הכוורות מלאות באוצרות תזונתיים שתורמים לאיכות חיים על ידי כך שהם מספקים אנרגיה לגוף ולמוח בדרך טבעית. בנוסף, לדבורים יש תפקיד חיוני בטבע: דרך פעולת ההאבקה של הצמחים הן מאזנות את המערכות האקולוגיות שלנו.

הדבורים יוצרות מגוון רחב של חומרים מועילים התורמים לאנרגטיות ולתפוקה של הכוורות, החל מדבש שמהווה מקור אנרגיה, ועד ויטמיני B מסוגים שונים, חומצות שומן ונוגדי חמצון. כמה ממוצרי הדבורים העיקריים שתורמים לאיכות חיים בקרב בני אדם ושעליהם נפרט במאמר זה הם פרופוליס, מזון מלכות והפולן

Forever מביאה את כוחה של הכוורת ישירות אליכם

כל מוצרי המכוורת שלנו נאספים באופן אחראי בעזרת שיטות ידידותיות למושבות. Forever יכולה לחלץ את החומרים המזינים מהכוורת תוך כדי שהיא עוזרת לחזק ולהגדיל את אוכולוסיות הדבורים. אחרי הכל, החרקים המדהימים האלה ממלאים תפקיד חיוני בעולם שלנו.

דבורים הן סופר פרודוקטיביות!

דבורים מפיקות בין פי 3 לפי 4 יותר דבש ממה שנחוץ להאכיל את הכוורת במהלך החורף.
כבונוס קטן של הטבע, אנחנו יכולים לאסוף דבש מבלי לפגוע במושבות.

פרופוליס

הפרופוליס היא תערובת דביקה של שעוות דבורים, שרף ותרכובות אחרות שדבורים מייצרות ושמשמש אותן בבנייה ובהגנה של המכוורת. פרופוליס הוא חומר טבעי מחטא, אנטי פטרייתי, אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטי מיקרוביאלי. אותן התכונות אשר עוזרות להגן על דבורים מגורמים מזהמים תורמות גם לאיכות חיים בקרב בני האדם. פרופוליס עשיר בחומצות אמינו טבעיות, ויטמינים ומינרלים.

תמונת מוצר: בי פרופוליס

בי פרופוליס של Forever

פרופוליס הדבורים שלנו נאסף באופן אחראי במשך שנים על מנת להבטיח את הבריאות של המושבה, זהו המוצר עם האיכות הטהורה ביותר שניתן להפיק. החומר הנפלא הזה נמצא כיעיל במיוחד לחיזוק המערכת החיסונית וללחימה כנגד ההשפעות השליליות של רדיקלים חופשיים.

 3 סיבות לאהוב את בי פרופוליס של Forever

  1. תומך במערכת החיסון

  2. מקור לחלבונים

  3. מכיל מזון מלכות

מזון מלכות

מזון מלכות הינו חומר קרֵמי עתיר-חלבונים שדבורים פועלות מפרישות מהבלוטות שבראשן. אם אתם תוהים מה מקור השם- זהו האוכל הבלעדי שממנו ניזונה מלכת הדבורים. כל דבורה ניזונה ממזון מלכות במשך הימים הראשונים של חייה עד שהיא בוגרת מספיק בכדי שיהיה אפשר לזהות אותה בתור נקבה פועלת או בתור זכר. מזון מלכות כולל חלבונים, סוכרים, חומצות שומן וויטמינים B5 וB6-.

חיי דבורה

דבורים פועלות חיות במשך חמישה או שישה שבועות, וכל אחת מפיקה בערך כפית וחצי דבש במהלך החיים שלה. המלכה, עם זאת, יכולה לחיות עד 5 שנים, ומעמידה מספיק צאצאים על מנת לייצר קילוגרמים רבים של דבש.

תמונת מוצר: מזון מלכות

מזון מלכות של Forever

Forever גאה להציע לכם את המוצר שחוקרים מאמינים כי הוא הסוד לחיים הארוכים של הדבורה המלכה. תוחלת החיים שלה ארוכה פי 50 מזו של הדבורה הפועלת הממוצעת. מחקרים הראו כי החומר המדהים הזה יכול להיות מועיל עבור בני אדם בחיזוק תפקודי המוח.

 3 סיבות לאהוב את מזון מלכות של Forever

  1. המזון הבלעדי של מלכת הדבורים

  2. מכיל ויטמיני B חיוניים

  3. תומך בתפקודי המוח

פולן

דבורים פועלות עסוקות באיסוף אבקני פרחים על מנת להאביק פרחים אחרים, והפולן שמורכב מאבקני הפרחים מומר על הדרך לכדור מזין קטן. הדבורים מערבבות את פולן עם אנזימים וצוף עשיר, וחוזרות למושבה עם מזון העל הזה על מנת לחלוק אותו עם שאר הכוורת. פולן דבורים מכיל חלבונים, חומצות אמינו, אנזימים, וויטמיני B מסוגים שונים.

תמונת מוצר: בי פולן

בי פולן של Forever

הבי-פולן של Forever מופק מ״מלכודת פולן״ בעלת פטנט שהייחודיות שלה היא שאינה פוגעת במושבה. תוספי הבי-פולן שלנו נטולי חומרים משמרים וחומרי טעם מלאכותיים. אתם יכולים לנצל את היתרונות של אחד ממהמזונות השלמים ביותר בטבע, המלא בביופלבנואידים ותרכובות נוגדות חמצון אחרות. אין יותר קרוב מזה לכוורת!

 3 סיבות לאהוב את בי-פולן של Forever

  1. מקור לביופלבנואידים

  2. מכיל נוגדי חמצון

  3. מוצר נבחר של Forever

הגנה על הדבורים באמצעות איסוף אחראי

החששות מההצטמצמות של אוכלוסיית הדבורים היא בעיה אמיתית לגמרי וב-2017 ו-2018, מספר זנים של דבורים התווספו לרשימת החיות הנמצאות בסיכון. זהו דבר מדאיג במיוחד משום שקיומן של הדבורים קשורה באופן הדוק להישרדות העולם שלנו! זאת הסיבה ש-Forever רק מחלצת את המרכיבים התזונתיים מהמכוורת באמצעות שיטות ידידותיות למושבות, המאפשרות לדבורים לשגשג.
ההיסטוריה מאחורי מוצרי הדבורים של Forever מתחילה עם אדם מיוחד בשם צ’ארלס רובסון. אבותיו של רובסון הגיעו מגרמניה, אבל הם היו דבוראים עוד מאז המאה ה-16. ב-1958 רובסון נטל את הפיקוד על העסק המשפחתי, שבזמנו כלל רק 600 מושבות דבורים, וב-1978 היו בבעלותו 10,000 מושבות! לרוע המזל, באותה שנה, 75% מהמושבות שלו הושמדו על ידי חומרי ריסוס חקלאיים. כיום מאמינים כי חומרי ריסוס, ביחד עם מזיקים, ממלאים תפקיד גדול בירידה המדאיגה באוכלוסיית דבורי הדבש, וזוהי הסיבה שצ’ארלס רובסון החליט להעביר את המושבות שלו לאריזונה.
החשיבה של רובסון התאפיינה בחדשנות והוא ידע אודות האוצרות התזונתיים ששמורים בתוך הכוורות שלו, וזוהי הסיבה שהוא הקדיש את חייו לפיתוח תוספים שהשיגו את התכונות האלה. Forever מפיקה מוצרי דבורים בעזרת התפוקה של רובסון מאז שנות ה-80, וממשיכה לכבד את המורשת שלו על ידי הפקה של מוצרי דבורים עשירים בערכים תזונתיים.
כמובן, Forever גדלה משמעותית מאז אותם ימים וכיום מפיקה את מוצרי המכוורת מאיזורים מדבריים בארה”ב ובספרד תוך כדי שהיא ממשיכה לשמור על סטנדרטים של איכות ואחריות כלפי הכוורת, בדיוק כפי שרובסון היה רוצה.

 

עתיד הדבורים בישראל

עתיד האנושות תלוי בהישרדות דבורים, האחראיות להאבקת 80% מהגידולים החקלאיים בעולם. מועצת הדבש בישראל מקדמת מחקרים להתמודדות עם התופעה, ויזמה פרויקט נטיעות בשיתוף קק”ל לנטיעות מוגברות של עצים העשירים בצוף אשר יסייעו למכוורת לשרוד. למידע נוסף

סיפורי הצלחה