לוגו 4 יסודות

 

4core-p1

גיוס הינו מתן ליווי אישי למשווקים חדשים וכרוך בפעילויות כגון פיתוח קשרים וקיום מצגות “ההזדמנות העסקית”. שימור פירושו מעקב אחר לקוחות קצה, וזאת בכדי להבטיח הזמנות חוזרות, וכן מעקב אחר משווקים ותיקים וחדשים, על מנת להבטיח נפח מכירות חודשי בסך 4CC. יצרנות הינה הפצת המוצר בקרב לקוחות הקצה, כלומר, לקוחות קמעונאיים ובקרב משווקים חדשים, כמו גם שימוש אישי באותם מוצרים. פיתוח פירושו הכשרה ותמיכה במשווקים שתחתיכם בקבוצה במטרה לסייע להם להתקדם במסגרת התכנית השיווקית ולשמר איזון בריא בין ארבעת היסודות בעסק שלהם. במאמר זה נתמקד בגיוס.

גיוס משווקים חדשים שומר על חיותו של העסק ועל צמיחתו. מדובר למעשה בפוטנציאל רווח אינסופי, שהרי כל אחד ואחת מכם משכפל את עצמו מספר פעמים בלתי מוגבל, וכל שכפול עשוי להניב הכנסה פסיבית נוספת עבורכם. עם ההתקדמות בעסק, חשוב שתתמידו ותשמרו על רמת מאמץ גבוהה בכל הנוגע לגיוס אישי.
ניתן למנות שתי מיומנויות במסגרת גיוס יעיל :

מפגש עם אנשים חדשים ורכישת אמונם.
קיום מצגת “ההזדמנות העסקית של FOREVER” בכדי להבטיח המשך גיוס יעיל, על כל משווק לשפר מיומנויות אלו תוך לימוד ותרגול הלכה למעשה.

מפגש עם אנשים חדשים ורכישת אמונם הינה מיומנות אשר, בשלב מסויים, מצריכה מַעֲבָר מגיוס אנשים המוכרים לכם, לגיוס אנשים שאינכם מכירים אישית. לצורך קבלת רעיונות לגבי יישום מעבר זה, ולימוד מיומנות יצירת קשר עם אנשים חדשים, אנו ממליצים גם לעבוד עם עכשי”ו (ערכה שיווקית הכוללת מגזין וחוברת עבודה), כמו כן, בימים אלו השקנו חוברת “הדרך למנהל” (עיקבו אחר הדרכות מיוחדות בנושא).
ככל שתתפתח יכולתכם בהעברת מצגות “ההזדמנות העסקית” באופן קצר ומעורר התלהבות, התוצאות שלכם ישתפרו, וכך תוכלו להעניק מידה רבה יותר של ליווי צמוד למספר רב יותר של אנשים עמם תיצרו קשר.
תרגול בהיבט זה נמצא במודולת ההכשרה ‘’Opportunity Forever’’, אותה ניתן למצוא אונליין בכתובת: DiscoverForever.com.
החוכמה הגדולה בארבעת היסודות של FOREVER היא לשמור על האיזון ביניהם. יש להימנע מכך שתשומת הלב המוקדשת ליסודות אחרים תבוא על חשבון הזמן והאנרגיה אותם יש להשקיע בגיוס אישי. לא משנה כמה זמן אתם עוסקים בשיווק, או לאיזו רמה הגעתם, יש לפעול בכדי ללוות אישית לפחות משווק חדש אחד בחודש. משמעות הדבר היא שיש לשוחח עם עשרה אנשים חדשים לפחות מדי שבוע, או עם אחד או שניים מדי יום.
תוך כדי עשיה זו נחשוף את הפוטנציאל האמיתי הטמון בתכנית השיווקית הנהדרת שלנו, ונפתח דלת אל החופש ואל סגנון החיים הרצוי לנו.

סמל 4 יסודות - חלק שני: שימור

החלק השני בארבעת העקרונות הינו שימור. בנייה של עסק משגשג לאורך זמן לא יכולה להישען אך ורק על יצירת קשרים וחניכה של משווקים חדשים, שכן עלינו לנקוט בצעדים כדי להבטיח שהם ישארו מעורבים עם המוצרים וההזדמנות.
שימור: אחוז המשווקים הפעילים עם 4CC מתוך כלל המשווקים (NM אם הנך מנהל) מבלי לקחת בחשבון את המשווקים החדשים.

תמונה של אישה כותבת על לוח מילים כגון: תקשורת, לדאוג, לעודד, לחזק, לפרגן, להכשיר, מפגשים

 

 

ישנם מספר דברים שאנו יכולים לעשות כדי לעזור לאינדיקטורים הללו לצמוח למקסימום שלהם, וכולם דורשים תקשורת רגילה. תקשורת היא המפתח לעידוד משווקים להישאר מעורבים. כבר נאמר שמערכות יחסים הם תוצאה של תקשורת, וסופם של יחסים מגיע ממקום של מחסור בתקשורת.
משווקים צריכים להיות מעודכנים ולהרגיש חשובים ומוערכים. ניתן להשיג את כל אלה באמצעות תקשורת אפקטיבית. אנחנו צריכים לשמור על קשר עם אנשי הקבוצה שלנו בתדירות גבוהה באמצעות שיחות טלפון, מיסרונים, ביקורים אישיים, אימיילים וכיו״ב. אנחנו צריכים להתמיד ולעדכן אותם בחדשות האחרונות, לשלוח להם קישורים לסרטונים חדשים, להדרכות אונליין, מידע על מוצרים והודעות מנהלתיות שונות.
בנוסף לשמירה על המשווקים מעודכנים, עלינו לעודד ולחזק את ההחלטה שלהם לבנות עסק ו/או להשתמש במוצרים; אנחנו צריכים לתת להם משוב חיובי על המאמצים שלהם וההישגים השונים; אנחנו צריכים להביע את הערכתנו על בחירתם להיות בקבוצה שלנו; אנחנו צריכים לעודד אותם להגיע לגבהים חדשים ואנחנו צריכים להכשיר אותם על-פי רמת המעורבות שאליה הם שואפים.

זיכרו שאנשים הולכים למקום בו מרגישים רצויים, נשארים כשדואגים להם וצומחים כשמטפחים אותם!
בואו נפעל להגדלת אחוז המשווקים בקבוצתנו על ידי שיפור מיומנויות התקשורת שלנו.

 

סמל 4 יסודות - חלק שלישי: יצרנות

רווחים גבוהים יותר: השורה התחתונה במכירה!
כל זאת, תוך הדגשת אתיקת מכירה איתנה בעסק שלכם. ישנן שלוש דרכים להרוויח יותר:
1. מכירה מיידית ורווח מצירוף משווק חדש.
2. היכולת לפתח משווקים חדשים פוטנציאליים.
3. התמקדות בצבירת CC בפועל גורמות לכם להשאר ממוקדים גם בפעילויות שיתרמו ישירות לצמיחה וליציבות העסק שלכם: השימוש האישי ומכירת המוצר, כמו גם חונכות אישית למשווק חדש.

 

יצרנות = ה-CC שלכם (מוצרים שנקנו לצורך שימוש אישי שלכם + מוצרים שנקנו על ידי הלקוחות שלכם + אלו שנקנו על ידי המשווקים החדשים שאתם חונכים באופן ישיר)

כעת, הבה נדון בשלושת הדרכים להגדלת נפח ה-CC הנצברים בפועל:

הֵיו לקוחות מס׳ 1 של עצמכם

חשוב מאוד להשתמש בכמה שיותר מוצרים ולחוות את הבריאות ואת היופי שבהם. בין השאר, שימו לב שיש לכם יותר אנרגיה, שעורכם הופך חלק יותר ושהרגשתכם הכללית הופכת טובה יותר. כמו כן, תרוויחו את אחד מהנכסים העסקיים בעלי הערך הרב ביותר: ידע לגבי המוצר, מהמורה היעיל ביותר: נסיון אישי. זכרו, ככל שתשתמשו ביותר מוצרים, כך תרכשו יותר ידע. ידע רב יותר פירושו יותר מכירות מוצר ויותר צבירת CC בפועל. השיפור בבריאותכם ובהופעתכם החיצונית ישמש כפרסומת הטובה ביותר לעסק שלכם. אחרים ישימו לב לכך וירצו לקנות מוצרים בזכות הבטחון שלכם ובזכות העדויות הנלהבות לגבי המוצר.

המשיכו למכור את המוצרים באופן אישי

לא משנה כמה העסק שלכם יגדל, עליכם להמשיך למכור את המוצר באופן אישי. לא רק שתפיקו מכך יותר הכנסה, ככל שקבוצתכם תגדל, הדבר יעזור לכם גם להשאר פעילים כמשווקים מדי חודש בחודשו. ישנן דרכי מכירה רבות, באמצעות מצגות, שיחות פרטניות, נוכחות מקוונת באתר MyFLPBiz וברשתות חברתיות (ראו כתבה בנושא בהמשך הגיליון) וכן באמצעות השקות והצגת מוצרים.

בוני עסק ו׳משתמשי מוצר׳

רכישות על ידי משווק חדש (NDP) עד שנהיה סיטונאי, נחשבות חלק מפעילות המכירה שלכם. אמנם הם נחנכו לכניסה לתכנית השיווקית, עדיין תרוויחו 15% מהרכישות שלהם. המשווקים החדשים שתחנכו ישתייכו לאחת משתי הקטגוריות הבאות: בוני עסק או משתמשי מוצר. בדרך כלל, בונה עסק ירכוש ״ערכה למתחיל״, יערוך תצוגת מוצרים, וישקיע מאמץ רציני במכירת המוצרים ובחניכה של משווקים. מאידך, המשווק העושה שימוש במוצרים יהיה מוכן לקנות כמות מספקת שתעבור את דרישת הרכישה המינימלית, לרוב לשימוש אישי, ואינו מוכן להשתלב בעסק. אדם כזה יישאר המשווק ׳משתמש-המוצר׳ שלכם, עד שיקנה מעל 2CC תוך חודשיים ברצף. עד אז, תרוויחו 15% על הרכישות שלהם, קרוב לודאי גם בשנים הבאות. חשוב שתמשיכו להתייחס אליהם כפי שתתייחסו ללקוחות שלכם, שאינם משווקים.

 

כעת, אתם יודעים כיצד להגדיל את היצרנות שלכם תוך הגדלת נפח ה-cc בפועל. אלו למעשה יסודות העסק שלכם. החוזק והיציבות העתידיים שלכם ב-FOREVER ייקבעו על פי איכות הבסיס שתבנו. אנו מעודדים אתכם לעולם לא להפסיק בפעילויות המכירה האישיות שלכם, ללא קשר לגודל קבוצתכם. לא רק שיהיה לכם יותר כסף בכיס, אתם תשמשו דוגמא גם למשווקים תחתיכם. תארו לעצמכם מה יקרה להכנסתכם החודשית אם כל אחד ואחת מהשווקים תחתיכם יגבירו את היצרנות שלהם ולו במעט CC מידי חודש. התחילו כבר עכשיו לקראת האתגרים הבאים: Eagle Manager והכנס הגלובלי הבא!

סמל 4 יסודות - חלק רביעי: פיתוח

פיתוח הוא אימון המשווקים ותמיכה בהם במטרה לעזור להתקדם בתכנית השיווקית ולשמור על איזון בריא של ארבעת היסודות. פיתוח מנהיגים חזקים בארגון הוא הדרך לוודא שתקבלו בונוסים גדולים על מנהיגות, או מה שניתן להגדיר כ-”הכנסה שולית” שבעיקרה היא פאסיבית, אשר מוגדרת כהכנסה מעל ומעבר לזמן שאתם משקיעים כיום בעסק שלכם ובלי המעורבות הישירה שלכם.

 

הגרף הבא ממחיש את הרעיון: הקו האופקי מייצג מספר בלתי משתנה של שעות בחודש שבהן אתם פועלים כדי לבנות את העסק והקו האלכסוני מייצג את הגידול בבונוסים וברווחים השונים שאתם מקבלים. הגבול העליון של ההכנסה מושג כאשר אתם אינכם יכולים להשקיע זמן נוסף. אולם ככל שאתם מטפחים מנהיגים שימשיכו במקום שהפסקתם, ההכנסה שלכם אינה מוגבלת לכמות הזמן שאתם יכולים להשקיע. הכנסה שנובעת ממנהיגות שכזו אינה מוגבלת. הכשרת המשווקים בקבוצותיכם ואימונם מושגת ע”י השקעת זמן בהצגה, הנחייה והנעת המשווקים להתקדם לתפקידי מנהיגות במסגרת תוכנית השיווק.

איור גרף הממחיש את הרעיון ארבעת היסודות

התמידו בביצוע ארבעת הצעדים הבאים:

  1. זהו את אותם אנשים בקבוצה שהם הרציניים לגבי העסק.
  2. תכננו אסטרטגית צמיחה וקבעו יעדים יחד איתם.
  3. ספקו הכשרה יעילה וסיוע אישי כדי לעזור להם להפוך למנהיגים בזכות עצמם.
  4. הנחו ועודדו אותם להשיג הצלחה משלהם.

ביכולתכם לשפוט את הצלחתכם בפיתוח הקבוצה על ידי מענה על השאלות שלהלן:

בממוצע, כמה פגישות תכנון אישי וקביעת מטרות אתם מקיימים יחד עם המשווקים בכל חודש?
בממוצע, כמה פגישות אימון אתם מקיימים עבור המשווקים מדי חודש?
כמה משווקים בקבוצתכם הוכשרו לדרגה נוספת או לקבלת תמריץ בששת החודשים האחרונים?
המפתח להצלחה כמשווק של Forever נמצא בשמירה על איזון המאמץ.

 

לסיכום

פאזל ארבעת היסודות

גיוס: היו אמיצים בכך שתשתפו אדם אחד נוסף כל יום בעסק שלכם.
בקשו מכל אחד הפניה למכירות מוצר ולמשווקים חדשים.
זיכרו שתמיד טוב ביותר לחנוך על בסיס הזמנה.

שימור: רתמו את קבוצתכם להגיע לנפח חודשי של 4cc והובילו על ידי מתן דוגמא אישית.
נהלו מעקב יעיל יותר.

יצרנות: צרו קשר עם לקוחותיכם בדרכים יצירתיות יותר, על מנת לשתף אותם במוצרים נוספים.
נסו מוצר שבו לא השתמשתם קודם לכן והחליפו מוצרים של חברות אחרות (מוצרי 0cc) במוצרי FOREVER.
למדו על המוצרים.

פיתוח: נהלו בקרה על קבוצתכם תוך זיהוי האנשים המובילים בה והתמקדו בהם.
הקדישו יום או יומיים בכנס הגלובלי או בסיום כנס Eagle Manager לטובת גיוס או הנאה.
שאפו לרמה גבוהה יותר: לבונוס היו”ר, Eagle Manager, או לזכות להשתתף בכנס הגלובלי.

סיפורי הצלחה