ככל שהגוף מתבגר, מצטמצמת היכולת שלו לייצר את הרכיבים הטבעיים המרכיבים את הסחוס הבריא, אותה רקמת חיבור אלסטית חלקה הממוקמת בקצה העצמות.

כריות הסחוס משמשות כמיסבים למפרקים. הן מתחברות ומסייעות לאנשים לנוע בצורה חלקה וקלה, אולם לאחר תקופה ממושכת של הליכה, אימונים ותנועה הגוף עלול לגבות את המחיר שלו. במובן מסוים, בולמי הזעזועים הטבעיים של הגוף נשחקים, ועקב כך תתחילו להרגיש בצורה חזקה יותר את השפעות ההליכה על גופכם. נוסף על כך, ככל שאנחנו מתבגרים יש לגוף שלנו נטייה לאבד את חוסן העצמות וטונוס השרירים שלנו (הטונוס שומר על הגוף שלנו ‫מאוזן ודרוך לפעולה‬ ושינויים בו מאפשרים תנועה). מדענים טוענים שכל הגורמים הללו עלולים להביא לידי צמצום הניידות ותפקוד המפרקים.
אולם ישנם כמה דברים שביכולתנו לעשות כדי לצמצם את השפעות הגיל והפעילות על הגוף שלנו, למשל:

  • אימוני כוח סדירים שמטרתם לספק תמיכה לטונוס השרירים.
  • ביצוע תרגילי מתיחה על בסיס יומיומי לשיפור הגמישות.
  • שמירה על משקל גוף בריא לצמצום הלחץ על המפרקים, על הסחוסים ועל העצמות – במיוחד באזור מפרקי הברכיים והירכיים.
  • צריכת מזון בריא הכולל פירות וירקות רבים המועשרים בנוגדי חמצון.
  • נטילת תוספי תזונה המספקים חומרים מזינים שמטרתם לסייע בשמירה על מפרקים וסחוסים בריאים.

מספר חומרים מזינים נבדקו ונחקרו בהקשר לפוטנציאל היכולת שלהם לתמוך במפרקים ובסחוסים בריאים ואלו כוללים את הגלוקוזמין (Glucosamine), הכונדרויטין (Chrondoitin), ה- MSM ו-ויטמין C. גלוקוזמין וכונדרויטין מהווים חלק מאבני היסוד הטבעיים האחראים על ייצור הסחוס, והיו בשימוש באירופה מזה יותר מעשרים שנה, כשמטרתם לשמור על מפרקים בריאים.
ביכולתם של חומרים מזינים חשובים אלה גם לשמן מפרקים, לסייע לסחוס לשמור על המים שבתוכו ולצמצם את הפירוק שלו. כונדרויטין מספק יתרונות נוספים בכך שהוא חוסם את האנזימים ההרסניים הגורמים לפירוק הסחוס שבתוך המפרק.
אבן היסוד הקריטי הנוסף של הסחוס הוא הקולגן. גם MSM וגם ויטמין C הם חיוניים להיווצרות הקולגן. MSM הינה תרכובת של גופרית טבעית המסייעת בשמירה על שלמות הקולגן. מדענים ורופאים יודעים מזה שנים רבות כי ויטמין C הינו חומר מזין חיוני וקריטי לייצור קולגן בריא, אולם רק לאחרונה גילו המדענים שהוא משחק תפקיד כמעט בכל אחד משלבי תהליך היווצרות הקולגן.
ויטמין C מתרוקן לעתים קרובות בעקבות לחץ, בעקבות פעילות גופנית מאומצת ובעקבות נטילתן של תרופות מסוימות. חשוב לספק לגוף כמות מספיקה של ויטמין C, על בסיס יומיומי במטרה לספק תמיכה לבריאות המפרקים.
שילוב בין גלוקוזמין, כונדרואיטין, ויטמין C ו- MSM מספק את קו התמיכה התזונתי הראשון לתפקוד בריא של המפרקים.

פוראור פרידום משלב בין חומרים מזינים חשובים אלה לבריאות המפרק לבין האלו ורה, המיוצבת המוגנת באמצעות פטנט בנוסחה של מיץ בטעם תפוז. במסגרת פיתוח נוסחה ייחודית זו, המדענים שלנו נתנו את הבטחתם לכך שהיא מכילה את הכמויות המומלצות של כל אחד מהחומרים המזינים החשובים הללו.

פרידום

סיפור של הצלחה:
״בתי, אלה, רקדנית ומורה לריקוד, רוקדת באינטנסיביות שנים רבות. הריקוד היה עבורה ממש ׳סם חיים׳. לפני כ-8 שנים החלה לסבול משחיקת סחוסים בברכיים. הכאב גרם לסבל ללא נשוא ומנע ממנה תפקוד בסיסי (לא רק לרקוד. בשלב מסויים קשה היה לה ללכת).
כמובן שהגיעה לאורתופד והוא, משראה את מצבה, הרים ידיים ואמר: “אין לך ברירה. לא תוכלי להמשיך לרקוד. אני ממליץ להחליף מקצוע” . זה היה שבר גדול מבחינתה. הציעו לה כל מיני טיפולים ותוספים שונים, אך כולם הכזיבו.
חברה יקרה, ששמעה על המקרה של אלה, הציעה שתתחיל לשתות משקה אלו ורה שנקרא פרידום. לאור האכזבות בבדיקת תוספים אחרים, אלה היססה, אך החליטה לנסות, כי מנגד עמדה אפשרות שהיא לא היתה מוכנה לקבל עדיין, לזנוח את אהבתה לריקוד ואת המקצוע שהשקיעה בו את מיטב שנותיה.
אלה התמידה לשתות לפי ההנחיות. בהדרגה, היא החלה להרגיש שמתרחש שינוי ולהפתעתנו, לאחר שתייה אדוקה של חודשים ספורים – הכאבים חלפו!
הפרידום החזיר לאלה לא רק את חופש התנועה, אלא גם את שמחת החיים, ואפילו הביא בסופו של דבר למוטיבציה עסקית ולהצלחה כלכלית.
חלפו מאז כבר לא מעט שנים. אלה רוקדת ומלמדת ריקוד לפחות 6-7 שעות ביום! היא מנהלת ומורה ב- E-Motion, בי”ס מצליח לריקוד שהקימה. היום, היא עצמה הפכה להיות שגרירה של משקה הפרידום וכשתלמידיה סובלים מכאבי ברכיים, היא מספרת להם את הסיפור שלה ועל מה שעשה עבורה תוסף התזונה הנהדר הזה״.

חגית אלופי צפרוב
ראש צוות בכיר

 

 

סיפורי הצלחה