רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים
“אנשים לעתים קרובות אומרים שמוטיבציה אינה נמשכת זמן רב. גם האמבטיה אינה נמשכת לנצח – לכן אנו ממליצים עליה בכל יום מחדש” זיג זגלר

האם יוצא לכם לחשוב מהם הדברים שמניעים ומייצרים מוטיבציה בחיים שלכם? כפי שיתכן והבנתם במהלך המסע האישי שלכם, מוטיבציה אינה נמשכת לעד. מוטיבציה היא דבר שעליכם להצית מחדש ולמצוא בכל יום, משהו שבא מבפנים ולעתים קרובות מגיע אלינו באופן מפתיע ובלתי צפוי. ברגע שאתם מוצאים את מה שמניע אתכם, את המוטיבציה שלכם, במרבית המקרים זה מכה בכם כמו נחשול ענק. התחושה הזו ממלאת אתכם ואתם חשים פרץ של דחיפות אדירה להצטיין ולהצליח בגדול. במקביל לאותו נחשול ענק שמכה בכם, דעתכם עלולה להיות מוסחת מהעולם שסביבכם מה שיכול להיות עוצמתי אפילו יותר מהגורמים שמניעים אתכם. אני יודע שזכיתי לחוות לא מעט רגעים מהסוג הזה.
העולם שלנו מתקתק ומסיח את דעתנו כל הזמן. בכל שנייה נולד ׳האשטג׳ שמשתלט על המדיה החברתית ומוביל אותנו לאין סוף דעות והצהרות. כותרות זורמות לחדשות בכל רגע בנוגע לאסון האחרון שהתרחש או למחלוקת שעלתה. היכנסו ל-Facebook ונסו שלא ללכת לאיבוד בין הפוסטים המשתנים ומתחלפים כל הזמן. הדבר עשוי לגרום לכם לתחושה של הצפה.
אך עם זאת, המעבר המתמיד בין רגעים של השראה לרגעים של איבוד המוטיבציה הינו עניין טבעי. כל שעלינו לעשות הוא למצוא דרך לגלות את הגורמים המניעים שלנו מדי יום.
זיג זגלר (מנחה למוטיבציה) אמר פעם את המשפט הבא:
“אנשים לעתים קרובות אומרים שמוטיבציה אינה נמשכת זמן רב. גם האמבטיה אינה נמשכת לנצח – לכן אנו ממליצים עליה בכל יום מחדש”.
על מנת להילחם בשינוי התמידי הזה, אני מוצא שקט במחשבות על הדברים הממשיכים להניע אותי בכל יום ומקפיד לתזכר את עצמי לגביהם. יתכן ותמצאו את המוטיבציה הזו בעיני הילדים שלכם, או שיתכן ותמצאו אותה על גבי ההליכון שבחדר הכושר בכל בוקר. לא משנה מאיפה העוצמה שבכם נובעת, פנו לעצמכם זמן בכדי לחזור לאותה תחושה בכל יום מחדש. קחו לעצמכם מספר שניות על מנת לספוג אותה פנימה, למצוא שקט ושלווה, ולמלא את עצמכם במוטיבציה. אל תאבדו את עצמכם בדוחק של העולם, לכו לאיבוד בתוך החלומות שלכם!

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן

סיפורי הצלחה