יובל אורן, מנכ"ל Forever ישראל
בניית צוות מנצח היא אבן יסוד, בסיס חזק ואיתן לבניית כל עסק בכלל, ועסק בפוראוור בפרט. צוות מנצח הוא המפתח להצלחה כמעט בכל תחום, גם בחיים העסקיים וגם בחיים הפרטיים.
תמונה של פאזל

לאורך פעילותי בעולם העסקי ניסיתי תמיד ללמוד ולהבין יותר איך אני מוצא את האנשים הנכונים לבניית הצוות שלי בכדי שאוכל להמשיך ולקדם את עסקי לשלבים הבאים, הגעתי למצב בו אני משקיע מאמצים וזמן רב בכדי לאתר את האנשים הנכונים עם הניסיון הנכון והכלים הנכונים לתפקידי מפתח בחברה תוך המחשבה שזה הדבר שיעזור לי לקדם את עסקי יותר מהכל. היום אני מבין שזאת בהחלט הייתה מחשבה נכונה אך לא האפשרות היחידה. עם הזמן הבנתי שהזמן והמשאבים שאני משקיע בלאתר את האנשים הנכונים לתפקיד הינו זמן שיכולתי להשקיע בצוות שנמצא איתי כאן ועכשיו.

התחלתי לחקור ולנסות להבין איך אני מטפח ומוביל את הצוות הקיים שלי להצלחה, ההבנה שעם התמיכה וההכוונה הנכונה גם מי שנמצא איתי כאן ועכשיו יכול לתרום רבות לביסוס והגדלת העסק הייתה אחת התובנות החשובות ביותר בתחילת חיי העסקיים. צוות מנצח בונים ולא רק מגייסים, אז התחלתי לחקור איך בונים צוות שכזה, איך לוקחים את הצוות הקיים וממצים את הפוטנציאל תוך כדי פיתוח וגדילה. כחלק מהתהליך קראתי מחקרים רבים שבחנו איך גורמים לקבוצה לפעול טוב יותר, נחשפתי לגישות שונות ולתוצאות מחקריות מעניינות, הגדול מכולם נקרא ״פרויקט סוקרטס״ של חברת גוגל שהשקיעו משאבים רבים בתחום, אחסוך מכם קריאת עמודים רבים של מחקר, ואגלה לכם שע״פ ״פרויקט סוקרטס״ הדרך לחבר צוות ולהוביל אותו להצלחה היא לייצר אחווה ונורמות חברתיות מקובלות בתוך הצוות כך שכל אחד מאנשי הצוות יוכל להרגיש חופשי, להתבטא ולהעלות רעיונות ודרכי פעולה. העלאת הרגישות החברתית בין חברי הצוות תיתן מקום לאנשים להרגיש בטוחים ולקחת ״סיכונים בין אישיים״, להרגיש בנוח עם מי שהם ולפרוץ קדימה. הרגשת הנוחות הזאת שכולנו מכירים היא כר פורה ליצירתיות ומוטיבציה גבוהה, התמצית והמסקנה העיקרית שלי הייתה שחשוב שאנשים בצוות יקשיבו זה לזה ויתחשבו ברגשות ובצרכים של חבריהם לצוות.

לאחר שבנינו סביבה בה הצוות שלנו יכול ליצור ולהתפתח, חשוב שנדע גם להנהיג ולהוביל – זה מה שייקח את הצוות שלנו למחוזות גבוהים אף יותר. הנהגת צוות היא יצירת ״סביבה בטוחה״ בה כל אחד יוכל להיות מי שהוא ולהביע את עצמו בלי לדאוג מההשלכות של דבריו, הנהגת צוות דורשת פתיחות ועידוד חברי הקבוצה לעבודה עצמאית ובצוותים קטנים, יצירת אווירה משפחתית בה יהיה ניתן לדבר על ההצלחות וגם על הכישלונות, לקבל כל אחד כמי שהוא ודרך כך לפתח תקשורת חיובית בונה, כל אחד מחברי הצוות צריך להרגיש שיש לו תמיכה מלאה ממנהיג הצוות ומחברי הקבוצה ללא קשר ישיר למעשיו, היכולת לשתף ולחשוף חולשות מחזקת את הקשר בין אנשי הצוות ונותנת תחושת בטחון ומוטיבציה חסרת גבולות, זאת מובילה לשיתוף כוחות ונותנת אפשרות להשלים זה את זה-
הופכת בודדים ליחידה מגובשת אחת.

מאפיין נוסף שמוביל צוותים מעולים היא היכולת להציב מטרות ספציפיות ולכנס את חברי הצוות כולו סביב המטרה בצורה שתגרום לחברי הצוות להתעלות על עצמם ולא רק בשביל עצמם אלא למען הקבוצה. הרעיון הוא להגדיר בצורה ברורה את מטרות הצוות ולהדגיש את שיפור היחסים בקרב חברי הקבוצה כאחד מהיעדים העיקריים. חשוב להגדיר ולתזכר את היעדים הללו בכל פגישה ופגישה בכדי לוודא שכולם זוכרים אותם ופועלים להשגתם, החזרתיות הזאת מקבעת את התפיסה ואת המטרה של הצוות, מוציאה את התחרות הבין אישית מתוך הצוות ותורמת לאחדות הקבוצה.

אז חשבו על הצוות שלכם וחשבו על מה אתם יכולים לעשות בכדי לחבר את הצוות שלכם ואיך אתם יכולים להנהיג אותם להצלחה אישית ועסקית.

אחת הפעולות עליה אני ממליץ היא פגישה, היכרות אישית בין חברי הקבוצה, ישיבה שמטרתה היא ״חשיפה אישית״ בה ידובר על הקשיים והאתגרים שאנו חווים במהלך היומיום שלנו, רצוי שמנהיג הצוות ייקח על עצמו את פתיחת ההליך תוך תמיכה מלאה בצוות ויצירת התחושה של אזור בטוח בו ניתן לדבר לא רק על עבודה אלא גם על עצמנו, כך נלמד על החוזקות והחולשות של חברי הצוות ונמצא יעדים אישיים וקבוצתיים. פעולה נוספת אותה מומלץ לבצע היא קביעת יעדים קצרי טווח סביב ״מטרת העל״ ,לבנות מיני צוותים בתוך הקבוצה בכדי לחבר ביניהם אל עבר היעד המשותף.

אז לא משנה באיזה סטטוס אתם נמצאים בחברה, המבנה של פוראוור הופך כל אחד מאתנו לחבר צוות ולמנהיג קבוצה כמעט בו זמנית. זוהי סיטואציה מאוד מיוחדת אותה ניתן לכוון להבנה של מה דורש להיות חבר צוות ובמקביל להיות מנהיג של צוות אחר, המוטיבציה להצלחת שני הצוותים היא כפולה ונותנת זווית ראיה שיכולה לעזור להבנת האתגרים של כל אחד מחברי הצוות. שבו עם הצוות שלכם היום, פתחו דברים על השולחן, עבדו על יצירת תחושת המשפחה והפתיחות של כל חברי הצוות וצרו לכם צוות מנצח.

 

יובל אורן, מנכ"ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של יובל אורן