נפגשנו עם בן כהן, כוכב רוגבי בעברו, ובהווה יזם וסלב אנגלי לשיחה על רוגבי, התמודדות עם אתגרים והנעה של שינוי תרבותי
תמונה של בן כהן

איך גילית את הכישרון שלך לרוגבי?
אני לא רואה את עצמי כאדם ספורטיבי ולמעשה התחלתי לשחק רוגבי ממש במקרה כשהייתי בן 12. באחד מערבי שישי נשארתי לישון בבית של חבר והוא שיחק רוגבי ביום המחרת. הלכתי לראות אותו משחק, אך לא היו להם מספיק שחקנים, והמאמן שאל אותי אם אני רוצה לשחק – זאת הייתה הפעם הראשונה שבה שיחקתי רוגבי ומאוד נהניתי מזה.
כשהתחלתי את לימודיי בתיכון הבחנתי על לוח המודעות של בית הספר, שהיה יום פתוח במועדון הרוגבי של נורת’ המפטון והחלטתי להירשם.
אבי החליט להצטרף אלי ולתמוך בי, למרות שבדיוק פשט את הרגל. באותם ימים לא היה כסף בבית וחיינו על דגני בוקר במשך מחצית מהשבוע, פשוטו כמשמעו, ובכל זאת הוא החליט לבוא ולעזור עם הכושר הגופני והפן הרפואי. התחלנו את המסע יחד וזאת הסיבה לכך שהתקופה שבה שיחקתי רוגבי בקבוצת הצעירים היא אחד הזיכרונות הטובים ביותר שלי. באותם ימים לא חשבתי להפוך לספורטאי מקצועי, פשוט אהבתי לשחק עם חבריי לקבוצה. לאף אחד לא היה משנה מאיזה רקע הגעתי, כך שהרוגבי הפך למקום מיפלט עבורי.

ספר על נקודת הפריצה בקריירה שלך
נקודת התפנית הגדולה ביותר שלי הייתה ב-1999, כמה מחבריי לקבוצה נסעו לשחק באליפות העולם. אני לא הייתי בכושר ולא הוזמנתי לשחק. הייתי בן 21 באותה התקופה ואבי הושיב אותי ואמר לי, “אם אתה הולך לתת הזדמנות לרוגבי, אתה צריך ללכת עד הסוף.” הבנתי שאני צריך להתחזק והחלטתי לקחת מאמן אישי משלי. נתתי לו את כל משכורתי, ובתוך חודשיים שיחקתי בצורה הטובה ביותר ששיחקתי מימיי; בהמשך העונה, הקבוצה שלי זכתה בגביע היינקן, ואני הבטחתי בהצלחה את מקומי בנבחרת אנגליה!

דמות שהשפיעה על הקריירה שלך?
בנובמבר 2000 אבי נקלע לקטטה והוכה למוות בשעה שהגן על מישהו אחר. לאחר מותו, אני ׳ירדתי מהפסים׳, והייתי על סף פרישה מהקבוצה. יום אחד ויין סמית׳,שהיה אחראי על גיוס השחקנים, לקח אותי הצידה ואמר לי שהוא צריך לקבל את אחת ההחלטות הגדולות של חייו; להרחיק אותי או להשאיר אותי בקבוצה. הוא שאל מה אני רוצה שהוא יעשה, ואני עניתי שאני רוצה לשמור על העבודה שלי, אז הוא הבטיח שיעזור לי. יחד הגדרנו מחדש את המטרות שלי: להיות השחקן הטוב ביותר בעמדתי בעולם ולנצח באליפות העולם. רציתי להשיג את הדברים האלה לזיכרו של אבי. וזה אכן קרה, גם אם לא במהירות כפי שקיוויתי, אי אפשר לנצח בן לילה.

כיצד דפוס החשיבה תורם לניצחון?
ניצחון מצריך מנטליות מסויימת; זה להבין לעומק את המשחק שלך, להתמודד עם החולשות שלך, לדעת איך אתה יכול לחזק אותן ואיך אתה יכול להפוך את המשחק שלך למשהו בלתי ניתן להריסה. שום ניצחון לא מגיע בקלות וצריך לעבוד קשה. נאלצתי לשנות את כל תפיסת החיים שלי. התחלתי להגיע ראשון לאימונים ולעזוב אחרון, עבדתי על האזורים החלשים ביותר שלי ווידאתי שאני מכיר את אסטרטגיית המשחק ואת הקבוצה שלי. כמו כן, ווידאתי שאני מכיר את היריבים שלי. ידעתי באיזו רגל שחקן ישתמש כדי לבעוט וידעתי כמה צעדים הוא יעשה, הכרתי את החולשות שלהם, כדי שאוכל לגשת למשחק תוך כדי שאני יודע מה בדיוק לעשות ולמה בדיוק לצפות.

נבחרת אנגליה חוותה הפסדים גדולים רבים לפני שהיא הגיעה לנקודה של ניצחון באליפות העולם, כך שהבנו כיצד להגיע לנקודת הניצחון רק אחרי שחווינו את כל ההפסדים לפני כן. ניצחון באליפות העולם היה ללא ספק אחד הדברים הבולטים בקריירה שלי, אך זה היה יותר מזה. כמו כל הבחורים בקבוצה ההיא, התחלתי בתחתית הסולם ועשיתי את דרכי למעלה. בכל פעם שבה אתה עולה שלב אתה לומד משהו חדש על הענף שלך. כן, זה נהדר לנצח באליפות העולם, אך היו גם תקופות לאורך הקריירה שלי שבהן השגתי דבר מה שלדעתי היה הרבה יותר קשה להשיג מניצחון. אלו הן אבני הדרך שמעצבות ומייצבות אותך ברגע שהשגת את המטרות שלך.

ספר על העמותה שהקמת ב- 2011: StandUp ״לעמוד כנגד האלימות״
ב- 2007 לא השתתפי באליפות העולם כדי להיות בבית לקראת לידתן של בנותיי התאומות. במהלך תקופה זו, גיליתי עמוד פייסבוק על שמי שהוקם ע״י אחד המעריצים. היו לו יותר מ- 37,000 עוקבים. גיליתי שאני דמות נערצת בקהילה הלהט״בית. התחלתי לקבל הודעות ממעריצים ולשמוע סיפורים על בחורים שחוו התעללות, חלקם עד למצב של התאבדות. החלטתי שאני צריך לעשות עם זה משהו. הייתי אז אלוף עולם בענף ספורט שנחשב למאוד גברי וחשבתי שאוכל להשתמש במעמדי כדי לגשר על הפער בין הקהילה הגאה להטרוסקסואלית– רציתי לשבור את הסטראוטיפים.
ב- 2011, הציעו לי לחדש את החוזה לשלוש שנים נוספות, אך החלטתי שהגיע הזמן לפרוש. החלטתי להקים עמותה שתעסוק בהתמודדות עם אפליה ובריונות. העמותה נותנת מענקים לארגונים שעושים עבודה בשטח ולארגונים בעלי ערך.
קשה לי להבין כיצד אהבה ללא תנאים הופכת לאהבה מותנית כאשר הורה מגלה שהילד שלו מעדיף את בן או בת מינו. StandUp עוזרת להניע שינויים תרבותיים באמצעות מתן חינוך ראוי לדור הבא בכל הקשור למניעת בריונות בכלל ונושאים להט“בים בפרט.

ההשתתפות ב-״רוקדים עם כוכבים״ הייתה אתגר חדש עבורך, למה החלטת להשתתף?
רציתי לקדם את העמותה, אך גם היות ואני חירש מבחינה רפואית (איבדתי 53% מהשמיעה בכל אוזן), רציתי להראות לאנשים שחירשות לא צריכה לעצור בעדך. כשהשתתפתי בתוכנית הצלחתי לשמוע רעשים בלבד, לא שמעתי את הקצב, לכן האימונים היו קשים, אך לא נתתי לזה לעצור בעדי. לעשות תוכנית ריקודים הופכת אותך למאוד פגיע, בכל דרך ובכל צורה. זו הייתה עקומת למידה מאוד משמעותית, אך זאת הייתה חוויה טובה.

ספר על החיבור שלך למוצרים של Forever
זה פשוט מאוד, אני אוהב את המוצרים! במשך שנים, אנשים שאלו אותי על תוכנית הכושר שלי, אך למען האמת, לא היה משהו שאהבתי או משהו שנתן לי את התוצאות שרציתי בדרך בריאה ובטוחה. כשגיליתי את Forever ניסיתי את המוצרים והתרשמתי עד כדי כך שצייצתי עליהם. עם יד על הלב, המוצרים נהדרים ואני אוהב לדבר עליהם עם כולם. אני משתמש בגרסינייה ואוהב גם את הסרום המזין. אני משתמש בקרם ההגנה ועל בסיס קבוע אני משתמש בפוראור לייט אולטרא וב-Argi+. למען האמת, אני אוהב את כל המוצרים, אך לפני הכל אני פותח את היום שלי עם ג’ל לצחצוח שיניים- פוראור ברייט!

לאחרונה השלמת פעם נוספת את התוכנית C9, איך הייתה החוויה?
השלמתי את ה- C9 כבר חמש פעמים. אני חושב שזה מדהים בגלל שתשעה ימים זו לא תקופה ארוכה אך התוצאות שמקבלים הן מדהימות. ה- C9 בונה התנהגות בריאה בנושא אוכל ופעילות גופנית, וקל ופשוט מאוד להקפיד על המיבנה. היומיים הראשונים מעט קשים, אך זה הולך ונהיה קל וזה שווה את זה.
כששיחקתי רוגבי, אכלתי כמו סוס מרוצים, אבל צריך לאכול ככה רק כדי לשמור על משקל ואנרגיה. כשפרשתי, נאלצתי ללמוד גישה חדשה לאכילה, לכן מצאתי שהתוכנית של C9 מאוד יעילה.
יש לי חדר כושר בבית שבו אני משתמש על בסיס קבוע לצורך התעמלות ועכשיו עושה ריצה בכל יום. אני כבר לא זקוק לזרועות הכי גדולות בעולם, אני פשוט רוצה להצליח להרים את בנותיי…

קל מידי ליפול למקום שבו אתה תמיד דוחה את האימונים לכן חשוב להיות מודעים למלכודת הזו. C9 מושלמת לצורך חזרה למסלול הנכון.

כעת אני בעיצומה של תוכנית F15 . אימון יומי קצר יכול לעשות פלאים לבריאות שלך, אך אתה מוכרח לבחור לעשות את זה.

תמונה של בן כהן

בן כהן ממליץ על

נפלאות ה- +ARGI

Argi+ יספק לכם מנה יומית מומלצת של חומצת אמינו הידועה גם בשם L-ארגינין ומכונה ‘מולקולת הפלאים’

 

L – ארגינין היא חומצת אמינו, אבן בניין של חלבונים, והיא פופולרית במיוחד בקרב אנשים שעוסקים בפעילות גופנית. Argi+ – ׳משקה ספורט׳ בטעם פירות יער חוזק בויטמינים סינרגטיים, לרבות ויטמין F אשר תורם לשמירה על תפקוד תקין של עצמות ושרירים.
Argi+ הורכב בנוסחה ייחודית לאורח חיים אקטיבי כדי לספק תמיכה בחלבון וחומצת אמינו (B6), חומרים מזינים בריאים לבניית הדם (B6, B12 וחומצה פולית), במטרה לשמור על תפקוד בריא של השרירים (D3) ועל אנרגיה (C , B6, B12).
ישנם כל-כך הרבה יתרונות נהדרים בכוס של Argi+, לפניכם כמה מהיתרונות המרכזיים עליהם אנחנו רוצים לספר:

+ L – ארגינין הינה חומצת אמינו מוכרת ואבן בניין של חלבונים – לכן ה- Argi+ הוא כה פופולרי בקרב ספורטאים.
+ הויטמין C שבו תורם ליצירה תקינה של קולגן לצורך תפקוד בריא של כלי הדם, העצמות, הסחוס, החניכיים, העור והשיניים. כמו כן, ויטמין C תורם למטבוליזם אשר מניב אנרגיה תקינה, תפקוד תקין של המערכת החיסונית והפחתה של עייפות ותשישות.
+ הויטמין K שבו תורם לקרישת דם תקינה ולשמירה על עצמות בריאות.
+ ויטמין D תורם לשמירה על תפקוד תקין של עצמות ושרירים.
+ ויטמין B6 תורם לתפקוד תקין של מערכת העצבים ומטבוליזם תקין של חלבון וגליקוגן.
+ ויטמין B12 תורם לתפקוד פסיכולוגי תקין והיווצרות תקינה של תאי דם אדומים.
+ Argi+ מכיל גם חומצה פולית אשר תורמת לסינתזה תקינה של חומצות אמינו, התגבשות תקינה של דם, והיא משחקת תפקיד בתהליך חלוקת התא.
+ Argi+ מכיל פירות יער כהים בריאים לרבות ענבים אדומים, אסנה, דומדמניות שחורות, אוכמניות, פירות סמבוק, פטל ודובדבנים חמוצים.
+ Argi+ אינו מכיל גלוטן ויש לו אישור ״בהשגחה למהדרין״.

Argi+ אינו כלול בתוכניות C9 ו-F15. ניתן לרכוש אותו בנפרד.

תמונה של ארג׳י

 

 

 

 

 

 

 

 

סיפורי הצלחה