שרה מטיאסיק היא ההוכחה לכך שקטגוריה של גיל, משקל או תחום עיסוק – לא צריכה לעצור בעדכם, במיוחד כאשר מדובר בכושר גופני.
שרה מטיאסיק בת 43 אם לבת מתבגרת ולילד בן עשר, היא בעלת עסק ב-Forever המנהלת אורח חיים תובעני ומחייב.
עם זאת, למרות הדרישות של חיי היום-יום, שרה מהווה השראה לכל אלו שרוצים לשנות את אורח חייהם, לחטב את גופם, ולרדוף אחר תשוקה חדשה, שרה מוכיחה שזה אפשרי! כמובן שצריכים להתקיים תנאים מסוימים לצורך התרחשות של כל סוג של שינוי משמעותי, אך ברגע שהם קיימים ויציבים, ניתן להשיג הצלחה, ללא ספק.
תמונה של שרה מטיאסיק

 

״עשיתי את כל השלבים ב- F.I.T. והרגשתי נהדר לאחר מכן. הייתי נחושה בדעתי למצוא זמן כדי שאוכל להשתמש במוצרים כראוי; רציתי לשלב אותם בשגרת האימונים שלי ובאורח החיים שלי.״

כיצד נכנסת לתחום הכושר הגופני?
גדלתי בדרום אפריקה בסביבה שמעודדת פעילויות ספורטיביות – אהבתי בלט, ריקוד על הקרח, משחקים ספורטיביים שונים בבית הספר ובחיק המשפחה, ושחיתי כל יום בבריכה שלנו. מאחר ששחייה הייתה חלק משמעותי מחיי בדרום אפריקה, בחרתי לקבל הכשרה בתחום זה, ולעבוד כמצילה בזמן לימודיי בקולג’. בהמשך החלטתי ללמוד הדרכת כושר ומאוד נהניתי מהאימונים בחדר הכושר. הכרתי חברים רבים ששיתפו אותי בידע ובתשוקה שלהם לכושר גופני.

אחרי שהתחתנתי וילדיי נולדו, הורדתי הילוך, אך עדיין הצלחתי לשלב כושר גופני בחיי, גם אם לא היה על בסיס יומי. באותה תקופה גיליתי את Forever וראיתי עד כמה מוצרים כמו ג׳ל האלו ורה לשתייה ופוראור גרסיניה משפרים את איכות חיי. החלטתי להצטרף לעסק; חיכיתי בקוצר רוח לשתף את ההצלחה עם אנשים אחרים בעלי צורת חשיבה דומה.
בזכות Forever עשיתי את כל השלבים של F.I.T. והרגשתי נהדר לאחר מכן. הייתי נחושה בדעתי למצוא זמן כדי שאוכל להשתמש במוצרים כראוי; רציתי לשלב אותם בשגרת האימונים שלי ובאורח החיים שלי.
במהלך התקופה ההיא חלום ישן שנדחק ונשכח, כשהקמנו את המשפחה שלנו, התעורר שוב לחיים. החלטתי שעכשיו זה הזמן הנכון להתמקד בעצמי ונרשמתי לתחרות פיתוח גוף.

מה היה החלק המאתגר בחזרה לכושר?
החלק הקשה ביותר, אחרי שקיבלתי את ההחלטה והייתי נחושה בדעתי לדבוק בה, היה התכנון. בכל יום הייתי צריכה למצוא מספיק זמן לאימונים. הייתי צריכה למצוא זמן לביצוע מחקר כדי ללמוד על המזון שמתאים לי, והייתי צריכה למצוא זמן כדי להכין אוכל ולארוז כמות נכונה של מנות לכל יום שבו התכוונתי להתאמן הרחק מהבית.

לאילו הישגים הגעת?
השגתי הרבה יותר ממה שחשבתי שאי פעם אשיג! כושר גופני וחיטוב הגוף הובילו אותי להבנה והכרה של עצמי ברמה עמוקה יותר. הייתי די מופתעת מהאופן שבו הסתדרתי עם רמת המשמעת העצמית והסדר שנדרשו להשתתפות בתחרות הראשונה שלי ב-2015, וזה הוביל לאפשרות להתחרות בתחרויות הגמר בבריטניה ב-2016.

מה מניע אותך?
אני מאמינה שזה מאוד חשוב שיש לי מטרה שבה אני מתמקדת; מטרה משמעותית אשר תניע אותך לפעולה בימים שבהם את עייפה, רעבה או שפשוט אין לך כוח. כמו כן, מאוד עוזר כשיש מאמן או מדריך אליו אפשר לפנות לקבלת עצה. המאמן שלי נותן לי עצות ובאופן כללי דואג שלא אסטה מהמסלול.

היעד שלי הוא להתחרות ברמה הבינלאומית, אך עד לשם סימנתי כמטרה להתחרות ולהצטיין במספר תחרויות שבהן תכננתי להשתתף השנה. התחושה שהייתה לי על הבמה במהלך התחרות הראשונה שלי הייתה פשוט מדהימה, וזה מרגש לדעת ששוב אהיה על הבמה בקרוב; בנוסף אהיה במצב אפילו יותר טוב הודות לאימונים שלי במהלך ששת החודשים האחרונים. במהלך התחרות אני נשפטת בעומדי על הבמה. בניית הסיטואציה בדימיוני זהו כלי יעיל שעוזר למקד את המחשבה!
בסופו של יום מה שגורם לי להמשיך להתקדם זו אמונה. אני מאמינה שהישגים כאלה נמצאים בהישג יד של כל אחד מאתנו; כל אחד וכל אחת יכולים להיראות ולהרגיש כפי שהם בוחרים, ולא משנה באיזה ‘שלב’ בחיים הם נמצאים.

 

שרה מטיאסיק ממליצה:
אם אתם חדשים בתחום הכושר הגופני, ואתם להוטים להפוך את זה להרגל, התחילו את המסע שלכם עם Clean 9 אשר יעזור לכם להשיג את הגישה הנכונה. פיתוח של דפוס חשיבה נכון הינו הכרחי מאחר שהוא יעזור לכם להתמיד בשגרת האימונים שלכם בהמשך.
סיימתם עם C9? אל תעצרו שם! המשיכו ל-F15

 

תמונה של שרה מטיאסיק

01 מדרגה
אזור בגוף: רגליים
השרירים שבהם נעשה שימוש: שריר הירך הארבע ראשי, שרירי העכוז ושרירי מיתר הברך.
שמרו על עמוד השדרה במצב טבעי ועל ראשכם בקו ישר עם כפות הרגליים. השתמשו במדרגה שהיא בגובה המושלם עבורכם ועלו עליה עם כף רגלכם הימנית. שמרו על הברך בקו אחד עם כף הרגל שלכם ולאחר מכן הרימו את כף הרגל השמאלית וצרפו אותה אל הימנית. הורידו את כף הרגל הימנית קודם ולאחר מכן את השמאלית.
למתקדמים: שנו את גובה המדרגה ושלבו משקולות.

02 הרמת משקולות

אזור בגוף: כתפיים
השרירים שבהם נעשה שימוש: שרירי הדלתא
עמדו בפישוק ברוחב המותניים, רדו לשפיפה תוך שמירה על גב ישר וראש זקוף. הרימו את המשקולות שלכם ודחפו את הרצפה עם העקבים שלכם כדי לעבור למצב עמידה; הברכיים שלכם צריכות להישאר משוחררות. הרימו את המשקולת שאותה אתם מחזיקים בזרועות ישרות אל מול גופכם ושמרו על המרפקים משוחררים. הורידו את הזרועות בחזרה ועשו חמש עשרה חזרות.

03 כפיפות בטן

אזור בגוף: בטן
השרירים שבהם נעשה שימוש: שרירי הבטן
שכבו על הגב כאשר רגליכם מכופפות בזווית של 90 מעלות; השאירו את כפות רגליכם על הרצפה. הרימו את הראש והכתפיים כלפי מעלה וכופפו את עמוד השדרה שלכם בערך ב- 20 או 30 מעלות. יתכן שאנשים מסוימים יצטרכו לתמוך בראשם בעזרת יד אחת או שתי ידיים מאחר שזה ימנע מתיחה של שרירי הצוואר. הימנעו ממתיחת הראש.
למתקדמים: ניתן להשתמש בתנוחות ידיים שונות כדי לשנות את עוצמת התרגיל; זה יכול להיות כרוך בהחזקה של כדור כוח.

04 שכיבות סמיכה

אזור בגוף: פלג גוף עליון
השרירים שבהם נעשה שימוש: שריר תלת-ראשי ושרירי החזה
כופפו את המרפקים כדי להוריד את גופכם אל הרצפה. ישרו את המרפקים, מבלי ליישרם עד הסוף, כדי להרים את הגוף. עשו ארבע עשרה חזרות.
למתחילים: הורידו ברכיים למזרון.

05 כפיפות מרפקים

אזור בגוף: יד אחורית
השרירים שבהם נעשה שימוש: השריר התלת-ראשי
שבו על ספסל או כיסא והחזיקו את הקצה שלו. הניחו את ידיכם ברוחב הכתפיים ודחפו את הכיסא בעזרת ידיכם כדי שתוכלו להרים את עצמכם מהכיסא; ישרו את הזרועות אך שמרו על מצב טבעי ומשוחרר של המרפקים. עשו חמש עשרה חזרות כאלה.
למתקדמים: שנו את גובה המדרגה.


את כל התרגילים האלה ניתן לגוון כדי לשנות את העצימות ואתם יכולים למדוד את זמנכם בכל תרגיל במקום לספור את כמות הפעמים; זה יהפוך את התרגילים לשגרת אימון הפוגות בעצימות גבוהה. לדוגמה, תרגיל של שלושים שניות רציפות, אשר מלווה בעשר שניות של מנוחה, ניתן להפוך לקשה יותר על-ידי הגדלת המספר הכולל של הדקות של האימון שלכם (למשל, שמונה, שתיים עשרה, או עשרים דקות בסך הכל). שרה ממליצה לעשות שלושה סטים של כל תרגיל, או לבצע את כל חמשת התרגילים ואז לעשות שני סיבובים נוספים, או לעשות כל תרגיל שלוש פעמים לפני המעבר לתרגיל הבא.

לא אוהבים חדרי כושר? נצלו את מזג האוויר הישראלי, צאו לאוויר הפתוח ובצעו תרגילים הפשוטים האלה מחוץ לבית. במרבית הפארקים בארץ ניתן למצוא מכשירי ספורט, וגם אם אין, ניתן למצוא תחליפים, למשל, ספסלי הפארק יהיו מושלמים לביצוע תרגיל מדרגה!

 

 

סיפורי הצלחה