רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים Forever Living Products
האם עשיתם טעות כלשהי לאחרונה? זו שאלה שאני שואל פעמים רבות FBOs, חברי צוות ואפילו את הבכירים שלנו. האמינו לי כשאני אומר שראיתי הרבה תגובות מעניינות. אחרי הכל, זה לא תמיד קל להודות שנעשתה טעות.

התשובה שאני מקווה לה כשאני שואל את השאלה הזו עשויה להפתיע אתכם. אני מאמין שלטעות זה חלק חשוב מהצמיחה שלכם ומהפיכתכם לטובים יותר במה שאתם עושים. טעויות מראות שאתם דוחפים את עצמכם, מנסים דברים חדשים, לומדים ומסתגלים. שאלו את עצמכם מתי הייתה הפעם האחרונה שבה טעיתם. אם התשובה היא “לא לאחרונה”, אז כניראה שלא יצאתם מאזור הנוחות שלכם. שאלו את עצמכם אם אתם יכולים להתאמץ יותר. זה ידהים אתכם מה יכול לקרות כשיוצאים קצת מאזור הנוחות.

קחו צעד אחד אחורה והביטו על הטעויות שלכם כחלק מהתמונה המלאה.

חשבו על הכנס הגלובלי ועל רמות התיאום והתכנון הנדרשות על מנת להרים אירוע נוצץ כזה שנה אחרי שנה. החל מהפירוטכניקה המתוזמנת באופן מושלם להופעות חיות מהממות שכל צעד וכל מילה בהן חייבים להיות מתוזמנים בדיוק רב. מאות צ’קים מסודרים בסדר מושלם לפני שה-FBOs המצטיינים שלנו נקראים לבמה. כל הפרטים הקטנים האלה מצטרפים אלה לאלה כדי ליצור את החוויה המדהימה הזו, הכנס הגלובלי.

מכיוון שכל שנה הכנס הגלובלי גדל ומשתפר, תופתעו אולי לגלות שמידי שנה עשינו טעויות חדשות. זה מה שקורה כשדוחקים את הגבולות ושואפים ליותר. כשאנחנו מביטים לאחור, לא את הטעויות אנחנו זוכרים, אלא איך הצוות שלנו הצליח לתמרן, להגיב ולעשות את מה שדרוש כדי לוודא שהמופע יהיה תמיד חוויה מדהימה עבור ה-FBOs שלנו, ושאותה הטעות לא תחזור על עצמה.

בין אם אתם מתכננים משהו גדול כמו אירוע של כנס גלובלי או משהו קטן יותר כמו ארגון של פגישה עסקית ״אחד על אחד״ עם מועמד, טעויות יכולות להרגיש גדולות הרבה יותר ברגע שהן קורות ועלולות להותיר אתכם עם תחושת יאוש. אבל אלה הם הרגעים שבהם אתם באמת זוכים לגלות ממה אתם עשויים.

קחו צעד אחורה והביטו על הטעויות שלכם כחלק מהתמונה המלאה. כנראה שזה קרה כי ניסיתם דברים חדשים, אתגרתם את עצמכם ובדרך שיניתם את העולם שלכם ואת העולם של הסובבים אתכם לטובה. אז עשו את הטעויות שלכם, למדו מהן והמשיכו לעשות טעויות חדשות. יש רק דרך אחת להימנע מעשיית טעויות והיא לא לעשות דבר.

עכשיו אשאל אתכם שוב: מתי הייתה הפעם האחרונה שבה עשיתם טעות? וחשוב יותר, מה למדתם ואיך היא חיזקה אתכם? אם אתם יכולים לענות על השאלות האלה, אתם בדרך הנכונה.

, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של