שיחה עם אדם מאי, מנהל יהלום ספיר, בריטניה
אדם מאי, מנהל יהלום ספיר הוא בעל עסק ב- Forever מאז שנות ה-90 המוקדמות. הוא חלק מצוות המנהיגות הגלובלי (GLT), הוא איש עסקים יוצא מהכלל והוא אחד מה-FBO המצליחים ביותר בעולם. לאחרונה הוא הגיע לעמדה שאף FBO בכל משפחת Forever העולמית לא הצליח להגיע אליה לפניו – אדם הגיע להיות EAGLE MANAGER בדרגת מנהל יהלום ספיר.
תמונה של אדם מאי עם נשר

תמריץ  (EM) Eagle Manager חשוב  במיוחד ל-Forever. הוא מלמד את בעלי העסקים ב-Forever לבנות יסודות יציבים ועמוקים כך שהעסק שלהם יוכל להישאר מבוסס. גרג מוהן, נשיא Forever אמר ש”העסק שלכם משול לעץ. אם אתם בונים משהו עמוק ומבוסס היטב, כאשר העסק שלכם עובר תקופה קשה, איבוד כמה עלים לא יפריע לגזע שלכם”. בניית יסודות חזקים היא קריטית ומשפיעה על אורך חיי העסק. אדם מאי הוא איש עסקים והוא כיוון ל-EM מכיוון שידע שהעסק שלו צריך להיות ‘נטוע היטב בקרקע יציבה’.

כיצד גילית את Forever?

אחרי שעזבתי את האוניברסיטה עברתי ללונדון; עסקתי כברוקר (בהצלחה, יש לומר) במשך שבע שנים, אבל זה היה אורח חיים עשיר במזומן ועני בזמן. החלטתי שאני רוצה לבנות עסק משלי. הקמתי יחד עם כמה קולגות עסק לשירותים פיננסיים. זה היה לאחר ההתרסקות הכלכלית בשנות ה-90 המוקדמות, זמן גרוע להקמת עסק לשירותים פיננסיים. אחרי שנתיים וחצי העסק פשט את הרגל, איבדתי הכול – ממש הכול. נאלצתי לשוב ולהיות שכיר אצל מישהו אחר, זה היה נורא, במיוחד משום שהייתי רגיל להיות הבוס של עצמי.
באותו הזמן חבר הזמין אותי להצטרף אליו ולבחון הזדמנות. הייתי המום – יכולתי לראות את המספרים. העניין לגבי שיווק רשתי הוא שאנשים חושבים שזה יותר מסובך ממה שזה, אבל זו סדרה הנדסית פשוטה. ראיתי את המודל הזה, הרבה אנשים עושים מעט, והבנתי שכל עוד אתה שומר על הדרך הפשוטה, השיכפול יכול להתרחש במהירות ולתת לך הכנסה מעולה. נרשמתי לחברה (זה היה לפני Forever) ועשיתי זאת במשך שנתיים עד שהפסקתי לאהוב את החברה, עם זאת, התאהבתי בתעשייה.
לאחר שעזבתי, המשכתי בחיפוש עד שמצאתי את Forever. זאת הייתה התאמה מושלמת. אהבתי את המוצר, אהבתי את החברה, אבל יותר מהכול אהבתי את האתיקה. התחלתי ב-1993 במשרה חלקית במשך השנתיים הראשונות  לצד העבודה במשרה מלאה שלי – בתקופה זו ההכנסה שלי מ-Forever צמחה במהירות  וזה איפשר לי ב-1995 את הביטחון להמשיך במשרה מלאה.
לא לקחתי יום חופש אחד במהלך השנתיים הראשונות; כל יום חופש שלקחתי היה במטרה לבנות את העסק שלי. לעתים שואלים אותי אם זה היה קשה לבנות את העסק ב-Forever במקביל לעבודתי במשרה מלאה, יתכן שכן, אך אני לא מצליח להיזכר מכיוון שיש לי אורח חיים כל כך נפלא עכשיו: אני מקבל הכנסה ממספר מדינות, הוכשרתי לבונוס היו”ר ברמה 3, ובדיוק קיבלתי, לראשונה בעולם, הכרה כ- Eagle Manager בדרגת יהלום ספיר.

האם היה קשה להפוך להיות Eagle Manager בדרגת יהלום ספיר?

זה בהחלט לא היה קל. כמנהל יהלום-ספיר הייתי צריך תחתיי עשר קבוצות נפרדות עם  Eagle Manager בכל אחת מהן, ולכן ידעתי שזה הולך להיות מאתגר.
בשנתיים הראשונות של תוכנית ה- EM ראיתי רבים נוסעים לסרדיניה ולאגם טאהו והייתי מוטרד מכך שלא הייתי זכאי להשתתף. השנה החלטתי לקחת את העניינים לידיים. עבדתי קשה יחד עם הקבוצות שתחתיי. איידן או’הר, סגן נשיא אירופה, שוחח איתי מידי כמה שבועות כדי לבחון את מצב ההתקדמות שלי. ביום האחרון של אפריל, היום האחרון של תקופת האתגר, ביקשתי שהמספרים יבחנו מחדש – אבל לא היו לי 10 קבוצות עם Eagle Manager; היו לי 11 !

איך נראה שבוע עבודה ממוצע שלך כיום?

אני עדיין מתמקד בחניכת אנשים בעצמי – אני חושב שזה חשוב מאוד אם אתם רוצים להישאר בעניינים, ואני עדיין לומד המון. אתם יכולים להיות ירוקים וצומחים או נובלים ומרקיבים ואני מעדיף להיות ירוק וצומח, כך שאני תמיד קורא, מחפש ב-YouTube סרטונים ומאזין לספרי-שמע. יש לנו היום גישה לכל כך הרבה דברים נהדרים אשר יוצרים השראה, עוזרים בהתפתחות האישית  ועוזרים לנו בשיווק הרשתי; היום שבו אתה חושב שאתה יודע הכול הוא היום שבו העסק שלך מתחיל לקמול.
אני עושה גם עבודה רבה בצוות שלי. הדרכות ומפגשי אימון, שיחות skype, השקות, ואני עדיין עושה מפגשי אחד על אחד; למעשה, אני לא עושה שום דבר באופן שונה ממישהו חדש בעסק. אני נמצא בעסק כבר כמעט 23 שנים אבל אנשים מפלסים את הדרך שלהם למעלה מהר יותר ממני.
הדבר היחיד שהייתי בכל זאת אומר הוא שצריך לוודא שאתם בונים עסק חזק, לא סתם עסק.

אז למה Eagle Manager חשוב כל כך?

Eagle Manager חשוב מכיוון שהוא נותן למנהלים חדשים קפיצת מדרגה לבונוס היו”ר ולכנס הגלובלי; זה עוזר למנהלים חדשים לבנות את העסק שלהם. אתם לא יכולים להשיג EM עד שהשגתם מנהל, ומנהל דורש 3-4 חודשים של פעילות עקבית וכ-25 אנשים בצוות שלכם. כדי להגיע ל- EM צריך לעשות 720CC בשנה (1 למאי עד 31 לאפריל), 100 מתוך ה-CC צריכים להיות מ-FBO חדשים שאתה חונך וצריך לפתח לפחות שני ראשי צוות תחתיך. אם אתה עושה זאת תהיה בדרך לכנס של Eagle Managers, איפה שזה לא יהיה. חלק מהקריטריונים עבור בונוס היו”ר הוא שאתם צריכים להשיג 700CC מ׳לא-מנהלים׳, 150 מתוכם צריכים להגיע מ-FBO חדשים. בנוסף, אתם צריכים לפחות מנהל אחד תחתיכם שהגיע למכירות של 600CC. אם אין לכם את המנהל הזה, לפחות אם הגעת להיות EM, עברת חלק מהדרך לשם. כך שכשיהיה לך מנהל תחתיך שעושה 600CC, תגיע לבונוס היו”ר וגם ל-ME. Forever הוא עסק מתוחכם ביצירת מדרגות שמעודדות את פיתוח העסק באופן מתמשך.
כל המנהלים צריכים לעשות הכל כדי להגיע ל- EM, כדי להיות מסוגלים להסתכל לצוות שלהם בעיניים ולומר, ‘עשיתי את החלק שלי’.

” העסק שלכם משול לעץ. אם אתם בונים משהו עמוק ויציב, נשירה של כמה עלים לא יפריע לגזע שלכם כאשר העסק עובר תקופה קשה” גרג מוהן, נשיא Forever

מה אנשים יכולים לצפות לקבל מכנס EMR ?

אני לא חושב שאנשים צריכים להתייחס לזה כאל חופשה; זוהי נסיעת עבודה, אך תמיד ניתן להרחיב את הטיול ולהפוך אותו לחופשה,  Forever ישלמו עבור הטיסות ואתם תצטרכו רק לשלם על ההוצאות הנלוות, אבל EMR צריך להיתפס כהזדמנות להיות בחברה אחת עם  הטובים ביותר. זאת אחת הפעמים הבודדות שאתם יכולים להתקרב באופן אישי לחברי GLT, בעלי עסקים עם בונוס היו”ר רמה 3 וכמובן גם רקס, גרג ואיידן. זאת הזדמנות לקבל הכשרה מבעלי העסקים הבכירים ביותר בעולם; הזדמנות לקבל את הידע הדרוש לכם כדי להקפיץ את העסק שלכם לרמה הבאה  – ולכן זה כל כך חשוב.
רקס יצר את ההתקדמות ב-Forever כבמגרש משחקים, כך שכל אחד יכול להצליח. זה לא משנה מה הרקע שלך מכיוון ש- Forever לא מפלה על רקע גיל, מין, דת, אתניות או חינוך. זאת הזדמנות שווה ולכולנו יש גישה לאותה הזדמנות. לפני כמה שנים שמעתי אימרה שאומרת ‘המחיר של משמעת שוקל גרמים בודדים אבל המחיר של חרטה שוקל טונות’. אל תפספסו את ההזדמנות; זה באמת יכול לשנות את חייכם ואת החיי המשפחות שלכם.

זכרו: אפשר להיות Eagle Manager רק אם אתם כבר מנהלים, אז וודאו שאתם מגיעים לתוכנית  ‘הצעד הראשון למנהל’. הכשרה זו תנחה אתכם כיצד להשיג דרגת מנהל, בזמן שאתם בונים יסודות יציבים. הכשרת ‘הצעד הראשון למנהל’ תצייד אתכם בכלים שיעזרו לכם להכשיר אחרים; זה חשוב שתעבדו בקבוצה שלכם  כדי לעזור לחברי הצוות  להגיע גם כן לדרגת מנהל .

תמונה של אדם מאי עם נשר
, מנהל יהלום ספיר, בריטניה | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה