אחד הדברים הכי יפים ב-Forever הוא האופן שבו כל אחד יכול לקחת את ההזדמנות העסקית לכל כיוון שיחלום עליו- אין גבול לאפשרויות. אפשר להתחיל בה כעיסוק צדדי שניתן להצמיח לאט לאט לדבר גדול יותר. למי שמוכן להשקיע עבודה וזמן, הפוטנציאל להצליח ולהצמיח עסק משגשג בלתי מוגבל. ב-Forever ישראל, כל שנה אנחנו מתרגשים מהישגים יוצאי דופן של משווקים שמוכיחים שב-Forever, השמיים הם הגבול.
הכירו שלוש משווקות שהפתיעו אותנו השנה, וקבלו השראה מסיפורי ההצלחה המדהימים שלהן.

“זו מתנה מאוד גדולה שקיבלתי: להכיר את הכוחות שלי מחדש”

מלכה כהן, מנהלת בכירה
7 חודשים בחברה, Forever2drive רמה 1

למה הצטרפת ל- Forever ומה הניע אותך להתקדם?
הסיבה האמיתית להצלחה הבלתי רגילה שהיתה לי היא באמת רק מכח האמונה וברכה של רב שבעלי ישקיע בלימוד התורה ובזכות זה המצב הכלכלי יסתדר. למדתי אדריכלות ועבדתי בעבודות משרדיות 8 שעות ביום, אך המשכורת שלי הספיקה לנו רק בשביל לחיות את היום יום בלי חזון והתקדמות. באיזשהו שלב החלטתי לפתוח עסק עצמאי, אבל לאחר שנה וחצי העסק הגיע למצב שהוא גוסס, וזה אומר צבירה של חובות כל חודש במשך חצי שנה. חוץ מזה, יש בית עם ילדים, ומשכנתא ורכב ובעל אברך, כל חודש בעצם צברנו עוד ועוד חובות, הרגשתי סוג של חוסר תקווה כי לא הצלחתי לראות איך אני מעלה את העסק שלי על דרך המלך בלי לבזבז המון כסף על פרסום ויועצים עסקיים. ואז התחילה הקורונה שבאמת פירקה את הכל, אבל הבנתי שמהתחתית אפשר רק לעלות והחלטנו שאנחנו מתחילים לחפש אופציות חדשות. הגענו למודעת דרושים: עסק עצמאי מהבית עם ליווי והדרכה, בלי סיכון כלכלי, והוא היה נשמע לנו טוב. הגענו לפגישה להצגת העסק.
הפגישה נתנה לי הרגשה שיש בעסק הזה פוטנציאל להרבה הצלחה, שכל אחד יכול, ושיש כאן הזדמנות להגיע לרווחים שאנחנו צריכים- 10,000 ומעלה. היינו מכוונים לזה מהרגע הראשון. בפגישת התכנון הספונסר שלי רייזי הלפרט הסבירה לי טוב מאוד את העניין של העסק- איך בונים ואיך מתקדמים- לא רק על המוצרים ואיך למכור לסבתא ולדודה, אלא ממש איך להתקדם, איך להגיע ליעדים. אמרתי לעצמי, עד סוף החודש הראשון אני עושה 5cc, אני חייבת. הייתה לי תחושה של דחיפות מטורפת, בעיקר כי עמדתי ללדת בקרוב. הייתי בלחץ להספיק כמה שיותר עד הלידה, מה שהכניס אותי לפוקוס על היעד והקפדה על מכירות, צירופים וקידום צוות. חשוב לציין שאני עבדתי- לא חיכיתי לשום משווקת שתעשה לי CC. אם הייתי צריכה לסגור 25cc, או 50cc- יעד מטורף שהצבתי לעצמי בחודש השני שלי בעסק בשביל להגיע לדרגת ראש צוות בכיר- לא חיכיתי לאף אחד. זה אומר ש-50cc חלקי 30 ימים זה יוצא ככה וככה, כל יום אני צריכה לעשות ככה וככה CC. זו הדרך. הדגש באמת היה על ה-CC האישי, וכך גם קידמתי את הצוות. כשהצוות שלי ראה, ואו, היא סוגרת ראש צוות, אח”כ ראש צוות בכיר- זה בעצם תמרץ אותם. את הדוגמה להובלה, את לא מחכה שמישהו יעבוד בשבילך. ובעזרת ה’ תוך שלושה חודשים סגרתי מנהל!
זה לחץ מטורף, האדרנלין גבוה, עשייה, עשייה, עשייה, עם המון תמיכה של בעלי שהאמין בי, שנתן לי את הכוח ועזר לי המון. וגם כוח הרצון המטורף שהקב”ה נטע בי: תמיד היה לי כוח רצון, אני מאוד כזאת. עם מהלך החיים קצת שכחתי את הנתונים הטובים האלה, ופתאום זה חזר לי. האדרנלין הזה של היעד, של להגיע למטרה, הוליד בי את נקודות האופי שהיו בי מחדש. חוץ מהכסף, זו מתנה מאוד גדולה שקיבלתי: להכיר את הכוחות שלי מחדש.

איך הצלחת להשיג את בונוס הרכב?
אחרי הלידה ניסיתי לעבוד וניסיתי לנוח, עם תינוקת שעושה לי לילות אבל על הצוות שלי לא ויתרתי. בשלב הזה לא הייתי מכוונת לבונוס רכב: לעשות 100cc ,150cc, אבל כן הייתי מאוד מכוונת על הצוות שלי ולקדם אותו ואת עצמי. אבל הייתי אחרי הכל אחרי לידה… לא הייתי בדרייב המטורף שבו הייתי לפני כן. ואז הגעתי ל-92cc, וחודש אחרי כן ל-150cc, ופתאום בונוס הרכב נראה קרוב מתמיד, בזכות פעילות נכונה של הקבוצה. אבל הייתי צריכה עוד חודש נוסף של 150CC – ואני סוגרת את זה. לא יכולתי לדמיין את תחושת ההחמצה, שלא אגיע ליעד שלי! זה באמת היה שואב ממני יותר אנרגיה מאשר העבודה הקשה. ושוב, גייסתי את הכוחות שיש לי בארסנל והתחלתי להילחם. אני זוכרת שאמרתי לספונסר שלי שאני מרגישה בשדה קרב, אבל החלטתי שאני נלחמת עד הסוף. דרבנתי את הצוות שלי לעשות 4cc, עזרתי למשווקות מדורות רחוקים ממני בסגירת צירופים, וברוך השם הגעתי ל150cc- הזה וסגרתי את בונוס הרכב. ב”ה 7 חודשים אחרי שהצטרפתי לחברה. התחושה הזאת שב”ה כבשתי את היעד ולא החמצתי אותו היא הרבה יותר שווה. את זה אני תמיד אומרת לכולם: תעשו, תעבדו, כל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן, אפשר עוד להתקדם- אחר כך פשוט תצטערו שלא עשיתם את זה.

“אם אני רוצה שהמנהלים שלי ישקיעו בעסק שלהם, אז אני קודם כל צריכה להשקיע בשלי”

ריזי הלפרט, מנהלת בכירה
מקום ראשון במחזור עסקי NM לשנת 2020

איך התחלת את העסק ב-Forever?
לפני שהגעתי ל-Forever הייתי בהוראה והחלטתי שאני רוצה לשנות כיוון. חיפשתי את מה שיאפשר לי להיות אמא לילדים, עבודה שמצד אחד לא יוצאים אליה מוקדם וחוזרים ממנה מאוחר, ומצד שני תהיה משהו יציב ובטוח. בתוך החיפושים הגעתי לפגישה שהציעה את העסק. לא הכרתי כלום, אבל הבנתי שיש פה משהו טוב. בשבוע הראשון הייתי בהדרכה במשרדים של החברה וזה נתן לי אופק: ראיתי מנהלות, הבנתי שזה עסק גדול. חיפשתי משהו “בקטנה” ופתאום הבנתי שזה יכול לתת לי את האופציות שאני מחפשת, לנהל עסק גדול ועדיין להיות עם כל כך הרבה תחושה של חופש. מצד אחד אני עובדת המון, והרבה שעות, אבל אני בוחרת כמה לעבוד, מתי להתחיל ומתי לסיים, ואני יכולה להיות גמישה עם הרבה דברים. אני מצליחה להכניס ביום-יום כל כך הרבה דברים שנשים שעובדות במשרות רגילות לא מבינות איך אני מצליחה להספיק את הכל.

כבר בהתחלה כיוונת לעסק גדול?
אז זה מה שמעניין – בכלל לא הלכתי על משהו “גדול”. באתי בשביל 3000 שקל בחודש, הכנסה נוספת. משהו מהצד, בינתיים, עד שאמצא את העבודה שלי. אבל כשראיתי את האנשים שמתקדמים באימונים ובהדרכות הבנתי את הפוטנציאל והחלטתי ללכת על זה.
יש את המשפט הבנאלי שכולם אומרים “אם אחד יכול אז כולם יכולים”, היום אני אומרת זה לא שרק “אחד יכול”. אם כל כך הרבה יכולים- ב”ה יש לנו היום כל כך הרבה דוגמאות- אז באמת כולם יכולים. מה שזה דורש זה סבלנות והתמדה. זה תמיד להיות עם הפנים קדימה, לחשוב על השנתיים קדימה, לתת לזה את הזמן ובזמן הזה לעבוד, לעבוד, לעבוד. כל שלב חשוב וכל חלק משמעותי, אפילו כל הכישלונות כביכול. כל האנשים שאומרים לי “לא”, שלא רוצים להצטרף אלי, לא מעוניינים במוצרים או לא מגיעים לפגישה העסקית שקבעתי, אלו הן בדיוק ההתקדמויות. אלו השלבים בסולם שאי אפשר לדלג עליהם אם רוצים לעלות למעלה. אנשים אמרו לי לא, אבל אני אומרת אוקיי, אני עשיתי את שלי והתקדמתי. זה חלק מהבנייה, זה חלק מהתהליך.

מה החשיבות של CC מ-Non manager?
אחרי שהגעתי למנהל, יעד ענק ב-Forever ואחד היעדים הגדולים של המון מאיתנו, הסתכלתי על העסק שלי והבנתי שמנהל זה לא אומר להפסיק לעבוד. הבנתי שמנהל בנוי משני מדדים: עשייה אישית ושל הקבוצה, ואם אני רוצה להמשיך לגדול, אני צריכה להמשיך עם העשייה האישית שלי. מה שיפה ב-Non manager זה שזה מגיע מהעבודה האישית שלי. זה לא שיש לי 10 מנהלים מאוד מיוחדים בקבוצה שלי שעושים לי הרבה CC, זה להמשיך לעבוד כאילו אני בונה את המנהל שלי מהתחלה: אני בונה צוות, אני מגייסת. אני מבינה גם שכל יעדי ההמשך שלי קשורים לזה- אם אני רוצה מנהל נוסק, אם אני רוצה עוד מנהלים, אם אני רוצה לגדול ואם אני רוצה להרוויח. והכי חשוב: אם אני רוצה לקדם את הצוות הקיים שלי. הטעות שלנו לפעמים כמנהלים וכמשווקים היא לחשוב שברגע שיש לנו צוות אנחנו רק צריכים לקדם אותו, ואפשר להפסיק לצרף אנשים חדשים. אבל צריך להבין שזה בדיוק הפוך: אם אני רוצה לקדם את הצוות הקיים אני צריכה להוות דוגמא ולהמשיך לעשות בעצמי, להגדיל את ה-NM שלי. לצרף כל הזמן, ואז כולם לומדים ממך איך לעשות את זה. אני מבינה שאם אני רוצה שהמנהלים שלי ישקיעו בעסק שלהם, ב-NM שלהם, אז אני קודם כל צריכה להשקיע בשלי.

“הצוות שלי ואני זה שלם אחד, אנחנו משפחה אחת ויש לנו כלל: אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד”

אלונה קופמנץ, מנהלת
10 חודשים בחברה, Forever2drive רמה 2

מה הניע אותך להצטרף ל-Forever ולהגיע להישגים שלך כל כך מהר?
כשהתחיל הסגר הראשון מצאתי את עצמי, קוסמטיקאית רפואית, ללא הכנסות אבל עם הרבה הוצאות: שכ”ד של הקליניקה, שילומי ההלוואות לציוד, תכשירים קוסמטיים ועוד… היינו צריכים לחיות על משהו והחסכונות שלי, שהספיקו רק לחודשיים, עמדו להיגמר. הבנתי שאם לא ארים את הכפפה אז אמצא את עצמי במצב לא טוב בכלל- ואצטרך לסגור את העסק שלי. אני בן אדם כזה שבשבילו לשבת בבית ולקטר זו לא אופציה, אז פשוט התחלתי לפעול ולחפש הזדמנויות חדשות כבר בימים הראשונים של הסגר. נזכרתי שלפני שנה חברה שלי דיברה איתי על סוג של עסק ואני דחיתי את ההצעה כי הייתי מוצפת עם העבודה שלי. הרמתי אליה טלפון, היא שלחה לי סרטון, ענתה על כל השאלות שלי וחשבתי לעצמי- איך לא הבנתי את זה?! לפני שנה הייתה לי הזדמנות מצוינת להרוויח כסף נוסף, שמעולם לא הפריע לאף אחד. נרשמתי ל-Forever, התחלתי ללמוד (הרי כל דבר צריך ללמוד קודם כל) והתחלתי לעבוד במקביל. באותו חודש הפכתי לראש צוות, בחודש הבא הפכתי לראש צוות בכיר, וכעבור שבועיים הפכתי למנהלת. וכך, לאחר 2.5 חודשים בחברה, אני מנהלת! כעבור חצי שנה סגרתי Forever2drive ברמה הראשונה וחודש לאחר מכן, בדצמבר, ברמה השנייה. במהלך תקופה זו סגרתי את כל התנאים של Eagle Manager, גידלתי תחתי מנהלת אחת והחודש עוד משווקת שלי סגרה מנהל.

ואו! מה את עושה שאת והצוות שלך מתקדמים כל כך מהר?
זה פשוט: הצוות שלי ואני זה שלם אחד, אנחנו משפחה אחת ויש לנו כלל: אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. אנחנו עובדים גם לפי תוכנית: הדרכות חובה לאנשים חדשים שמצטרפים, למתחילים ולכל הצוות, בכל שבוע, באותו זמן. ההדרכות שלנו עוזרות לכולנו להבין לאן אנחנו הולכים ומה אנחנו עושים כדי להגיע לאן שאנחנו רוצים להגיע. אני מאחלת לכל מי שלומד עכשיו על ההזדמנויות האלה- אל תחמיצו את ההזדמנות שלכם, אולי זו ההזדמנות שחיפשתם כל כך הרבה זמן- זה יכול לשנות את חייכם!