שמעתם בודאי על יתרונות הסיבים התזונתיים, אך יתכן שאינכם חושבים שהם חלים גם עליכם. כמו כן, אתם עשויים לקשר בטעות את אותם סיבים תזונתיים לבין שזיפים ועצירות. כשלמעשה, הסיבים התזונתיים חיוניים לכל אחת ואחד ויכולים לשמש ככלי הנשק הסודי שלכם בשמירה על תזונה סדירה וספיגת מזון תקינה.
ForeverFiber01

אם נסתכל על כמה מהחומרים החיוניים לגופנו כעל שחקנים בהצגה; החלבון ללא כל ספק יככב כ”גיבור”, השומן יוכתר כ- “רשע” והפחמימות יקבלו את תפקיד  “שחקני המישנה”. והסיבים? כיוון שאינם מכילים חומרים מזינים כמו שאר משתתפי ההצגה, ככל הנראה יקבלו את תפקיד ״הדמות המוזרה״, דמות לא אטרקטיבית, אולי אפילו דוחה שמופיעה לרגע קט ברקע וזוכה להתעלמות עקב כך שאינה מעניינת ולא רלוונטית.

עיצרו הכל!  לקרוא לסיבים “לא מעניין ולא רלוונטי” לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת!
הסיבים כוללים שני מרכיבים חשובים מאוד לעיכול תקין:
1. מסייעים בספיגת החומרים המזינים.
2. מתחברים למוצרי המזון ולרעלנים המצויים במעיים שלכם ומסייעים להם לעבור דרכם.

אין זו משימה פשוטה וקלה. ברגע שמערכת העיכול שלנו נמתחת היא יכולה להגיע לאורך של יותר מ-9 מטרים, והיא נדחסת לחלל של בקושי 0.5 מטר! ללא הסיבים, הגוף שלנו היה מתקשה להעביר את המזון אותו אנו צורכים דרך גופינו ביעילות. חשבו על הסיבים כעל כדור דביק גדול המתגלגל דרך המעי הדק והמעי הגס שלכם תוך שהם אוספים שאריות מזון ורעלנים, ולאחר מכן מוציאים אותם כפסולת מהגוף.
הסיבים יכולים גם לסייע בתמיכה בתחושת מלאות, כך שתאכלו פחות: צריכת תוסף של סיבים תזונתיים חצי שעה לפני הארוחה יכולה לסייע לכם להרגיש שבעים, ובכך לצמצם את צריכת הקלוריות שלכם בזמן ארוחה. המשמעות לכך שהסיבים הנלקחים בין הארוחות עשויים לסייע לכם לרסן את תחושות הרעב היא שהסיבים מהווים חלק מצוין בתכנית דיאטה ואימונים נכונה שמטרתה לסייע לכם להוריד במשקל או לשמור על משקל בריא.
ובנוסף, מחקרים הראו שצריכת סיבים בכמות מתאימה הינה דרך לתמיכה בבריאות מערכת הלב והריאות, בכך שהם מסייעים בתמיכה ברמות תקינות של כולסטרול ושל לחץ דם בגוף.

כעת אם נחזור לדמויות בהצגה שלנו, צריך להכתיר את הסיבים כ-”חבר” שלכם!

שלא תטעו: הסיבים מהווים חלק מרכזי בתפריט המזון שלנו ואפילו משרד הבריאות בארץ ממליץ להעדיף מזונות המכילים סיבים בכמות של 21 גרם ליום לנשים ו-30 גרם ליום לגברים.

(מתוך אתר משרד הבריאות)

המלצה דומה חוזרת במרבית המדינות. בארה״ב למשל, כמות הצריכה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים היא 25 גרם ביום עבור נשים ו-38 גרם עבור גברים.
כך או כך, מסתבר כי אנו צורכים כמחצית מכמות זו בממוצע בלבד.

הסיבה העיקרית למחסור בסיבים בתפריט המזון שלנו נובעת מצריכה לא מספיקה של פירות, ירקות ודגנים מלאים.
ניתן למצוא סיבים רק במזונות המגיעים מצמחים. מזונות כגון בשר, דגים ומוצרי חלב אינם מכילים סיבים.
קיימים שני סוגים של סיבים– מסיסים ולא מסיסים. כל אחד ממיני הסיבים מסייע לגוף שלכם בדרכים שונות, כך שתפריט מזון בריא ותקין אמור לכלול את שני סוגי הסיבים.
פוראור פייבר הינה תערובת חזקה ויעילה של ארבעה סוגי סיבים תזונתיים ייחודיים המגיעים באריזות אישיות שכל אחת מספקת לכם 5 גרם של סיבים תזונתיים לתמיכה בבריאותכם.  ערבבו אריזה אישית של סיבים במים, בג’ל אלו ורה של Forever או במשקה אחר- זו כמות שוות ערך לכמות שישנה בכמעט שתי פרוסות של טוסט מחיטה מלאה, אך ללא הפחמימות והקלוריות!
האריזות האישיות מהוות דרך נוחה להשיג תוספת סיבים לתפריט התזונה היומי שלכם ולשפר את בריאותכם, במיוחד בזמן שאתם בעבודה או בדרכים.

 

 

 

ForeverFiber02

סיפורי הצלחה