רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים Forever Living Products
לפני מספר שבועות ישבתי בחדר ישיבות המנהלים במשרד הראשי, בשיחה שמעולם לא חשבתי שתהיה לי. היה לנו קשה מאוד להחליט לבטל את הכנס הגלובלי לראשונה בהיסטוריה שלנו.
תמונה מהכנס הגלובלי

איזו מעמסה כבדה זו לצוות שלנו ול-FBOs מסביב לעולם. היו סיבות שונות ורבות כל-כך מדוע מעולם לא נעשה דבר כזה.

בסופו של דבר, היינו צריכים לבחון שאלה חשובה אחת: מה נמצא בראש סדר העדיפויות עבור Forever? התשובה ניתנה פה אחד – אתם, בעלי העסקים של Forever.

עצם המחשבה שלא נהיה מסוגלים להעניק לכל אחד ואחת מכם את ההכרה ואת הצ’ק של בונוס היו”ר באופן אישי גרמה לי לאי-נוחות ואם לומר בכנות- לאכזבה. התקיימו דיונים בקשר לקיום האירוע בכל זאת, ולאחר מכן טיעוני נגד קשים על כך שלא יהיה זה הוגן כלפי אלה שלא יוכלו להגיע אליו.

בסופו של דבר, היינו צריכים לבחון שאלה חשובה אחת: מה נמצא בראש סדר העדיפויות עבור Forever? התשובה ניתנה פה אחד – אתם, בעלי העסקים של Forever. למרות שההחלטה הזו העציבה אותי, היינו חייבים לקחת צעד לאחור ולחשוב על ההשפעה, לא על מה שיקרה עכשיו, אלא על מה שיקרה חודשים ואפילו שנים מעכשיו. בסולם הערכים שלנו ב-Forever, הגבוה ביותר הוא מתן עדיפות לבעלי העסקים שלנו, ולמרות שלעתים זה עלול להוביל לאכזבות בימים אלה, העדיפות הזו היא הדבר שעוזר לנו לחשוב על הדרך שבה זה משפיע על עתידכם.

כמנהיגים, אמנות לקיחת ההחלטות הקשות היא בדרך כלל בשאלת השאלות הנכונות והגדרת סדרי העדיפויות והערכים שלנו. למרבה ההפתעה, לא כל אחד יודע איך לעשות זאת. לעתים קרובות אנחנו נסחפים כל כך עם הדברים שיועילו לנו באופן שטחי או קצר מועד ומזניחים את החשיבה על הדברים שיועילו לנו ביותר בטווח הארוך.

אני משוכנע שאתם יכולים לזכור רגע בעברכם עם Forever שבו הייתם צריכים להחליט החלטה קשה. אילו שאלות שאלתם את עצמכם? האם חשבתם לטווח קצר או לטווח ארוך? קל מאוד להיות אנוכיים בתקופה כזו, אבל מנהיגים אמיתיים יודעים שלא חשוב רק מה שקורה בדיוק כרגע.

אחרי כל השנים שלי ב-Forever, ראיתי FBOs רבים באים והולכים. אלה ששרדו הם אלה שאימצו את הגישה ששום דבר לא קורה בן-לילה. אנשים נושאים עיניהם למנהיגים שחשובים להם יותר צרכיהם של אחרים, שפועלים עם אמפתיה ובשליטה עצמית. למעשה, ראיתי את זה במיוחד אצל מנהיגים שלמדו להתמודד עם דחייה ולהתגבר על תקופות קשות כלכלית. במהלך התקופות האלה, החלטות הופכות לקשות מאוד כי הן יכולות להשפיע על המשפחה שלכם, על חבריכם ועל אחרים שתלויים בכם.

שנו את צורת החשיבה בפעם הבאה שעולה הצורך בהחלטה קשה. בלב לבה של זהותכם ושל משמעות העסק שלכם, יש את הערכים של Foerever שישמרו שתישארו בדרך הנכונה. התחשבו בצרכי הלקוחות שלכם והצוות שלכם. שאלו את עצמכם אם ההחלטה הזו תועיל להם ולכם רק עכשיו או בטווח הארוך.

כמובן שתמיד יהיה פיתרון כשחושבים במונחים של עתיד. למעשה, אני גאה מאוד בסגל Forever ובצוותים שעבדו קשה לא רק על התכנון הדרך שבה תזכו להכרה בשנה הזו, אלא גם על פעולתם המהירה בארגון הכנס הגלובלי ב-2021 בסידני, אוסטרליה. אנחנו מקווים שתעבדו קשה כדי להגיע לשם, במיוחד כשאתם מתקדמים עכשיו עם כישורי המנהיגות כדי לחשוב על ההחלטות שאתם צריכים להחליט היום ושתהיה להן השפעה על מחר טוב יותר!

 

אתכם Forever

 

, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של