אוליבר לפקי חי את חלום העבודה והטיולים
תמונה של משפחת לפקי

אתם חולמים על חיים המשלבים עבודה ונסיעות בעולם? תמיד תוכלו למצוא אלף סיבות לשכנע את עצמכם מדוע נסיעה שתסיט אתכם ממסלול החיים המוכר לכם, זה פשוט לא הזמן הנכון עבורכם כרגע. אבל זמן הוא דבר מוזר. ימים נמתחים לשבועות, חודשים ושנים והתמונה של החיים שדמיינתם לעצמכם מתחילה להתפוגג.

לאוליבר לפקי יש מערכת יחסים מעניינת עם זמן. כבעל עסק מצליח ב-Forever כבר שנים רבות, הוא חופשי לעשות מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה. לא צריך ׳לדפוק שעון׳, ובחמש אחר הצהריים הוא לא ״זורק את העכבר״ ומסיים עוד יום עבודה. הדקות והשניות חולפות ואוליבר יכול להישאר מאושר בחוסר הידיעה על מצבן.

כאשר אוליבר החליט שהוא רוצה לראות עולם, הוא לא רצה שזה יהיה בחתיכות קטנות במשך כל החיים. הוא החליט שהוא רוצה לבלות שישה חודשים בטיול מסחרר וחוצה יבשות. הוא לא עשה זאת לבדו- אשתו ושני בניו הצטרפו אליו.
עבור רוב האנשים, הרעיון להשאיר את החיים האמיתיים מאחור למשך חצי שנה נראה כמו פנטזיה שאי אפשר לעמוד בה. אחרי הכל, לכמה אנשים יש עבודה שתוכל לאפשר להם לצאת לראות את העולם בזמן שאבק מצטבר על שולחן העבודה שלהם?
לאוליבר, לעומתם, אין עבודה רגילה.
אוליבר רצה לנצל עד תום את הזמן הפנוי שהעבודה בעסק של Forever יכלה להרשות לו. הוא הבין שכל רגע שחולף לו נעלם ואף פעם לא חוזר. הוא לא רצה להיות מישהו שמאחסן את הרעיון הגדול שלו בפינה של הראש ותמיד חושב “אולי יום אחד…”.

להגדיל את הרשת העולמית כדי להגשים חלום

Forever לא רק פינתה זמן לאוליבר ולמשפחתו, אלא גם העניקה רשת עולמית שאפשרה לו נקודות עצירה טבעיות לאורך הדרך. כשהיה לו צורך, הוא יכול היה ליצור קשר עם העסק שלו. זה היה תזמון מושלם גם עבור הבנים שלו, שבגילאי 8 ו-10, הוא ידע שהוא יכול לשלוף אותם מהלימודים לכמה חודשים מבלי שזה יזיק במיוחד.

אוליבר ובני משפחתו תכננו טיול שיתפרש על פני חמש יבשות ויעביר אותם דרך כל אזור זמן על כדור הארץ. הם יצאו להרפתקה שלהם בפברואר 2017.

מסע משפחתי

התחנה הראשונה שלהם הייתה המטה העולמי של Forever באריזונה, שם אוליבר סייר עם משפחתו במשרד הראשי והשתתף באירועים של הצוות. מאריזונה המשיכו להוואי, שם האיים הרגישו כמו גן עדן ומזג האוויר והמים היו פשוט מושלמים. המשפחה החליטה להאריך את השהות שלהם ולספוג עוד כמה ימים של רוגע. למה לא? היה להם את כל הזמן שבעולם וזו היתה רק ההתחלה של המסע.
אוליבר פינה קצת זמן כדי לעבוד מהמחשב הנייד כשהייתה לו גישה לאינטרנט, בדק את מצב ההזמנות והתעדכן במצב הצוות שלו.
לאחר מכן ההרפתקה שלהם לקחה אותם לאוסטרליה, ואז לתאילנד, מרוקו, פורטוגל, ספרד ודרום צרפת. הם הגיעו דרך האוויר, מסילות הרכבת והכבישים כדי לקבל חוויה מעשירה ומשנה חיים. המשפחה המשיכה בדרכה לאחר מכן לקהיר, וכמה חודשים לתוך המסע הגיעו לדובאי, כדי להשתתף בכנס הגלובלי של Forever. שם הם יצרו קשר עם חברים, בכירים ובעלי עסקים אחרים ב-Forever מכל העולם, ואוליבר אף הצליח לצרף כמה משווקים חדשים לעסק שלו.

השעונים של אוליבר

במהלך המסע של אוליבר לפקי, מבטיו נמשכו תמיד לשעונים שראה מסביב לעולם. הוא צילם את השעונים המעניינים ביותר וכשחזר ערך מהם סרטון. בכל שעון הוא כלל ציטוט שתאר את מערכת היחסים שלו עם זמן, כמו “זמן שנהנים בו הוא לא זמן מבוזבז”.

אוליבר עבד בעבר בעבודה של ״תשע עד חמש״, אך לא יכל לסבול את הרעיון שעליו לתכנן חופשות ולדחוס את רגעי האושר החמקמקים במהלך חופשות קצרות לאורך כל החיים. הוא מצא הזדמנות שהתאימה לחלומות שלו ואפשר לעצמו לא רק להתפרנס, אלא לחוות עם משפחתו מסע של פעם בחיים.

משנים מסלול באופן ספונטני

החופש שאוליבר מצא בזכות Forever אפשר לו גם שפע של ספונטניות. המסע שלו מסביב לעולם הלך כל-כך טוב שכשהם ציינו שישה חודשים לטיול, המשפחה החליטה להאריך אותו כדי לבלות עוד זמן בסרביה, בוסניה, אוסטריה, גרמניה, סלובניה ורומא.

החלק האחרון במסע לקח את משפחת לפקי דרך סקנדינביה. בסופו של דבר המשפחה נחתה חזרה בביתם בטורונטו. הבנים חזרו ללימודים ואוליבר הפך להיות ממוקד יותר מאי-פעם בעסק שלו ב-Forever בלעזור לאחרים להבין שיכול להיות להם אותו החופש ואותן החוויות.