אלי טויסטר | ToysterMedia
כה רבים מאיתנו חולקים סוד משותף: אנחנו משלמים דמי חבר יקרים למועדוני בריאות וחדרי כושר אך כמעט ולא מגיעים למקום. לאורך זמן הוצאה זו מצטברת והופכת ליקרה. ייתכן שהגיע הזמן לעשות הערכת מצב ואולי תגלו שהחלופות הזולות יעילות יותר לטווח הארוך.

תמונה של זוג מבוגר ליד אופניים ואישה שותה מים

במסלול הנכון

יש סיכוי טוב שממש מתחת לאפכם מסתתרים מסלולי ריצה ומתקני ספורט – זה יכול להיות במוסד חינוכי או מתנ”ס אשר מאפשרים לתושבי השכונה להגיע למקום ללא תשלום וזה יכול להיות בטיילת, בפארק או סתם ברחוב. אם מדובר בנסיעה קצרה, כשבתמורה תלכו באיזור ירוק או מול הים הרי זה שווה- לא?
צרו לעצמכם מסלול הליכה מתוזמן וקבוע, נסו לשמור על קצב הליכה מהיר ולשלב בהדרגה ריצה ואף עלייה וירידה במדרגות. קנחו בכמה תרגילי כח- שכיבות שמיכה וכפיפות בטן.
חוששים להשתעמם? הכינו בנגן שלכם ‘פלייליסט’ עם שירים קצביים או הורידו “ספר שמע” שילווה אתכם. לא אוהבים ללכת לבד? ספרו לחברים וכיתבו בפייסבוק שאתם מתחילים “לעשות הליכה”, סביר להניח שמישהו ירצה להצטרף. בנוסף, אם תעשו חיפוש בגוגל תוכלו למצוא קבוצות הליכה בכל רחבי הארץ. בנמל ת”א למשל, תוכלו להצטרף ללא תשלום בכל יום שישי לאימון שמתחיל בתרגילי חימום ומתיחות, ממשיך בצעדה של שישה־שבעה ק”מ (כשעה ועשר דקות) ומסתיים בחצי שעה של תרגילים לחיזוק שרירי הבטן ומרכז הגוף, שיעילים לשיפור היציבה.

במיוחד בשביל זה יש אפליקציה…

טלפונים חכמים עוזרים לנו לא לטעות בדרך בנסיעה למקום מפגש עם הלקוחות שלנו, להתעדכן מה קורה עם החברים שלנו וגם לפוצץ סוכריות ברגעי שיעמום, אך האם ידעתם שישנם יִשּׂוּמים לפעילות ספורטיבית? משיעורי יוגה ופילאטיס ועד חישובי ריצה ותרגילי משקולות, וישנם גם כמה ישומים מצויינים העוקבים אחר הפעילות הספורטיבית שלכם. Maraton Pace Calculator למשל, עוזר לחשב את קצב הריצה שלכם ביחס למרחק וליעדים. לפעמים המוטיבציה שאנחנו צריכים היא ממש בקצות האצבעות.

אופניים – סיפור אהבה

לעתים מספיק שתשקיעו בזוג אופניים שממש תאהבו ותמצאו עצמכם רוצים לצאת לרכיבה. כשחושבים על הסכומים שהוצאתם למשך שנה על מנוי לחדר-כושר מבלי ללכת אליו- לא עדיף להשקיע את הסכום הזה באופניים? נסו לפחות פעם בשבוע להחליף נסיעה שהייתם מבצעים במכונית ברכיבה על אופניים. אם אתם חוששים, ריכבו בפארק או במסלולים בעיר המיועדים לכך. אם אתם לא בטוחים לגבי רכישת אופניים ובאיזור מגוריכם יש שירות השכרת אופניים (כמו
תל-אופן בתל-אביב), ריכשו מנוי לשנה- כשתעברו ליד מעגן אופניים, קחו זוג אפילו למרחקים קצרים, עם הזמן תתרגלו ותמצאו שאופניים הם כלי תחבורה יעיל שגם עוזר לשמור על כושר.

וטיפ לסיום:
כידוע שימוש במשקולת עוזר בתרגילי ספורט שונים, אך אם אין משקולת בבית? נסו למלא מיכל ג’ל אלו ורה ריק במים והרי לכם משקולת של 1 ק״ג. אימון נעים!

 


מלכה רונן כתבה לנו בפייסבוק: ‫שמי מלכה רונן אני בת 70, מנהלת ב-Forever. כדי לעבוד בצורה יעילה אני מתחילה את היום בצעידה של שעה. זה נותן לי אנרגיה טובה לכל היום. אני בטוחה שמוצרי Forever בהם אני משתמשת: פרידום, אומגה-3 ו- ג׳ינקו פלוס עוזרים לי מאד.
, ToysterMedia | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה