אחרי דף, צעד אחרי צעד. כמו חקלאי בשדה, שזורע וזורע. דברו עם כמה שיותר אנשים בלי לפחד.

״הכלא הגדול ביותר שאנשים חיים בו הוא הפחד מפני מחשבותיהם של האנשים האחרים״

אנשים ואפילו אלו שקרובים אליכם עשויים להגיד לכם שאין סיכוי להצליח בעסק הזה. אמרו לעצמכם ״אלו דיבורי בננות…״ זכרו שהמצליחנים אינם אלו שלא נכשלו אלא אלה שלעולם לא מוותרים״.

קים התחיל את דרכו במקום שאין בו תקווה. כשגדל עבד כמלח בים והמשיך לחלום. הוא חלם על בית גדול, אישה וילדים משלו. ב-98 הצטרף ל-Forever. היו לו חששות להיכשל, אך החלומות של קים מדסן יצרו בתוכו את התשוקה להצליח שבערה ויצרה עשייה.
קים הגשים את חלומות הילדות שלו – יש לו בית גדול, משפחה חמה ואוהבת, סוסים, סירה ואפילו לימוזינה (למעשה 4 לימוזינות)…
אך החלומות של קים לא התפוגגו. כשהגיע לדרגת יהלום חלומות חדשים הופיעו שהלהיטו את התשוקה שלו לעזור לילדים שגדלים ללא משפחה, יתומים שגדלו כמוהו ללא זהות אישית. זה מה שמניע אותו היום, זהו ״הלמה״ שלו. הוא הקים ארגון שעוזר לילדים באפריקה, מכשיר אותם ונותן להם כלים להצלחה.

שאלו עכשיו את עצמכם, האם אתם חתול או נמר?

תמונת אילוסטרציה חתול-נמר