מארק ויקטור הנסן
המוח הוא כל מה שיש לנו באמת. מוחנו הוא המקור לאופי שלנו, מבחינה אישיותית ומבחינה מקצועית. הוא שקובע האם נצליח או ניכשל. הוא מכיל את הצד החזק שבנו ואת חולשותינו. איכות חיינו תלויה כולה במוח, וקשה אם כן להאמין שאנו בוחרים למלא אותו בכל כך הרבה שטויות.
תמונה של אישה עומדת בשדה

 

כמות השליליות שמציפה אותנו מן הטלוויזיה, העיתונים ואמצעי התקשורת האחרים מעוררת השתאות. מעולם לא היינו שוקלים למלא את גופינו רק בג’אנק פוד, נכון? ברור שלא. אנחנו יודעים שאם לא נאכל דבר פרט לצ’יפס וגלידה, נרגיש את ההשלכות השליליות של תזונה שכזו, כגון פגמים בעור, עודף משקל ושיניים רקובות. אלא שכשעוסקים בג’אנק פוד מנטאלי, לא ניתן לחזות בהשלכות הפיזיות באופן מיידי. כשמוחותינו מלאים כל העת בחדשות רעות, הם מתחילים להתנוון. לפיכך עלינו לפתח מוח עוצמתי וחזק.
אם תשקיעו בפיתוח שרירים, יהיה לכם כוח לעשות כל מה שתרצו בחיים. ברור שלשם כך נדרשת התמדה ומשמעת, אבל ניקח לדוגמא את מפתחי השרירים הגדולים בעולם. לא תראו אותם מגיעים לחדר הכושר רק מדי פעם בפעם. הם בונים לעצמם תוכנית אימונים ומגיעים לחדר הכושר מדי יום ביומו, לא משנה מה קורה. שכרו את עצמכם כ”מאמן מנטאלי”. החליטו כמה אתם מתכוונים לשלם לעצמכם וקבעו לעצמכם רשימת משימות. הנה שש משימות שתטילו על עצמכם על מנת שתגבשו לעצמכם מוח חזק.

קראו את הדברים הנכונים

בכמה חדשות טובות אתם נתקלים בעיתונים? עורכים לרוב אומרים, “אם זה מדמם, זה מקדם”. גישה כזאת מצמצמת את הסיכויים שתיתקלו בדברים חיוביים בעיתון, אז אולי עליכם לקרוא משהו אחר. קראו ספרים. ספרים טובים, ספרים שמעודדים אתכם, ספרים שמעוררים בכם השראה. חפשו ברשת, או בחנות הספרים הקרובה אליכם, סופרים טובים ומעוררי השראה. קראו אותם כל בוקר ו/או ערב לפני השינה.

שתפו אחרים

מצאו מישהו, או קבוצת אנשים, בעלי אותה תשוקה כמוכם לחיוביות. לזה קוראים התארגנות. הצלחות גדולות באות לידי מימוש כאשר מוחות גדולים מתאחדים וחושבים על אותם דברים.

מצאו לכם מורה רוחני

המורה הרוחני שלי היה בקמינסטר פולר, וממנו למדתי יותר על החיים מכפי שיכולתי לקוות. מיהם האנשים המוערכים ביותר בעיניכם, האם אתם מכירים אותם או לא? מצאו אדם שהייתם רוצים לחקות ולמדו ממנו. אם הוא מרצה – לכו להרצאות שלו. אם הוא כתב ספרים – קראו אותם. המעטים שאני יכול להמליץ עליהם הם: ג’ים רון, טוני רובינס, דר’ ווין דייר וזיג זיגלאר.

 

האזינו/צפו בתקליטורים המעוררים השראה

זה אחד ההרגלים החשובים ביותר שאתם יכולים לסגל לעצמכם. מצאו השראה במסרי התקליטורים והאזינו להם שוב ושוב. ארל נייטינגייל, אחד מהוגי הדעות החשובים של זמננו, אמר על הנושא: “האזנה לקלטות היא ההמצאה הטכנולוגית החשובה ביותר מאז המצאת הדפוס”. באמצעות הרמקולים ניתן להגיע לפי עשרה אנשים יותר מאשר ניתן היה להגיע אי פעם באמצעות המילה הכתובה.

הירשמו ובקרו בסמינרים

המסר המניע אותו שומעים בסמינרים, והאנשים שפוגשים שם, מחזקים את הביטחון העצמי ואת החשיבה החיובית. אפשר לחפש סמינרים ברשת האינטרנט, בעיתונים ובמכללות ואוניברסיטאות מקומיות.

כבו את הטלוויזיה

בממוצע, מכשיר הטלוויזיה בבית אמריקני דלוק מעל שבע שעות ביממה. כמו כל הרגל רע, צריך לשבור אותו. אני לא אומר שטלוויזיה באופן כללי זה רע. ממש לא. אני פשוט ממליץ שתפחיתו את משך הצפייה בטלוויזיה. החליטו כמה זמן אתם מתכוונים לצפות בטלוויזיה, וכבו אותה כשפרק הזמן הזה מסתיים. בהתחלה נסו לקצץ שעת צפייה ביום. תוכלו לנצל את הזמן כדי לקרוא ספר, להאזין לקלטות מוטיבציה, להוציא את הכלב או לבלות זמן עם המשפחה. לאחר שקראתם את ששת הצעדים הללו, אתם אולי אומרים לעצמכם: “אבל מארק, אני לא יכול לעשות את זה. אני פשוט לא יודע אם אני יכול להתמסר לשיפור עצמי”. למי עוד תוכלו להיות מסורים אם לא לעצמכם? מכיוון שזה בעצם המצב, חברים, אתם זה כל מה שיש לכם. עבודות ומערכות יחסים יבואו וילכו. ילדים יגדלו, יעזבו את הקן ויבנו לעצמם חיים משלהם. ואז תישארו אתם, לבד עם עצמכם. למה לא ליצור “אתה” או “את” שתוכל/י להיות גאה בו? הפתיעו את עצמכם: ממשו את מלוא הפוטנציאל שלכם.

סיפורי הצלחה