אודי ראב"ד, מנכ"ל Forever ישראל
האם אנחנו מתייחסים לכל אדם שאנו פוגשים כאילו הוא החשוב ביותר בעולם? האם אנחנו שופטים אותו או אותה כי אנחנו חושבים ש... (או "יודעים ש...") אנחנו יותר טובים מהם?

 

תחילת השנה היא אחת מהתקופות המיוחדות בלוח העברי. יש בה שמחה אישית ומשפחתית והיא מכילה גם תקופה של חשבון נפש. אפשר להביט על חשבון הנפש במובן הדתי והחברתי: בדתי – כהסתכלות על היחסים שלנו עם הקדוש ברוך הוא, ובחברתי – כעל היחסים עם חברנו. הפן האֶמוּנתי חשוב אבל אני רוצה להתרכז בפן החברתי והמקצועי, שניהם ארוגים אחד בשני.
ההזדמנות ש– FOREVER מעניקה לנו אינה רק הזדמנות כלכלית. במהות שלה היא מאפשרת לנו להפוך לאנשים טובים יותר. מתקשרים יותר, יעילים יותר ומצליחים יותר. והעיקר, להשפיע על אנשים אחרים לשפר את חייהם בצורה מהותית. העצמת ההצלחה שלנו אינה נובעת רק בכמות המפגשים עם אנשים חדשים. היא מתעצמת בעיקר כתוצאה מאיכות.
האם אנחנו מתייחסים לכל אדם שאנו פוגשים כאילו הוא החשוב ביותר בעולם? האם אנחנו שופטים אותו או אותה כי אנחנו חושבים ש… (או “יודעים ש…”) אנחנו יותר טובים מהם?
האם אנחנו מספיק מקצועיים בהתייחסות שלנו אליהם ולכן אנחנו החלטיים במה שאנו מציעים להם ומבצעים ביחד איתם?
האם אנו באמת קשובים להם ולצרכיהם או שאנחנו מנסים לגרום להם להפיק את מה שנוח לנו או מכניס לנו את התמורה הגדולה ביותר מבלי שהבאנו בחשבון כיצד זה ישפיע עליהם?
האם “וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ” היא רק אמירה עם השלכות דתיות וחברתיות או שכדאי שנאמץ גם את הפן הכלכלי שבה, כפי שמציג זאת רקס מוהן: “כשאתה עוזר לאחרים להשיג את מה שהם שואפים, אתה משיג את מה שאתה שואף אליו.”
משמעת אישית היא גם חלק מחשבון הנפש, האם אנו יעילים בניצול הזמן המקצועי שלנו (האם לקחנו בחשבון גם זמן איכות אישי)? האם אנו עקביים וממשיכים ללא לאות עד שנצליח? כדאי!
מייקל ג’ורדן, שחקן הכדורסל האגדי הציג זאת בהומור: “אני לא מזיע שם סתם במשך שלוש שעות בכל יום רק כדי שאדע מה זה להזיע.” התקופה הזו היא מעולה כדי לבסס את המסקנות שיובילו אותנו להיות אנושיים יותר, יעילים יותר ומצליחים יותר.
בהצלחה!

, מנכ״ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה