ג׳ון פ. קנדי אמר פעם את המשפט הבא: “אנחנו עושים הדברים הללו לא כי הם קלים ופשוטים, אלא משום שהם קשים .”

 

כאשר רוכב האופניים הגרמני, סטפן טרוגר, קיבל החלטה לצאת למסע רכיבה בכל רחבי אמריקה החל מגשר ברוקלין במזרח ועד לגשר שער הזהב במערב ארה״ב, הוא בחר לצאת למסע לא לשם פרסום אלא בשל האתגר.
לאורך המסע, הוא נתקל במספר מכשולים אותם תיעד בתוך יומן מקוון עבור משפחתו וחבריו בגרמניה, סטפאן נאלץ להתמודד עם רוחות נגדיות, גשם, כלבים משוטטים ושטח מחוספס וקשה שאילץ אותו לבצע מספר תיקונים באופניים שלו.

+ARGI מניע את סטפן

עבור רוכב אופניים שנהג לרכב מעל 120 ק”מ בממוצע ליום, הייתם מצפים לראות ביומן רשמים על כך שסטפאן התגבר על העייפות והתשישות, אולם פשוט אין שום התייחסות לעניין זה. הוא מייחס את רמת האנרגיה המתמשכת הכוללת שלו במהלך המסע, אשר נמשך 57 ימים, ל ARGI+ . סטפאן אומר כי צריכה יומיומית של תוסף תזונה זה המכיל 5 גרם של חומצה אמינית L-Arginine ותרכובת ויטמינים מתוחכמת, הוא שהעניק לגופו את התמריץ לו נזקק על מנת להמשיך לרכוב על האופניים במסעו מחוף לחוף.
L-Arginine היא חומצה אמינית רבת עוצמה אותה ממיר גופינו לתחמוצת החנקן, שתפקידה לסייע לכלי הדם להרפות ולהתרחב במטרה לאפשר זרימת דם טובה יותר המעניקה תמריץ לתפקוד הביצועי – דבר הנחשב למושלם עבור רוכב אופניים המטפס בכבישי הרים תלולים.
ARGI+ הינו תוסף תזונה אשר פותח על ידי זוכה פרס הנובל בתחום המדעים, ד”ר פריד מורד. ד”ר מורד אמר לאחרונה את המשפט הבא, “אני חושב שההזדמנות לצרוך חומרים מזינים כגון ARGI+ המכיל L-Arginine ונוגדי חמצון, המגיעים ממגוון תמציות פירות וענבים, תגדיל את השפעות ייצור ופעילות תחמוצת החנקן בגוף.”
הנוסחה המשופרת החדשה של ARGI+ מספקת יתרון נוסף בעזרת תוספת של ויטמין B וויטמין D במטרה לסייע לתפקוד התאים של הגוף ולהשיג רמת ביצועים אופטימאלית.

לחוות את אמריקה

ב-2 במאי, הגיעו סטפאן ואופניו לארה”ב כהכנה למסע שלו. לפני שיצא אל הרפתקת הרכיבה שלו מחוף לחוף, הוא לקח לעצמו פרק זמן כדי ליהנות ממנהטן, מסנטרל פארק, מבאטרי פארק ומאליס איילנד. ואז המסע החל.
בדרכו, בפנסילבניה, הוא צפה בכרכרות רתומות לסוסים עליהן רכבו חברי כת האיימיש, בכלבים משוטטים ובמרחבים גדולים ורבים של חקלאות, אשר השתרעו על פני כל האזור עד לאוהיו, אינדיאנה, אילינוי, איווה ונברסקה. סטפאן מתאר ברישומי מסעו מספר מפגשים חביבים אותם חווה באזור המערב התיכון. לחיצות ידיים ואיחולים מצד אנשים אותם פגש בתחנות הדלק ושהות בבית מלון ללא עלות, שכללה ביקור ברשת מסעדות כדי ליהנות מסטייק עסיסי במהלך מסעו בנברסקה. מפגש אקראי עם זוג מבוגר הוביל לשיחה אודות מסעו ברחבי אמריקה, השניים קראו בהתלהבות רבה לעוד שלוש מלצריות ולמנהל המסעדה על מנת לדון בהרפתקה שלו. כששאלו אותו: “מדוע אתה נושא עמך אוהל?” תשובתו הייתה פשוטה. הדבר אפשר לו להתגמש בהתנהלות שלו ולעצור למנוחה בכל רגע נתון – והחשוב מכל, בבקרים נהג תמיד להתעורר אל מול נופים מדהימים!

לבחור בדרך הקשה

עם עזיבתו את אזור המערב התיכון ותכנון המסלול שלו, סטפאן היה צריך לקבל החלטה חשובה בכל הנוגע לדרך הגעתו לסן פרנסיסקו. הייתה לו אפשרות לרכב עם האופניים דרומה דרך העיר יוטה, או צפונה מעל הרי הרוקי הנשגבים. מסלול הרכיבה דרך יוטה כלל מעבר דרך מדבר קליפורניה, רכיבה פשוטה וקלה הרבה יותר. המסלול הצפוני הציע מספר גדול הרבה יותר של מדרונות לטיפוס דרך הפארק הלאומי ילוסטון. סטפאן אומר שהייתה זו בחירה פשוטה וקלה. ברגע שהגיע לויומינג הוא הרגיש רענן והקדים את לוח הזמנים שלו ביום. הוא ניווט דרך הפארק הלאומי ילוסטון בקלות וסטפאן אומר שהמעבר דרך הפארק הלאומי הציורי הייתה נקודת השיא במסע שלו, ויתרון נוסף לכך שלא בחר במסלול הקל!

סיום חזק

בשלבים האחרונים של מסעו, חצה סטפאן את רדוודס עם עצי הסקוויה העצומים שלה, ביצע עיקוף מהיר לאגם קראטר ומשם במורד הכביש המהיר של חוף האוקיאנוס השקט אל תוך סן פרנסיסקו.
בבוקר ה- 57 והאחרון של מסעו, במרחק של 42 ק”מ בלבד מקו הסיום שלו, הוא ביצע הקפת ניצחון, ובצהרי אותו יום הגיע לגשר שער הזהב.
במהלך מסעו חצה סטפאן 13 מדינות ורכב למרחק של כ- 6440 ק”מ על פני שטחים משתנים, אולם בעזרת ARGI+ הוא השיג סיום חזק שכלל בסך הכול 358 שעות של רכיבה על אופניים – קרוב ל-15 ימים של זמן רכיבה.

ברכות לסטפאן!

סיפורי הצלחה