רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים

ניתן ללמוד יותר על אופיים של אנשים מהדרך בה הם שוחים במים גועשים מאשר במים שקטים. בצבא, ההתמודדות הזו נקראת “חסד תחת לחץ” ובענפים מסויימים היא חלק מהקריטריונים לקידום. קחו דקה ושאלו את עצמכם כיצד אתם מתמודדים כשהעיניינים לא מתנהלים כשורה? הדבר שבאמת מפריד בין להיות טוב ללהיות מעולה זו היכולת לזהות טעות, לתקן אותה ולהתקדם הלאה.
לעיתים קרובות מדי אנו מתמקדים בבעיה ובגורם לה; אנו לא מחפשים פתרון, אלא הַאֲשָׁמָה שמרחיקה אותנו מהבעיה. מנהיגים דגולים מוצאים דרכים לזיהוי שיטה כדי להתקדם הלאה, ללמוד מהטעות ולזהות את הדרך למנוע מאותה טעות לחזור על עצמה.

יש ספר פשוט אך מעורר השראה שאני נהנה ממנו, בשם ״שיעורים לחיים מפי סוס חווה״ שנכתב ע”י מארק ראשיד. לכל אורך הספר המחבר מבטא את השיעורים שהוא למד מעבודתו עם סוס בשם “באק”. בפרק שש הוא נזכר “עבור באק, מכשול היה רק מכשול, לא פחות ולא יותר. ההתנהגות הקבועה שלו היא רק: בואו נתקן זאת ונמשיך הלאה. אין צורך להתעצבן, לתת לאגו להיפגע או לשמור טינה”. עצה נהדרת.
אני יכול להבטיח לכם כי ב- 36 השנים האחרונות ב- FOREVER, דברים רבים לא התנהלו כמתוכנן, אבל אלו היו התקופות בהן כולנו למדנו וצמחנו בצורה הטובה ביותר.

אין צורך להזכיר לכם את כל הדרכים השונות בהן דברים לא התנהלו כמתוכנן בעסק שלכם ב-FOREVER. אבל אני יכול להפציר בכם לשמוע לעצתו של באק ולחפש את הדרך היעילה והמהירה ביותר לתקן את הדברים כדי להמשיך הלאה. אתם תרגישו טוב יותר, העסק שלכם יצמח מהר יותר והסובבים אתכם יאמינו בכם יותר.

, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה