אודי ראב"ד, מנכ"ל Forever ישראל
״אם אתה נכשל בתכנון, אתה למעשה מתכנן את הכישלון”
בנג’מין פרנקלין

לפני שנים קראתי את המשפט: “אם אתה נכשל בתכנון, אתה למעשה מתכנן את הכישלון”. המשפט נאמר על ידי בנג’מין פרנקלין אחד מנשיאיה הראשונים של ארה”ב. לפרנקלין היו חיים מלאים מאד: הוא היה חקלאי, מדען, חוקר ומהנדס, עוד לפני הכרזת העצמאות של ארה”ב, ואחריה גם מדינאי דגול. בכל מה שנגע הוא התבלט. לא משום שהיה לו מזל אלא מכיוון שהוא יצר את המזל על ידי תכנון מדוייק וביצוע מוקפד.

כשפגשתי את רקס מוהן בפעם הראשונה לפני שנים הוא עשה עלי רושם מיוחד מאד. לא ידעתי בתחילה על מה לבסס את ההתרשמות שלי אבל במשך הזמן הבנתי את ׳הסוד׳. רקס מוהן הולך בצעדיו של בנג’מין פרנקלין. הוא מתכנן ומבצע בנמרצות מעוררת התפעלות (גם היום…), הוא בוחן ומשפר את דרכו באופן עקבי ולאורך כל הדרך.
גם רקס מוהן מייצר לעצמו את המזל: “ככל שאני עובד יותר קשה יש לי יותר מזל…”. רקס מוהן גם לימד אותי שאם מתעוררת בעיה, עליי לחפש את הסיבה שלה ולא לטפל רק בסימפטום. לעיתים אנחנו מחפשים את הפתרון המיידי כדי להעלים את הבעיה, אבל לא מתייחסים לסיבה האמיתית שהחלה את התהליך הבעייתי. כמובן שהסרת הסיבה תעזור למנוע את חזרת התקלה. המוכנות להתמודד עם הסיבה דורשת לעיתים אומץ. למשל, דרוש אומץ כדי להתבונן פנימה ולבחון מה עוצר אותנו מלבצע את שיחת הטלפון שאנו לא ביצענו כבר זמן רב. או למשל לבחון מה גורם לנו להימנע מלפנות למישהו זר ולהציע לו את העסק עם Forever. מצד שני, נהיה מוכנים לעזור לו אם ישאל היכן יוכל למצוא מסעדה מסויימת.
האם קשה לנו להציע את המוצרים המיוחדים של Forever כי אנו חוששים להצטייר כרוכלים ולא כאנשי עסקים? ההסתכלות דורשת מאמץ ועבודה ולעיתים אנו זקוקים לעזרה חיצונית. אחד היתרונות בשיווק רישתי הוא הקשר עם החונך וכל שרשרת האנשים שמעליו שמוכנים לעזור. לפעמים צריך רק לאזור אומץ ולפנות. וב-Forever ישנם חונכים מדהימים!

לצערי נאלצנו להיפרד מלידיה יונג, מהמנהלות החונכות הבולטות ב-Forever במשך שנים רבות. זכיתי להכיר אותה ממש בתחילת דרכה של החברה בארץ. לידיה הייתה שותפה מעולה להקמת הקבוצה הגדולה הראשונה, נכס בכל ארגון! כל מי שהכיר את לידיה תמיד התרשם ממנה שהיא חונכת בנשמה ותמיד מוכנה לעזור עם חיוך גדול. היא תחסר לנו מאד!

, מנכ״ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה