אודי ראב"ד, מנכ"ל Forever ישראל

“ככל שאני עובד קשה יותר, יש לי יותר מזל”
(רקס מוהן)

אתמול ביקר במשרדי-החברה אוגוסטין גבאגווידי, מנהל-נוסק מחוף השנהב, בליווי אישתו. הוא סיפר על חוויותיהם מהביקור באתרים התיירותיים השונים בארץ וציין שהם עוזבים יומיים לאחר מכן. אוגוסטין שאל על אופן העבודה בארץ, על תנאי ההצטרפות וכיוב’. הוא הבטיח לשוב עם משווקים חדשים אותם הוא רוצה לצרף ביתרת הזמן שהוא כאן לפני חזרתו. שלוש שעות לאחר מכן, הוא כבר צירף שני משווקים חדשים!
מה שבלט אצל אוגוסטין היה להט העשייה. לא הפריעו לו פערי התקשורת (שפת האם שלו צרפתית והאנגלית שלו הייתה דלה למדי). הלהט שבו היה מרתק ומלהיב. החזות שלו הביעה חוסר הסכמה להתפשר עם חוסר הצלחה. כשהוא אמר לי שהוא מתכנן לצרף משווקים חדשים, היה לי ברור שכך יהיה. אחד המשווקים שצירף הינו ישראלי שסיפר על הלהט שנובע מאוגוסטין ועל כמה שהוא מדבק.
מה מייצר את הלהט אצל משווקים מצליחים כאוגוסטין? יש להם מטרה ברורה והם נעים אליה ללא הפסקה. הם פועלים ללא לאות ויש להם אנרגיות חיוביות הקורנות מהם. האנרגיות הללו מקרבות אליהם אנשים המצטרפים אליהם כאילו מעצמם, ממש ‘נדבקים’ אליהם. התחושה היא “שיש להם מזל!” האם זה נכון? האם באמת יש להם יותר מזל? האם מישהו דוחף אותם מאחור ומספק להם את האנרגיות הללו?

“אם יש לכם 10 שעות, השקיעו 20…”

(ג’יין ליץ’)

מההיכרות שלי עם משווקים בולטים ברחבי העולם זה נכון שיש להם מזל כי הם יצרו אותו! חלקם אף מצטטים את רקס מוהן כמודל האישי שלהם, באומרו: “ככל שאני עובד קשה יותר, יש לי יותר מזל.” והם עובדים קשה. ג’יין ליץ’, מנהלת יהלום מאנגליה אומרת: “אם יש לכם 15 שעות בשבוע, השקיעו 25 שעות מאמץ ב- 15 השעות האלו. אם יש לכם 10 שעות, השקיעו 20 שעות מאמץ בשבוע. חשוב מאוד שמהיום הראשון בבניית עסק ייווצרו הרגלים טובים, משמעת ופעולות עם המשווקים החדשים.”
אנחנו יכולים לשפר את האנרגיות האישיות שלנו על ידי שיפור הדיאלוג העצמי שלנו. עלינו לבחון האם אנחנו מעודדים או מחלישים את עצמנו? אם נחליש, ההיחלשות הזו מורידה לנו את המוטיבציה ונראית למרחקים. אם נזין את “האיש או האישה הקטנים שבנו” עם נתונים חיוביים ולא שליליים, אנחנו נתחזק, וחוזק זה יראה למרחקים כלהט חיובי. כשנשלב בשינוי הזה גם עשייה ותקשורת עם משווקים פוטנציאליים, הם יצטרפו אלינו. גרג מוהן הציע בכנס האחרון בהוואי לאמץ הרגל המחזק את הלהט והוא החיוך על כל יתרונותיו.
אמצו את החיוך כדרך תקשורתית מועדפת, עודדו את התקשורת האישית שלכם במסרים חיוביים והלהט החדש שלכם יניב תוצאות משובחות.

, מנכ״ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה