רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים Forever Living Products
״קשה לנצח מישהו שאף פעם לא מוותר. כל ניסיון לחבוט בכדור מקרב אותי יותר להקפה המלאה הבאה. אסור לתת לפחד מפסילה למנוע מכם לשחק את המשחק״.
-בייב רות'

הציטוט העוצמתי הזה של בייב רות’, שנחשב לשחקן הבייסבול הטוב בהיסטוריה, גורם לי לחשוב על אומץ ועל משמעות ההתמדה, אפילו אם כל הסיכויים נגדכם. בעיני רבים, המשמעות של אומץ זה להיות ללא פחד, כלומר שהפחד ממש לא קיים בכם ושאתם נוהגים בנחישות וללא היסוס, כששום דבר לא מעכב אתכם. אבל להיות אמיצים אין זה אומר להיות חסרי פחד, אלא להיות כאלה שמובילים קדימה גם כשהם פוחדים.

אולי אתם לא תמיד עושים הקפה מלאה, אבל אתם גם לא תמיד נפסלים

כל אחד פוחד ממשהו, אבל מה שחשוב הוא מה שאתם בוחרים לעשות עם הפחד הזה. האם תתנו לו לעצור אתכם או שיהיה לכם את האומץ לחתור קדימה? ראיתי כל-כך הרבה FBO’s מתמודדים עם הפחדים שלהם ויוצאים מזה חזקים יותר, בטוחים יותר בעצמם ומצליחים יותר.
למשל, מארי אליס דגראף, שלעולם לא ויתרה על העסק שלה ב-Forever גם כשהמדינה שהיא גרה בה, האיטי, נגררה לכאוס פוליטי במהלך הפיכה צבאית ב-1991. היא אולצה להימלט עם משפחתה ועם כלום מלבד הבגדים שלבשה והפכה לפליטה. היא התמודדה עם סוג של פחד שרובנו לא יכולים אפילו לדמיין ובנתה את העסק שלה מחדש.
ומה עם ורוניקה לומיאנסקי, ששמרה על העסק שלה צף, ממש באופן מילולי, כאשר השיטה מוצרים מעבר לנהר הסרבי מכיוון שכל הגשרים הופצצו. למרות העובדה שרוב העיר שלה, נובי סאד, נהרסה, ורוניקה עדיין הצליחה לוודא שהיא והצוות שלה יכולים לשמור על העסק שלהם ועל החלום שלהם.
בכל רחבי העולם, FBO’s בדיוק כמוכם מתמודדים עם הפחדים שלהם. אבל אתם לא חייבים להיות מעורבים בנסיבות קיצוניות שכאלה כדי להרגיש פחד. יש כאלה שהפחד שלהם הוא לדבר מול קהל. אחרים פוחדים מדחייה או משיחה על Forever עם אנשים זרים. התחושות האלה הן טבעיות ביותר ולרבים יש פחדים זהים לאלה שאולי יש לכם.

בייב רות’ לא התייחס לפסילות שלו כאל משהו שיש לחשוש ממנו. הפסילות היו חלק מהקריירה שלו, ובכל פעם שהוא הניף את אלת הבייסבול והחמיץ, הוא התקרב צעד נוסף לעבר ההקפה המלאה הבאה.

ואתם? אתם תפגשו אנשים שאולי אין להם את החזון שלכם או כאלה שמנסים לייאש אתכם. זה בסדר. כל דחייה מקרבת אתכם צעד נוסף לעבר ההישג הבא שלכם, בין אם זה השגת לקוח חדש או הפיכה למנהלים.
אני יודע שאתם יכולים להתגבר על הפחדים שלכם כי ראיתי רבים בדיוק כמוכם עושים את זה. אל תתנו לפחד למנוע מכם לתת את כל כולכם. יכול להיות שלא תשיגו “הקפה מלאה” בכל פעם, אבל גם לא תמיד תקבלו “פסילה”. תלמדו הרבה יותר מההחטאות שלכם מאשר מישיבה על הספסל.

רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של רקס מוהן

סיפורי הצלחה