#73

אפשר לראות תוסף אדיר זה כ"חומר למחשבה"!

כשר עפ״י פירוט בהערות
הגינקו ממריץ ומשפר חיוניות‬
הגנודרמה‮ משפרת תפקודים גופניים
השיסנדרה מחזק את התנגדות הגוף למחלות ומתח
לא בוצעו ניסויים על בע״ח
תמונה של ג’ינקו פלוס
 • מסייע להגברת זרימת הדם למוח ועל ידי כך משפר זיכרון ומקל על עייפות מנטאלית
 • יכול לעזור במקרים של מחזור דם חלש (‬יבלות קור).‬
 • מכיל תוספת של עשבי מרפא מחזקים להגברת מעלותיו של ג'ינקו
 • לג'ינסנג מיוחסות תכונות הגברת האון המיני.‬
 • כשר בהשגחת בד״ץ שארית ישראל
 • בהשגחה למהדרין
מידע תזונתי
 • סימון תזונתי לטבליתמידהכמות למנה
 • מנה אחת -טבלית 1
 • תמצית גי'נקו בילובה, אבקה (עלה)מ״ג30
 • ריישי (גנודרמה), אבקהמ״ג210
 • שיסנדרה, אבקה (פרי)מ״ג120
 • פו-טי, אבקה (שורש)מ״ג110
 • הקצובה היומית המומלצת לא נקבעה

תאור ומטרה

“‬פוראור ג’ינקו פלוס” הוא תערובת משולבת של ארבעה צמחים סיניים עתיקים. המרכיב העיקרי שלו היא תמצית העלה של ג’ינקו בילובה. הוספנו אליו את פטריית הגנודרמה מריישי, תותי שיסנדרה ו-פו-טי מעובד. כל אחד בנפרד הוא צמח מרפא סיני מכובד.‬
גינקו הוא אחד מצמחי המרפא הפופולריים ביותר המצויים‮ באירופה וצפון אמריקה. ההיסטוריה מגלה שזהו אחד מעצי התבלין העתיקים ביותר ששימש למטרות רפואיות במשך כל הזמנים. הפופולריות העכשוית שלו נובעת מהשפעתו הטובה על מערכת העצבים ומיכולתו לתמוך בפונקציות זיכרון אצל אנשים שעברו טראומות. כל אחד מאיתנו זקוק לקצת “מזון למחשבה” ובמובן זה “פוראור ג’ינקו פלוס” הוא חטיף אידיאלי!
לעצים אורך חיים רב, לעתים אף מעל אלף שנה, הם עמידים ביותר נגד התקפות חרקים ופטריות למיניהם. עץ הג’ינקו נחשב לעץ מאחד הזנים העתיקים ביותר ששורד שנים רבות.

הפלבנואידים הנמצאים בג’ינקו מגינים על הנימים בגופינו נגד נזקים שונים, על ידי וויסות מתח וגמישות הם מתנהגים כאנטיאוקסידנטים ואנטי-דלקתיים. הטרפן לקטון מדכא צבירת טסיות דם וכך עוזר במניעת קרישי דם. לפיכך, צירופם של שני רכיבים אלו יכול לעזור בזרימת הדם בכלי הדם הקטנים בידיים, ברגליים, בלב ובמוח. השיפור בזרימת דם במוח הוא חשוב במיוחד. ג’ינקו עוזר לא רק לסובלים מבעיות הקשורות במוח, הוכח‮ שהוא מגביר את כושר הריכוז, הזיכרון והערנות המנטלית‮ – גם אצל אנשים בריאים.

גנודרמה – Ganoderma‮

מופקת מפטריית‮ הריישי. בשימוש ברפואה המסורתית בסין כבר למעלה מ- 000,4 שנה. שמה הולך לפניה בארצות אסיה כמאריכת חיים בדומה לג’ינסנג. פרוש שמה בסינית‮ – לינג ז’יי‮ – ‮ “‬צמח התבלין בעל כוחות רוחניים”, רואים בגנודרמה את‮ “‬סם החיים”. בסין משתמשים בה על מנת לשפר תפקודים גופניים. היא ידועה כמגבירת חילוף חומרים וזרימת דם, דבר נוסף הוא שיפור הריאקציה בין חמצן ונוזלים בגוף. מחקרים הראו שהיא מכילה סוגים רבים של רכיבים ביולוגיים אקטיביים וביניהם פוליסכרידים, חומצות שומניות וחומצות אמינו. למרות מספרם המצומצם של המחקרים, יש הוכחות מספיקות לפונקציות ביו-אקטיביות רבות המצדיקות את המוניטין של גנודרמה בתור שיקוי מחזק בעל ערך רב.

שיסנדרה – Schisandra‮

זהו‮ צמח מטפס שפרותיו תותים אדומים קטנים, מוצאו מצפון סין, שמו הסיני הוא וו-ווי- ז’י או‮ “‬הפרי בעל חמשת הטעמים”. טעמו מתוק, חמוץ, מר ומלוח גם יחד. שיסנדרה מוכר כבעל תכונות הסתגלות, מחזק את התנגדות הגוף למחלות ומתח. מחקרים הראו ששיסנדרה מכילה רכיבים הנקראים ליגננים המשתתפים ברענון ובחיזוק רקמות כבד שניזוק מצהבת ויראלית או אלכוהול. מתוך המחקרים עולה גם אפשרות ששיסנדרה יכולה אף לשפר פעילות בעבודה, לחזק את היכולת להתמודד עם מצבי עייפות ועוד.

פו-טי – ‬או הי-שו-וו

מוצאו אף הוא מסין, שם‮ ממשיכים לגדלו, ניתן להשתמש בו בצורתו הגולמית אך תהליכי עיבוד משפרים מאוד את יעילותו. פו-טי מעובד מקובל בסין כאחד מצמחי המרפא העיקריים לתופעות הזקנה בנוסף, מהווה מרכיב חשוב במשקאות מחזקים רבים.‬

פוראור ג’ינקו פלוס מיוצרת מ-4 רכיבים. כל אחד מהרכיבים מפורסם וידוע בפני עצמו. צירופם המשלים זה את זה יוצר את התרכובת הטובה ביותר.

רכיבים

תמצית ג’ינקו בילובה – 30 מ”ג
(אבקת העלה, מיצוי של‮ %24 פלבנואידים, %6 טרפנואידים)
פטריית ריישי – 210 מ”ג
שיסנדרה – 130 מ”ג
פו-טי מעובד – 110 מ”ג

רכיבים נוספים

צלולוז מיקרו גבישי, טרי קלציום זרחני, צלולוזה, חומצה סטיארית, סודיום קרוסקמלוזה, מגנזיום סטיראטי.‬

מכיל

60 טבליות

שימוש מומלץ

טבלית אחת פעמיים ביום.‬

הערה:

לא מומלץ לקחת ג’ינקו פלוס בזמן הריון או הנקה, או  ילדים מתחת לגיל 6.

הנוטלים תרופות מדללות דם חייבים להיוועץ עם הרופא המטפל.‬