רקס מוהן, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים Forever Living Products
אני רוצה לשתף אתכם בסיפור על נגר שבילה את כל הקריירה שלו בבניית בתים. אם אתם חושבים, ״מה הקשר בין בניית בית לבין העסק שלי?״ המשיכו לקרוא. אני חושב שהסיפור הזה ישפיע עליכם בדיוק כמו שהשפיע עליי.

יום אחד, הנגר אמר לבוס שלו שהגיע זמנו לפרוש כדי שיוכל לבלות זמן רב יותר עם משפחתו וליהנות משארית חייו בשלווה.
הבוס שלו ביקש ממנו לבנות רק עוד בית אחד, כטובה אישית. הנגר הסכים וניגש לעבודה, אבל הוא עשה אותה בלי חשק. אחרי כל-כך הרבה שנים של עבודה ועמל הוא רצה רק לסיים את העבודה וליהנות מהפרישה שלו.
מתוך הרצון לסיים את הבנייה במהירות, אופן הביצוע של הנגר היה קצת ירוד. הוא “עיגל פינות” והשתמש בחומרים זולים. בסופו של דבר הבית עמד, אבל האיכות שלו הייתה פחותה בהרבה מזו שהנגר התפאר בה בעבר.
הבוס שלו חזר כדי לבדוק את הבית ולאשר את הפרויקט. לאחר שעבר בכל חדר הוא הגיש לנגר את המפתחות ואמר: “הנה הבית שלך. זו המתנה שלי בשבילך תמורת כל השנים של העבודה הקשה”.
הנגר, כמובן, הוכה בגל של הלם וחרטה. אם היה יודע שהוא בונה בית לעצמו, הוא היה מתנהל אחרת לחלוטין, אבל כבר היה מאוחר מדי להתחיל הכל מחדש.

בדיוק כמו הנגר, אתם בונים את העסק שלכם בכל יום.

האם אתם בונים משהו שמתאים לכם, ולמה שממלא אתכם גאווה?
האם העסק שלכם יעמוד במבחן הזמן?
חברת Forever שרדה יותר מ-41 שנים כי היא נבנתה על יסודות חזקים. היא לא נבנתה בין-לילה, אלא בגישה זהירה ומדודה ועם מחויבות להפוך את העסק הזה לחזק יותר בכל יום. יכול להיות שזו לא החברה הנוצצת ביותר בסביבה, אבל היא מוצקה, יציבה ומוכנה לעמוד איתן לארבעה עשורים נוספים ומעבר לכך.
בדיוק כמו הנגר הזה, אתם בונים את העסק שלכם בכל יום

חשבו אילו חיים ואיזה סוג עסק אתם בונים. בכל פעם שאתם מכניסים מישהו חדש אל משפחת Forever או מוסיפים לקוח חדש, זה ממש כאילו הנחתם לבנה חדשה בבית שאתם בונים, מוסיפים רעף חדש לגג או ציר נוסף לדלת. אם “תעגלו פינות” כדי לנסות להשיג את היעד מהר יותר, איכות העבודה שלכם תיפגם ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מתחרטים על כך שלא בניתם את העסק שלכם על יסודות חזקים יותר.
אין קיצורי דרך להצלחה. יתכן ויהיו מקרים במסע שלכם שיופיע הפיתוי לעשות קיצורי דרך, כדי להשיג את מה שאתם רוצים כבר עכשיו, אבל יכול להיות שבגלל זה תקריבו את המטרה הגדולה. השקיעו מחשבה. כל יום הוא הזדמנות חדשה להפוך את החיים שלכם ליציבים יותר. מעט בכל פעם, בנו עסק שאתם יכולים להיות גאים בו, כזה שיעמוד במבחן הזמן.

, מייסד ויו"ר מועצת המנהלים | למאמרים נוספים של