העולם המודרני בו אנו חיים מציע נוחות, אך הוא גם תורם לנטייה שלנו לצבור יותר שומן ממה שדרוש לנו. מחקרים הראו כי הגורמים התורמים לעלייה במשקל כוללים טכנולוגיות כגון דואר אלקטרוני וטלפונים, אשר מאפשרים לנו לתקשר מבלי שנצטרך לזוז. זמני נסיעה ארוכים יותר לעבודה פירושם, לעתים קרובות, דילוג על ארוחת הבוקר, אכילת מזון מהיר ואכילה מאוחר יותר בערב. חברות המזון נענו לדרישה לספק מוצרים נוחים יותר, על ידי שימוש במרכיבים המאריכים את משך חיי המזון והשימוש בו במקום לשפר את ערכו התזונתי, והתלות שלנו במכוניות הפחיתה את כמות הפעילות הגופנית בה אנו עוסקים.
תמונה של אישה ליד שולחן עם פוראור לין

 

מחקר שנערך בשנת 2007 על ידי חוקרים בחוג לבריאות הציבור ע”ש בלומברג באוניברסיטת ‘ג’ון הופקינס’ בארה”ב, חזה כי שלושה מתוך ארבעה מבוגרים אמריקאים יסבלו ממשקל יתר לפני 2015, בניגוד ל-66% כיום. אם תחזית זאת תתגלה כנכונה, תהיה זו מגמה מטרידה מבחינת האמריקאים, המוציאים מעל 78 מיליארד דולר בשנה בעלויות הקשורות לעודף משקל.
קופות החולים האמריקאיות Medicaid ו-Medicare שילמו כמחצית מעלויות אלה. מעבר לכך, המחיר שגובה עודף המשקל מהחברה כולל היעדרות קבועה מהעבודה, היעדר תפוקה ותביעות מביטוח הבריאות. המחיר האישי כולל לעתים קרובות אפליה בתעסוקה. אלו הן רק כמה מהסיבות לכך שהחוג ע”ש בלומברג דרש כי יתבצעו מאמצים על ידי גורמים האחראים על בריאות הציבור לסייע לאמריקאים לרזות, במיוחד בקו המותן המהווה כיום אינדיקטור קריטי לבעיות עתידיות.
על פי המכון הלאומי האמריקאי לבריאות, לסבול מעודף משקל פירושו מצב בו “רמת השומן בגוף גבוהה מדי”. בעוד שמקורו של חלק מהמשקל עשוי להיות עצמות, שרירים ומים, אצל רוב הסובלים מעודף משקל הדבר נובע מעודף שומן. מצב זה מתרחש כאשר אדם משתמש בפחות קלוריות מהכמות אותה הוא אוכל.

גורמים ציבוריים, מנהיגי קהילה ואפילו מספר מעסיקים – גויסו כולם כדי לעזור במלחמה נגד השומן. אחת התוכניות, “אנשים בריאים 2010”, התבססה על דו”ח של ראש שירותי הבריאות האמריקאיים משנת 1979 אשר קבע יעדים בריאותיים שאומצו על ידי מדינות וקהילות שונות. כמה מהיעדים בתוכנית כוללים שיפור של איכות החיים, הארכת התקופה הבריאה בחיים, ביטול אי שוויון בתחום הבריאות וצמצום הבעיות הקשורות למשקל יתר. מחקרים מראים כי איכות החיים יכולה להשתפר אפילו לאחר הפחתה של 2.5 עד 5 ק”ג. אחד היעדים המרכזיים צריך להיות שמירה על המשקל החדש. על מנת לוודא שעודף המשקל לא יחזור, ארגוני הבריאות מציעים לפעול בהתאם לכמה כללים פשוטים:

  1. להוסיף פעילות גופנית לשגרת היומיום.
  2. להיות כנים עם עצמכם: האם המנות שאתם אוכלים גדולות מהדרוש? האם אתם מתפנקים במידה מוגזמת עם ממתקים ומזון מלוח? האם תוכלו להחליף את החטיפים במזון בריא יותר, כגון פירות וירקות?
  3. למלא יומן מזון כדי להדגיש תחומים בהם תרצו לערוך שינויים.
  4. לבחור זמן בו אינכם סובלים מלחץ נוסף בחיים. שינוי בסגנון החיים ידרוש זמן והסתגלות, ולכן הקפידו לשמור על סביבה רגועה ומבוקרת.
  5. ללמוד עד כמה שניתן על תזונה; רכשו ספר, השתתפו בסדנה או בקורס במכללה קהילתית.
  6. ציידו את המקרר והמזווה במזון בריא. הוציאו מזונות מפתים.
  7. הכינו תוכנית ל”רגעי פיתוי”; בוודאי תרצו ללכת למסיבות ומסעדות. החליטו מראש מה תזמינו ומה יהיה בריא לאכול.

למרות שלא תמיד אפשר לחזור לכל ההרגלים הבריאים שהיו נהוגים בעבר, ניתן לאמץ לפחות חלק מהאופציות הבריאות של פעם, על מנת לשנות משמעותית את בריאותנו. על ידי יותר פעילות גופנית ואכילת מזון בריא יותר בכמויות סבירות, נוכל כולנו לנצח במלחמה על המשקל! הנתונים האמריקאיים גבוהים מהאחוזים הנצפים בישראל. הבעיה העכשווית היא המעקב העיקש של המגמה הישראלית אחרי המגמה האמריקאית. אמנם אחוז האנשים הנחשבים “כבעלי משקל עודף מוגזם” (אוביס) נמוך מהערכים האמריקאיים אך הצמיחה של המספרים מעוררת דאגה.

 

Forever Lean מעניקה שני רכיבים מהפכניים היכולים לסייע בצמצום קליטת הקלוריות שמקורן בשומנים ופחמימות בגוף האדם. הרכיב הראשון מבין השניים הוא סיב ייחודי המופק מצמח הצבר Opuntia Ficus-indica, השואב לתוכו את השומנים. מחקרים שבוצעו מצביעים על כך שסיב ייחודי זה מתאפיין ביכולת גבוהה לספוג לתוכו שומנים בהשוואה לחומרים צמחיים אחרים. המרכיב הייחודי הנוסף במוצר Forever Lean הוא חלבון שמקורו בשעועית הלבנה – Phaseolus Vulgaris. חלבון זה מפחית את קליטת הסוכרים במעי הדק על ידי בלימת פעילותם של אנזימים ההופכים את העמילן לסוכרים. יחדיו, שני מרכיבים חדשניים אלו, יכולים לסייע בידכם להצליח בהשגת המשקל המיטבי שלכם, על ידי תמיכה בחסימתם של חלק מן השומנים והפחמימות אותם אתם צורכים.
המרכיב היעיל השלישי במוצר Forever Lean הוא טריכלוריד הכרום. כרומיום הינו מינרל קורט חשוב מאוד שמסייע לגוף באיזון רמת הסוכר בדם. כרומיום מהווה את המרכיב הפעיל בקומפלקס GTF- glucose tolerance factor תפקיד זה חשוב במיוחד בכל הנוגע לפעילותו התקינה של חילוף החומרים. עם זאת, כדי להשיג את ההשפעה המירבית של תוסף זה ולהשיג ולשמר את משקל הגוף המבוקש על ידכם, חשוב לזכור כי יש צורך לשלב עמו הרגלי אכילה בריאים לצד פעילות גופנית קבועה בכל משטר בקרת משקל הגוף.

סיפורי הצלחה