לא משנה מהו שמו של המוצר, אבל מאוד משנה מהם המרכיבים שלו בין אם אתם בולעים או מורחים אותו על גופכם. כצרכנים, חשוב לחנך את עצמנו להיות מודעים יותר למה שנמצא במוצרי הטיפוח, בתוספים, במזון ובמשקאות שאנחנו מכניסים לגוף שלנו.
תמונת אילוסטרציה מוצרים טבעיים

בשנים האחרונות, הפכנו כולנו להיות מודעים יותר לצורך לשים לב לרכיבים לא רק כדי לוודא שאנחנו מקבלים מהם את מירב התועלת, אלא גם כדי להגן על בריאותנו.

 

הכל טבעי לעומת מופקים באופן טבעי
יש הבדל בין רכיבים טבעיים לבין רכיבים המופקים באופן טבעי והעובדה שמשהו נקרא “טבעי לחלוטין” היא לא בהכרח הדבר שהופך אותו לטוב יותר. למעשה, לרכיבים המופקים באופן טבעי יכולים להיות כמה תועלות ניכרות כשזה מגיע ליכולות, יציבות וביצועים.

אז מה ההבדל?
טבעי: כאשר הרכיבים מתוארים כטבעיים, זה מכיוון שהם נמצאים במצב הכי קרוב שאפשר למצבם הטבעי ולא עוברים כל סוג של עיבוד שישנה את המוצר ביסודו. זה לא אומר שרכיבים טבעיים לא עוברים שום סוג של עיבוד. ניתן לעבדם באופן מינימלי מבלי להוסיף להם רכיבים מלאכותיים או צבעים מלאכותיים.

מופקים באופן טבעי: רכיבים המתוארים כמופקים באופן טבעי, נשלפים ממקורות טבעיים בעזרת שיטות מדעיות, כדי להפיק מרכיב חשוב כשהוא עדיין במצב שבו הוא בעל ההשפעה הרבה ביותר. דוגמה אחת יכולה להיות הפקת חומצות שומן מאגוזי קוקוס לשימוש במוצרי טיפוח עור. רכיבים המופקים באופן טבעי ניתן גם לשנות כדי ליצור מבנים מולקולריים חדשים המשפרים את ביצועי המוצר.

האם מוצרים שהם טבעיים לחלוטין הם תמיד הבחירה הטובה ביותר?
אין ספק שהטבע מספק לנו שלל רב מאוד של רכיבים. למעשה, לרכיבים טבעיים תמיד היה תפקיד חשוב, בין השאר, בהפקת תוספים תזונתיים, מוצרים לטיפוח העור ותרופות.
עם זאת, קיימת הנחת יסוד נפוצה שכל מה שהוא טבעי לחלוטין הוא תמיד טוב יותר. צוות מיוחד במשרד הבריאות בארצות הברית בדק את הסיבות שמאחורי התפיסה שטבעי הוא תמיד טוב, בריא ובטוח יותר.
החוקרים הסיקו שהעדפת מוצרים טבעיים מבוססת תמיד על מערך רחב של רעיונות, כולל תפיסה שהטבעי הוא טהור, ומיסודו הוא תמיד טוב יותר מכל דבר שבני אדם יוכלו לייצר. הנטייה לכיוון רכיבים טבעיים לחלוטין השפיעה על ההחלטות שאנשים עושים לגבי המזון שהם אוכלים, המוצרים שהם קונים ועל הבריאות שלהם.
במציאות, יותר צרכנים מבינים היום ששימוש במוצרים טבעיים בלבד ידרוש מהם להקריב משהו. בין אם זה ביצועים של מוצר, מרקם או חווית מוצר כללית. בעוד שהטבע באמת נותן לנו רכיבים צמחיים, ויטמינים ומינרלים חזקים, הוא גם מקור לחיידקים, עובש וחומרים מזיקים אחרים.
ההתפתחויות המדעיות מאפשרות לנו לרתום את כל מה שהכי טוב בטבע לטובתנו, תוך כדי שימוש בטכנולוגיה הטובה ביותר כדי ליצור מוצרים עוצמתיים מבלי להתפשר.

קחו לדוגמה את המוצר לטיפוח העור מסדרת אינפיניט- סרום למיצוק המשלב את הג’ל הפנימי הטהור שמגיע מחלקו הפנימי של עלה האלו ורה עם אחת מפריצות הדרך המדהימות ביותר של מדע העור.

אלו ורה טבעית מרגיעה ומזינה את העור בעוד החומר שנבדק מדעית, טריפלוראצטיל טריפפטיד-2 (trifluracetyl tripeptide-2) יודע לחקות את הפעילות הטבעית של העור כדי לשפר את האלסטיות שלו ולהילחם בסוגי חלבונים המזיקים לו. התוצאה היא סרום אנטי-אייג’ינג שמשפר את המראה המוצק ומפחית את נראות הקמטים.
הסרום למיצוק של Forever פועל ביעילות רבה עם האלו ורה שנמצא בו, וכך מושגות התועלות האופטימליות של הרגעת העור והחלקתו תוך שיפור המיצוק והעובי שלו והפחתת מראה עור בלתי אחיד.

יעילות התוספים התזונתיים מוגברת אף היא בעזרת ההתקדמויות במדע.

אקטיב פרו-B (הפרוביוטיקה האקטיבית של פוראור, בהמשך יגיע גם לישראל) מיוצר תוך שימוש בשישה זנים של חיידקים פרוביוטיים שנחקרו קלינית, כולל “פלורה-אקטיב”, טווח של זנים מועילים שפותחו בבית החולים של אוניברסיטת קופנהאגן.
בעזרת טכנולוגיית קירור מיוחדת, חיידקים פרוביוטיים מוכנסים למצב של תרדמת כדי להגן עליהם מלהיות מופעלים לפני שהם מגיעים למערכת העיכול. תהליך זה מוודא שהם ישוחררו כשהם במצב שבו הם מועילים ביותר. לאחר מכן, אקטיב פרו-B נארז בעזרת טכנולוגיית “אקטיב ג’ל”, הכוללת שרוול מהונדס המוצמד לדופן הבקבוק כדי לשלוט בספיגת הלחות ולהגן על החיידקים הפרוביוטיים לאורך תקופת חיי המדף.

הכי טוב שיש לטבע ולמדע להציע
אסכולת המחשבה המנצחת היא שהמוצרים הטובים ביותר מגיעים מהניצול הנכון של המדע והטבע. הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת ל-Forever לקחת את הטוב ביותר שיש לטבע להציע ולהפוך אותו לאפקטיבי ועוצמתי אפילו יותר, בעזרת פיתוחים מדעיים.