אודי ראב"ד, מנכ"ל Forever ישראל
לא בכל יום נקרות בדרכנו הזדמנויות לשיעורים משמעותיים בחיים. גם אם אנחנו פוגשים בשיעורים אלו, הם לא תמיד ברורים מספיק ואנחנו עוברים לסדר היום.
תמונה של אודי ראב״ד

 

רובנו מאפשרים לאתגרים ופחדים גדולים וקטנים לנהל אותנו, ורק לעתים רחוקות מציבים את הרצון העז כדי להתמודד עם הפחדים או האתגרים הללו. ברוב המקרים, כשאנחנו מנסים, אנחנו מצליחים. אנו גם לא חפים משיפוטיות. לעיתים יש לנו דעות נחרצות על הכישורים של אנשים שונים גם אם לא מכירים אותם. מבלי להותיר אפילו מקום לספק. אנחנו רואים אנשים עם מוגבלויות ובאופן כמעט מיידי מניחים שהיכולות שלהם נמוכות.

לפני מספר ימים זכיתי לפגוש את מורן כהנא שלימדה אותי שיעור מדהים על החיים ועל האפשרויות שפתוחות בפני כל אחד מאתנו. המפגש התקיים ב–Success Day האחרון. מורן, בחורה צעירה שמתניידת על כיסא גלגלים עם כוחות מרשימים ללא ספק. החיים הערימו בפניה אתגרים לא מועטים ביניהם קשיי דיבור, אבל למורן יש כוח רצון ונחישות שמגמדת כל אתגר. היא הצטרפה לאחרונה
ל–Forever, רכשה מוצרים, יצרה בעצמה מצגת על ידי עריכת קטעים שליקטה מהאינטרנט, ארגנה חוג בית שאליו הגיעו כ–20 משתתפים, גייסה לעזרתה מישהי שתדבר במקומה ומכרה כמות נאה של מוצרים! וכל העשייה הזו עם חיוך מדהים.
מגיל צעיר מאוד מלווה אותי המשפט: “אין דבר העומד בפני הרצון” ואני נשמע לעתים בנאלי כשאני מצטט אותו. אני רוצה להודות לך מורן, אם היו לי תירוצים הם נמחקו באופן מידי ואת ההוכחה שדרך החיים הזו היא הדרך הנכונה – באמת אין דבר העומד בפני הרצון!
יש לנו ב–Forever מנהלת, אירנה גוגולב עם מיגבלת ראייה רצינית. אירנה לא מפסיקה להפתיע אותי עם מגוון האנשים שהיא מביאה, עם היצירתיות שלה והדבקות שלה במטרה. גם היא משמשת לי מודל לחיקוי. גם עבורה, הרצון מתורגם לכוח מדהים שמוביל אותה להצלחות מרשימות.
שתיהן, מורן ואירנה, הן רק חלק ממגוון האנשים המופלאים בחברה שהצטרפו כדי לממש את החזון של רקס מוהן: “לתת הזדמנות לכל אחד להרויח לפי יכולתו” באופן הבולט ביותר.
אני מאחל לכל אחת ואחד לחוות את השיעורים הללו.

בהצלחה וחג שמח!

, מנכ״ל Forever ישראל | למאמרים נוספים של

סיפורי הצלחה