בוב פרקר, מנכ”ל FLP בריטניה, אירלנד ואיסלנד
בכתבה הבאה נסקור מספר נקודות שעלו בהדרכה אשר התקיימה בירושלים על-ידי בוב פרקר, מנכ”ל Forever בריטניה, אירלנד ואיסלנד. הנושאים העיקריים שנדונו בהדרכה נגעו בתכנון זמן, הגדרת מטרות, תכנון פעילות, התפתחות אישית ועסקית וכמובן – התחייבות לעצמי ולתהליך.

תמונה של בוב פרקר

חשוב שהעשייה שלנו תהיה:

פשוטה – אין צורך בתהליך לימוד ממושך כדי להתחיל להרוויח כסף.
משתכפלת – רוב ההכנסה מגיעה מהדורות הרחוקים ולא מאלו שצירפנו בעצמנו, לכן חשובה שיטת שכפול.
אפקטיבית – התוצאות חייבות להיות מהירות, ולא- האנשים החדשים עלולים להתייאש. חשוב לזכור שעסק שקל להצטרף אליו, קל מאוד לעזוב אותו !
מהנה – אחד המדדים להצלחה הוא פשוט לאהוב את מה שעושים וליהנות גם מהדרך ולא רק מהתוצאה.

השיטה היא ליצור “משפך” דרכו עוברים משווקים חדשים שמתקדמים בתהליך הלמידה. המשפך הזה אמור להכיל כל הזמן 20 אנשים בשלבים שונים.

“אם אנשים יידעו מה הם אמורים לעשות – הם יעשו את זה”

השלב הראשון הוא כמובן הגדרת מטרות ושאיפות. המטרות חייבות להיות:
מוגדרות – גם אם בשלבים הראשונים הן צנועות ביותר, כי אנו לא יודעים איך זה עובד.
מדידות – אם אתה לא יכול למדוד את זה, אתה לא יכול לנהל את זה.
ברות השגה – חשוב מאד, על מנת להימנע מתחושת כישלון ואכזבה.
קשורות לעניין – כיצד ניתן להשיג את המטרות עם התכנית של FOREVER.
מוגדרות בזמן – לדוגמא: אם מתכננים ליצור קשר עם 50 אנשים, תוך כמה זמן צריך לעשות את זה?

חמשת היסודות העיקריים לבניית עסק עם Forever

 

השתמשו במוצרים
אנו חייבים להפוך ללקוחות הטובים ביותר של עצמנו. מעבר לעובדה שזו הבעת אמון בחברה ובמוצריה, הרי שככל שנכיר יותר מוצרים, כך נדע לספר עליהם ולהתאים אותם לאנשים הנכונים. רק חישבו על היתרון שיש למשווק שמשתמש בעשרים מוצרים ביום, לעומת משווק שמשתמש רק בחמישה….

מצאו לקוחות
היופי בעסק שלנו עם FOREVER הוא הפשטות שלו. אתה לא חייב להיות רופא או לדעת יותר מדי על המרכיבים של המוצר. פשוט שתף אחרים והמלץ עליו. לכן חשוב כל כך להתנסות במוצרים בעצמנו. לגבי מוצרים שאנחנו לא מכירים בשימוש אישי, תמיד ניתן לשתף אנשים בחוויה של אחד מבני המשפחה או הלקוחות המרוצים שלנו.
בוב פרקר ממליץ על 20 לקוחות ששותים את משקה האלו ורה. לדעתו זה מספיק טוב כדי לייצר הכנסה חודשית בסיסית יציבה, והכי חשוב – הלקוחות הללו לא דורשים מאיתנו יותר מדי זמן, וכך הוא יכול להתפנות לעיסוק העיקרי שלו – בניית קבוצה.

בנו קבוצה
השיטה היא ליצור “משפך” דרכו עוברים משווקים חדשים שמתקדמים בתהליך הלמידה. המשפך הזה אמור להכיל כל הזמן 20 אנשים בשלבים שונים, והוא מורכב מארבעה חלקים עיקריים:
עזרו למשווקים החדשים לבנות “בסיס נתונים” – רשימת אנשים שמתעדכנת כל הזמן.
למדו אותם כיצד ליצור קשר עם אנשים חדשים, בעיקר בעזרת “הסיפור שלי”.
למדו אותם לנהל פגישה “אחד על אחד”.
למדו אותם להנחות מפגש ביתי או מצגת גדולה יותר.

הפכו למנהיגים!
המטרה היא שכל אלו שמתקדמים בחברה יהפכו למנהיגים. בעצם, שיווק רשתי הוא עסק של הכנה למנהיגות. אנשים מעדיפים להצטרף למצליחנים, או למי שמשדר החלטיות ורצינות. תמיד חשוב לזכור שבשיווק רשתי רוב ההכנסה לא מגיעה מהדור הראשון אלא מהדורות הרחוקים, ומשום כך חשוב להכשיר את כל הדורות תחתינו להפוך למנהיגים בעזרת שיטת שכפול פשוטה.

התפתחות אישית
“אתם צריכים להרגיש הכי נוח כשלא נוח לכם”
היציאה שלכם מאזור הנוחות מעידה על צמיחה אישית. כל עוד נמשיך לעשות רק את הדברים שאנחנו עושים כעת, לא נצליח להתפתח ולא נצליח להכניס דברים חדשים לחיים שלנו. התפתחות אישית יכולה להתבטא בצורות שונות: השתתפות בקורסים ובלימודים, קריאת ספרות, הקשבה לדיסקים ולהדרכות ועוד ועוד. כל דבר שתורם לביטחון שלנו בעשייה וכל דבר שמקדם אותנו נכלל בקטגוריה של ההתפתחות האישית. יש משפט באנגלית שאומר:

PAIN IS TEMPORARY – QUITTING LASTS FOREVER

ה”כאב” (או חוסר הנוחות) הוא זמני, אבל ברגע שאתם מרימים ידיים ופורשים – הפסדתם לתמיד.

אף פעם – אף פעם – אף פעם אל תִפְרשו !!!

סיפורי הצלחה