אין זמן טוב יותר מ״עכשיו״ כדי לצאת לאתגר שבסופו תיראו ותרגישו טוב יותר
תמונת נושא לאתגר ה-FIT הכפול

 

תוכנית ה-F.I.T. של Forever מייצרת התלהבות רבה מסביב, רבים מתחילים בתוכנית, אך לא רבים ממשיכים מעבר לחלק הראשון של התוכנית, ולכן החלטנו לצאת באתגר ״ה-F.I.T. הכפול״ שיעזור לכם לעלות הילוך, ולתת דגש לכושר הגופני.
האתגר, אם אתם בוחרים לקבל אותו, אומר שאתם צריכים למצוא שותף או שותפה לאימונים כדי שביחד תוכלו לתת השראה אחד לשני ולעודד להשלים את התוכנית Forever F.I.T..

לפי מחקר שפורסם לאחרונה בבריטניה, אנשים שמתאמנים עם חברים לעתים קרובות מתאמנים במשך זמן רב יותר ושורפים יותר קלוריות, ו- 25% הודו בכך שהם נהנים מזה שהם יכולים להתחרות נגד מישהו אחר. אם אתם מעוניינים להשיג את מטרות הירידה במשקל או את מטרות הכושר שלכם, שפרו את הסיכויים בכך שתפסיקו לדחות ותמצאו חבר לאימונים!

אחריות

אחד היתרונות במציאת חבר אשר ישתתף לצדכם באתגר ״ה- F.I.T., הכפול״ הוא שזה מוסיף לרמת האחריות. אתם פחות צפויים לאכזב את שותפכם לאימונים מאחר שסביר להניח שאכפת לכם ממה שהוא חושב ואתם רוצים להרשים אותו, והרעיון הזה למעשה מתחזק כשאתם מתאמנים יחד. ניסוי שנערך על-ידי אוניברסיטת סטנפורד הנחה זוגות לבצע תרגיל בטן סטטי, אך ברגע שהשותף שלהם עצר הם גם היו צריכים לעצור. התוצאות הצביעו על כך שאלה שהתאמנו בדרך הזו הצליחו לעשות תרגיל בטן סטטי במשך זמן שארוך ב- 160% מאלה שפשוט התאמנו בנפרד אך עם בן זוג, ובמשך זמן שארוך ב- 200% מאלה שהיו לגמרי לבד.

תיעוד ושיתוף

רגע לפני התחלת התוכנית מיצאו זמן לצלם זה את זה. צלמו את עצמכם מלפנים ובפרופיל. כל אחד בנפרד. עשו כך גם בסיום התוכנית.

במהלך התוכנית ערכו יומן אשר מכיל את כל הארוחות, החטיפים והאימונים שלכם. היו כנים עם עצמכם, כדי שזה יעבוד בצורה יעילה.
ההמלצה שלנו היא להכין מסמך מקוון אותו ניתן לשתף עם שותפכם לאימונים תאריכים | שמות | אוכל | כוסות מים | פעילות גופנית
כשאתם חולקים את כל המידע באופן קבוע עם חברכם, אתם יותר צפויים לדבוק בשגרה הנוקשה.
כאשר אתם נפגשים, דברו באופן גלוי על הקשיים שאיתם אתם מתמודדים, אך גם על התחומים שמהם אתם נהנים – זה יעזור לכם לבנות אמון. כמו כן, אתם יכולים לנסות לשלוח הודעה אחד לשני בסוף כל יום כדי לדעת איך השני הסתדר.
בנוסף, אתם יכולים ליצור ולוג יומי (תיעוד בוידאו) שבו אתם משתפים בהתקדמות ובחוויה שלכם. אתם יכולים לשתף אותו רק עם חברכם או שאתם יכולים לשתפו ברשת החברתית – אתם לעולם לא יכולים לדעת כמה מועיל הוא עשוי להיות עבור מישהו אחר.

שיתוף התהליך עם חברכם יצמצם את הפיתוי לסטות מהמסלול!

בסיום התהליך היכנסו לקישור הבא וספרו לנו על התהליך שעברתם, צרפו תמונת ״לפני ואחרי״ – נשמח לשתף את הצלחתכם!

מוטיבציה כפולה

אתם הכח המניע שלכם ושל השותף שלכם. עודדו אחד את השני והחמיאו על העבודה הקשה. הגבירו את הביטחון האחד של השני במהלך האימונים, וגם מחוץ לזמן האימון המשותף, אתם יכולים גם לשלוח ציטוטי מוטיבציה באמצעות הודעות טקסט. חשוב שתבינו מהו הגורם המניע שעומד מאחורי הסיבה לכך שאתם רוצים להשתתף ב״אתגר ה- F.I.T. הכפול״. האם זה מסיבות בריאותיות? כדי שתוכלו לשפר את הכושר שלכם למען הילדים שלכם? האם זה כדי שתוכלו להיכנס לבגד שאתם אוהבים? לא משנה מה הסיבה, ספרו עליה לשותף שלכם לאתגר, כדי שהוא ידע להזכיר לכם אותה באופן קבוע. הניחו תמונת ה-‘לפני’ על המראה באמבטיה ועל המקרר – זה יגרום לכם להמשיך להתקדם!

דפוס חשיבה

הידעתם שדפוס החשיבה שלכם יכול להשפיע בצורה ישירה על התוצאות של הפעילויות שבהן אתם משתתפים? ספורטאים מקצועיים יודעים שכדי להצליח הם מוכרחים לדמיין הצלחה ולתת לכל ההיבטים השליליים לצאת מהגוף שלהם. שחקן הכדורסל המקצועי, מייק טאק אומר, “המחשבה מובילה את הגוף, לכן אני יכול לממש את מלוא הפוטנציאל שלי במשחק כשאני נמצא בהלך רוח נכון” (חפשו את המאמר המלא במגזין נובמבר 2017 ).
מסיבה זו, חשוב להיות מודעים לדפוס החשיבה שלכם, כדי לגשת לתוכנית בצורה חיובית, ולבחור שותף או שותפה שחולקים עמכם את הגישה הזו. שבו עם השותף שלכם וכיתבו רשימה של כל המילים והביטויים החיוביים שמתארים את מה שאתם עושים. השתמשו בהסברים הללו כשאתם מדברים עם אחרים על החוויה. לא כל מי שתפגשו יבין מדוע אתם בוחרים להגיד ‘לא’ לחתיכה של עוגת שוקולד, אך התיאורים האלה יעזרו לכם להתמודד עם הביקורת. שתפו סיפורי הצלחה ואירועים מעודדים אחד עם השני על בסיס יומי והיו בטוחים בכך שאתם יודעים שאתם לא היחידים שמאמינים בכך שאתם יכולים להצליח.

הצבת מטרה

בתחילת תוכנית ה- C9 או ה- F15 מעודדים אתכם לתעד את המטרות שלכם, מאחר שהצבת מטרה עוזרת לכם לשמור על מוטיבציה ועוזרת להבין מדוע אתם עושים זאת מלכתחילה. במאמר של הירחון האמריקאי החשוב Psychology Today נאמר כי “כתיבת מטרות, שיתופן עם חברים, ושליחה של עדכונים קבועים לחבריכם על ההתקדמות שלכם יכולים לשפר את הסיכויים להצלחה. מחקר הראה כי אנשים שרק חשבו על המטרות שלהם ועל דרכי השגתן, הצליחו בפחות מ- 50% מהמקרים, בעוד שאנשים שרשמו את המטרות וגייסו חברים כדי שיעזרו להם בכך ששלחו להם דיווחים קבועים על התקדמות, הצליחו בכ- 75% מהמקרים.”

כתיבת המטרות שלכם תעזור לכם לדמיין את ההצלחה וזו גם דרך נהדרת למדוד התקדמות ולהימנע מדחייה. אף על פי שזה בסדר שיש לכם מטרה כללית, חשוב גם להציב מטרות קטנות יום-יומיות, מאחר שתחושה מתמדת של הישג תעזור לכם להישאר ממוקדים. שתפו את המטרות שלכם עם שותפכם לאתגר, וודאו שהן ממוקדות, מדידות, ברות השגה, מציאותיות ומוגבלות בזמן.

(חלק מהמאמר נכתב בלשון זכר אך פונה כמובן לשני המינים)

 

תמונה של מייק טאק

“המחשבה מובילה את הגוף, כך שאני יכול לבצע את מלוא הפוטנציאל שלי אך ורק כאשר אני נמצא בהלך הרוח הנכון.”

מייק טאק, שחקן כדורסל מקצועי

 

מוכנים?

עוד כמה עצות לפני שיוצאים לדרך…

ההכנה היא דבר חיוני
בכמה מהמשובים שקיבלנו כמה משתתפים שיתפו בכך שהם מתכננים את הארוחות שלהם ביום ראשון למשך כל השבוע כדי שידעו שיש להם ארוחות מגוונות שמצפות להם. ככל שתהיו יותר מוכנים תיתקלו בפחות מכשולים בדרך.

שינוי בריא
שינוי אורח החיים וניקיון התזונה הם אף פעם לא קלים, אך שינויים בריאים יכולים להיות דרך נהדרת להתחלה. נסו לעבוד עם המתכונים שפרסמנו כאן ובחוברות ה-F.I.T. שלנו, או צרו לכם את רשימת המתכונים שמתאימה לכם.

חשבו מחוץ לחדר הכושר
אין סיבה לכלוא את עצמכם בין ארבעה קירות. בין אם זה טיול באזור הנחל או הליכה בפארק, צאו החוצה והתחילו לזוז!

חוברת עבודה
לכל שלב בתוכנית יש חוברת שמלווה אותו. וודאו שהחוברת הרלוונטית (או הספרון שמאגד בתוכו את כל התוכניות) נמצאת במקום בולט ונגיש. לפני שאתם יוצאים לדרך, עירכו מדידות והגדירו מטרות (עמודים 6-7 בכל חוברת). מטרות ברורות יסייעו להשאר עם מוטיבציה במהלך ההתקדמות ב״אתגר ה- F.I.T. הכפול״

מחר מתחיל יום חדש
כאשר מתחילים בשינוי אורח החיים, חשוב לזכור שאתם בסך הכל בני אדם! מעת לעת, לכל אחד יש מעידות בשגרת התזונה והאימונים, אך אל תתנו לזה לעכב אתכם! מחר יהיה יום חדש אז הרימו את עצמכם והמשיכו לנוע קדימה.

סיפורי הצלחה